BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez marwil 22 maja 2014, 10:42
......................
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Marian_Paździoch 22 maja 2014, 10:52
No właśnie, a generalnie leki kopiące noradrenalinę są najlepsze na lęk społeczny. Wyciszają, szczególnie przed snem.
Marian_Paździoch

przez marwil 27 maja 2014, 08:46
Po tym leku pocą się i trzęsą dłonie - jak u alkoholika.
Zaobserwowałem to biorąc Wellbutrin w zeszłym roku i teraz zjawisko się powtarza.
Znalazłem podobne spostrzeżenia użytkowników.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JużTuByłem 27 maja 2014, 09:55
Oddam całe nowe pudełko za grosze ;)) pw
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez matthiasq 30 maja 2014, 02:21
Czy jest sens łączyć Zyban z jakimś SSRI?

przez Dark Knight 30 maja 2014, 07:53
Dokladnie mozna laczyc z ssri ?? i czy jest sens ???

przez swistak2112 30 maja 2014, 11:58
Dark Knight napisał(a):Dokladnie mozna laczyc z ssri ?? i czy jest sens ???

W opisach charakterystyki produktu leczniczego nie ma nic o łączeniu z innymi lekami. Na pewno bym nie ryzykował z IMAO (moklobemid). Z SSRI bym był ostrożny odnośnie leków powodujacych aktywację np. fluoxetyna.
Ogólnie to lek drogi i stosuje się go do zwalczania zaburzeń seksualnych w przebiegu depresji po leczeniu właśnie SSRI. Nie wiem więc czy łączyć jest sens, skoro większość SSRI i SNRI są refundowane, a mają większy potencjał p.depresyjny.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez matthiasq 30 maja 2014, 13:44
swistak2112 napisał(a):Ogólnie to lek drogi i stosuje się go do zwalczania zaburzeń seksualnych w przebiegu depresji po leczeniu właśnie SSRI. Nie wiem więc czy łączyć jest sens, skoro większość SSRI i SNRI są refundowane, a mają większy potencjał p.depresyjny.

Ja mam taki jakby abonament na recepty, więc cena "detaliczna" nie ma znaczenia.

Konkretnie: Zyban 150 + Lexapro 5?

przez marwil 30 maja 2014, 13:48
swistak2112 napisał(a):większość SSRI i SNRI są refundowane, a mają większy potencjał p.depresyjny.

Skąd to twierdzenie, że SSRI i SNRI mają większy potencjał p. depresyjny?
W tym zestawieniu badania wykazały, że bupropion ma podobną skuteczność do SSR/SNRI.
Może jest gorzej tolerowany w depresji z lękiem, niepokojem i wtedy dodaje się np. SSRI

http://www.mp.pl/poz/psychiatria/depres ... l?id=49692

SSRI, SNRI, to powinni dostawać pedofile, gwałciciele na zanik chorej chuci.

przez swistak2112 30 maja 2014, 14:46
marwil napisał(a):
swistak2112 napisał(a):większość SSRI i SNRI są refundowane, a mają większy potencjał p.depresyjny.

Skąd to twierdzenie, że SSRI i SNRI mają większy potencjał p. depresyjny?
W tym zestawieniu badania wykazały, że bupropion ma podobną skuteczność do SSR/SNRI.
Może jest gorzej tolerowany w depresji z lękiem, niepokojem i wtedy dodaje się np. SSRI

http://www.mp.pl/poz/psychiatria/depres ... l?id=49692

SSRI, SNRI, to powinni dostawać pedofile, gwałciciele na zanik chorej chuci.

Z podanego linku są wnioski:
Wnioski
Poszczególne LPD nowej generacji stosowane przez 8 tygodni u chorych na depresję w przebiegu choroby jednobiegunowej różnią się pod względem skuteczności i tolerancji. Autorzy metaanalizy stwierdzają, że najlepszym profilem skuteczności i tolerancji cechują się escitalopram i sertralina oraz sugerują, że rozpoczynanie leczenia cierpiących na depresję sertraliną może być najlepszym wyborem ze względu na korzystny profil skuteczności, tolerancji i kosztów.

O bupropionie- cisza we wnioskach.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez marwil 30 maja 2014, 14:53
swistak2112 napisał(a):O bupropionie- cisza we wnioskach.

To wyciągnij sam wnioski buropion vs inny lek:

"w grupie bupropionu
– vs. reboksetyna: większą skuteczność i lepszą tolerancję,
– vs. citalopram, duloksetyna, escitalopram, fluoksetyna, fluwoksamina, milnacipran, mirtazapina, paroksetyna, sertralina i wenlafaksyna: podobną skuteczność i tolerancję; "
Ostatnio edytowano 30 maja 2014, 15:02 przez marwil, łącznie edytowano 1 raz

przez Dark Knight 30 maja 2014, 14:53
Moje pytanie czy wellbutrin +wenla sprawdza sie w fobi czy za duzo noradrenaliny moze powodowac rozdraznienie

przez marwil 30 maja 2014, 15:52
"Zgromadzone doświadczenie kliniczne wskazuje, że lek ten dobrze się sprawdza w leczeniu zespołu depresyjno-lękowego. W odróżnieniu od większości SSRI oraz od należących do SNRI wenlafaksyny i duloksetyny – bupropion nie został zarejestrowany do leczenia żadnego spośród zaburzeń lękowych. Zdaniem wielu lekarzy jest mniej skuteczny niż uznane leki pierwszego wyboru w leczeniu takich stanów klinicznych, jak fobia społeczna, zaburzenie paniczne lub zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Jednak w badaniach przeprowadzonych u chorych z zaburzeniem depresyjnym wykazano działanie anksjolityczne bupropionu i uczciwiej byłoby stwierdzić, że efekt ten nie został dostatecznie dobrze zbadany w pierwotnych zaburzeniach lękowych. Wyniki kilku metaanaliz potwierdziły podobną skuteczność bupropionu i SSRI w szerokim spektrum MDD, być może z niewielką przewagą SSRI w łagodzeniu objawów lęku, a bupropionu – w zmniejszaniu uczucia zmęczenia i senności.W 2 opublikowanych badaniach bezpośrednio porównujących skuteczność wenlafaksyny XR i bupropionu w leczeniu MDD stwierdzono niewiele istotnych różnic między tymi lekami, natomiast bupropion w mniejszym stopniu upośledzał czynności seksualne w innym badaniu, w którym oceniano ten skutek uboczny."

przez syntuhajbeja 30 maja 2014, 18:49
6 dni temu - po 3 miesiącach brania - odstawiłem Wellbutrin 150mg. Niestety, nie pomógł.

Skutki:
- zmęczenie w ciągu dnia (nieco inne niż moje standardowe chorobowe)
- dłuższy, głęboki sen (podobnie jak kiedyś opisywał marwil) - zwykle 10, 11 godzin
- ciężko mi to ująć ale takie "mielenie", "łaskotanie" w głowie, głównie wieczorami

marwil: Czy dobrze zrozumiałem, że ta senność po odstawieniu WB przeszła Ci dopiero po miesiącu?
Odstąpię: Brintellix 10 mg, Lamotrygina 50 mg i 100 mg, Olanzapina 10 mg, Pregabalina 75 mg i 150 mg.

Sortuj wg