BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez wredny 07 lip 2014, 03:41
Więc widocznie tylko ja nie odczułem aktywizacji po tym leku. W końcu czego się mogłem spodziewać, skoro nic do tej pory nie podziałało na mnie w stopniu przyzwoitym. Jeszcze parę dni pociągnę na dawce 450mg i daję sobie spokój.

przez depas 07 lip 2014, 04:23
wredny, współczuję. Ale z drugiej strony jest możliwe w takiej sytuacji, że znajdzie się lekarz który przepisze Ci metylofenidat. Zawsze też pozostaje jego krewny, etylofenidat. Nie ma go w obrocie aptecznym, ale jest legalną substancją dostępną ze sklepów RC. Zaznaczam, że sam etylo nie próbowałem, ale to pewnie tylko kwestia czasu, no i kasy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez wredny 08 lip 2014, 01:32
depas, będę sępił o metylo w środę, choć kiedyś już pytałem i otrzymałem wiadomą odpowiedź. W najgorszym razie amisulpryd i chyba na tym skończę z lekami od psychiatry - a przynajmniej od mojego aktualnego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 08 lip 2014, 02:09
Osobiście o metylo nigdy nie prosiłem bo znałem odpowiedź na ewentualne pytanie. Mój lekarz zna mnie od 8 lat, zna moją historię alkoholowo - używkową, także nie będę nawet najdelikatniej sugerował. Za to mam kiedyś zamiar (jak będzie $) wypróbować etylofenidat. A swoją drogą, na niektórych amisulpryd działa znakomicie, mam nadzieję że u Ciebie będzie podobnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Amnothing 13 lip 2014, 17:53
Etylofenidat jest całkiem dobry - mam znajomych którzy sami się tym "leczyli", ja po prostu znałem się na tym i im poleciłem bo nie chcieli chodzić do żadnych lekarzy, co z tego wynikło? Otóż pomogło im. Warunek jest jeden - należy znaleźć dobry etylofenidat - jednak ja bym kombinował raczej metylofenidat, lepiej na mnie działał i jest w tabletkach. Szkoda jednak, że sporo ludzi widzi etylofenidat jako narkotyk - fakt da się go użyć do zabawy, i może uzależnić psychicznie, ale to nadal pochodna leku. Szkoda, że nie znam psychiatry który wypisałby mi metylo, próbowałem go jak pewna osoba odstąpiła mi bodajże 3 tabletki 10mg.

Mi bupropion bardzo pomógł, ale łapałem od niego jakieś dziwne manie, odwalałem jakieś chore rzeczy i ich nie pamiętałem. Wyleczył mnie z lęków. Szczerze polecam ludziom z fobiami przemęczyć się jedząc jakieś noradrenalinowe leki, jasne, przez 3-4msc będzie zaostrzenie choroby ale potem? A potem wszystko puszcza. Tylko ja mam skłonności masochistyczne i takie wystrzelenie lęków w kosmos jakoś mi nie przeszkadzało, bo wierzyłem że to w końcu zadziała i wepchnie mnie w wir życia i tak się stało. Odstawiłem bupropion i zamieniłem go na reboksetyne. Aktywizacja u mnie jest jednak dziwna, nie czuje żadnego pobudzenia fizyczne, ot co, dobry humor, troszeczkę energii.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez Modi 14 lip 2014, 22:08
Zostalo mi pare tabsow 300 mg po kuracji , pisac na pm:)

przez DCPMM 21 lip 2014, 17:49
Dawno nikt tu nic nie pisał, więc pozwolę sobie "podbić" wątek.
Jestem w tej chwili na samej Lamotryginie (150 mg). Jest bardzo źle i nie mam już chyba nic do stracenia jak wypróbować Wellbutrin.
Na wszystkich lekach, które cokolwiek robią z serotoniną (SSRI, SNRI, TLPD, mobemid, coaxil) było zawsze tylko gorzej.
Na mojej długiej liście leków, znajdują się 2 na które dobrze zareagowałem (lamotrygina, ponad 2,5 roku temu) oraz Sulpiryd w maju. Niestety czar sulpirydu prysł po 3 tygodniach.
Ale sam fakt, że "zaskoczył" na te kilkanaście dni dał mi do myślenia i jakąś nadzieję, że leki związane z dopaminą mogą być ostatnią deską ratunku.
Mam zamiar poprosić lekarkę o Wellbutrin, sądzę, że dostałbym go, bo miałem już raz przepisany, ale wymiękłem ze strachu przed działaniem noradrenalinowym biorąc może ze 3 tabletki (obawiałem się podkręcenia mojego "wolnopłynącego" lęku). Nawet nie pamiętam, czy Wellbutrin miał jakieś efekty uboczne czy nie. W tamtym czasie wygrzebałem się jakoś z depresji w ciągu kilku miesięcy będąc na samej lamotryginie i wellbutrin odpuściłem ostatecznie.
A teraz do meritum: czy ma ktoś takie doświadczenia, że SSRI działają na niego fatalnie (pogorszenie) a dobrze podziałał Wellbutrin?
Na ile działanie Sulpirydu i Wellbutrinu jest podobne? Oczywiście wiem, że Sulpiryd to neuroleptyk atypowy a Wellbutrin to NDRI, ale Sulpiryd to też lek aktywizujący (w małych dawkach) i też działa w jakiś sposób na dopaminę.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

przez manbearpig 25 lip 2014, 21:24
Ile płacicie za wellbutrin? Lekarka powiedziała, że kosztuje około 50zł za 150mg, ale w internecie widzę rożne ceny, przeważnie wyższe.

przez Popiół 25 lip 2014, 21:42
Wydaje mi się że nie kupisz za 50 zł, bo ten lek poszedł w górę ostatnim czasem, ale jak by dało się za te 5 dyszek go dorwać, to chętnie sprawdził bym well, jako dodatek do ssri.
Popiół

przez wredny 25 lip 2014, 23:27
manbearpig, płaciłem 95zł za 150mg, 300mg widziałem w aptece za 170, jednakże też kupiłem jedną paczkę 150 z netu za jakieś 40zł+przesyłka. Poszukaj, może znajdziesz coś.

przez manbearpig 26 lip 2014, 16:09
wredny napisał(a):jednakże też kupiłem jedną paczkę 150 z netu za jakieś 40zł+przesyłka.
mogę prosić o jakieś info albo linka?

przez ladywind 26 lip 2014, 19:48
Czy ten lek jest skuteczny na anhedonie i brak motywacji a takze na poprawe funkcji poznawczych?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dark Knight 26 lip 2014, 20:42
lecz brak refundacji na ten lek trochę zniechęca

przez Kalebx3 26 lip 2014, 20:43
lecz brak refundacji na ten lek trochę zniechęca

nie ma nic za darmo ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg