BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez lunatic 15 mar 2014, 15:06
nie mozna bo co? bo jest wieksze ryzyko wystapienia drgawek? tak, ale przy zazyciu 150 mg przy natychmiastowym uwalnianiu a nie dawek niższych, przeciez 75mg o natychmiastowym uwalnianiu sa sprzedawane jako osobny lek, mi psychiatra nie zabronił dzielić, dzieliłem i kompletnie nic się nie działo, zrobisz jak zechcesz

-- 15 mar 2014, 14:50 --

w zasadzie to nawet mialem zalecone zeby dzielic bo mialem brać 75mg, zeby wziac taką dawkę nie ma innego sposobu jak podzielic 150 na polowke

przez radek111 18 mar 2014, 23:21
Biorę lek 35 dni nie czuje jak na razie działania jest sens brać dalej??

przez littentree 20 mar 2014, 22:13
Mam przy okazji pytanie.
Zauważyłem u siebie coś takiego (miałem jeszcze zanim wpadłem na to, że mogę mieć depresję). Odkąd mam objawy depresji i sięgnę pamięcią, często po wysiłku (bieganie, intensywna siłownia) nie czuję się prawie wcale lepiej? Wręcz zauważyłem, że w ciągu kilku godzin potrafi pojawić się ten smutek / lęk wolnopłynący. Powinien być dobry humor (pamiętam to z czasów studiów), a tu nic. Mówiłem już o tym psychoterapeucie, ale nic konstruktywnego mi nie odpowiedział na to.
Czy ktoś z Was ma może informacje na ten temat - podobne doświadczenia, jakieś mądre artykuły, czy da się coś z tym zrobić (oprócz oczywiście wyleczenia z depresji)?[/quote]

Ja miałem podobnie. Bieganie miało pomóc mi w osiągnięciu lepszego samopoczucia. Na drugi dzień czułem się jeszcze słabszy i w ogól,e do niczego. Nasze mózgi po prostu nie zatrzymują na odpowiedni czas serotoniny mówiąc prostym językiem. Dlatego stosuje się leki, które ją wychwytują i zawracają.

-- 20 mar 2014, 21:19 --

nella31 napisał(a):Czy ktoś z Was stosował Wellbutrin?
Jak się po nim czuliście? Ja go stosuje od miesiąca i ogólnie jest lepiej ale nasiliły mi sie lęki. Moja lekarka mówi że ten lek ma też działanie przeciw lękowe ale ja go nie odczuwam. Może powinnam dodatkowo brac coś typowo przeciw lękowego?

Polecam Paroxetyne. W połączeniu z Wlebutrinem czułem się w miarę dobrze z tym mixie.

-- 20 mar 2014, 21:21 --

nella31 napisał(a):Hej!
Już ponad dwa miesiące biorę wellbutrin 300 i jest tak jak zawsze przy nowym leku tzn. na początku poprawa a potem znowu dół. Miałam tak samo przy citalu, luksecie, setalofcie, fluoksolu. Tyle że ostatnio nasiliły mi się stany lękowe i ciągle jestem poddenerwowana, czasem tak bardzo że mam wrażenie że mi odbija:( Tylko nie wiem czy powinnam to wiązać z przyjmowaniem wellbutrinu. A nawet jeżeli to działanie leku to może na Was nie będzie tak działał. Ja czekam na miejsce na nerwicach i mam nadzieję że tam mi dobiorą leki. Trzymajcie się i piszcie jak się czujecie!

Bo to lek dopaminergiczny. On pobudza, czuje się motywacje do działania, ale u mnie natręctwa nasilał.
littentree

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 21 mar 2014, 02:24
Nasze mózgi po prostu nie zatrzymują na odpowiedni czas serotoniny mówiąc prostym językiem. Dlatego stosuje się leki, które ją wychwytują i zawracają.
littentree, gdyby tak było to już dawno był bym zdrowy a to forum by nie istniało ;) Depresja to bardzo skomplikowana choroba o wieloczynnikowym podłożu, a teoria o "niedoborze" serotoniny już się staje nudna ;)
W tym że wysiłek fizyczny nie poprawia Ci nastroju w depresji nie ma nic dziwnego.
Popiół

przez radek111 22 mar 2014, 10:43
Pomógł wam ten lek na pustkę w sensie brak emocji?? ??? Na wycofanie???
Mi dobrze na pustkę kiedyś sulpiryd pomagał z tym że chyba jak u wielu osób i u mnie jego działanie zanikło po jakimś czasie.

Czy jest szansa uzyskać podobny efekt na wellbutrinie??? Biorę go już ponad miesiąc jedyne co czuje to swojego rodzaju odmulenie i większa jasność myślenia ale pozytywnych emocji nie obudził jak na razie.

przez miko84 22 mar 2014, 10:50
radek111 ja bym na Twoim miejscu poczekał jeszcze, być może potrzeba więcej czasu by zadziałał.
miko84

przez mateuszn 28 mar 2014, 16:17
:)

Potrzebuję Wellbutrin XR 150. Kupię na allegro nieużyty. Od użytkownika z dobrymi opiniami na allegro.

W aptekach są absurdalne ceny (95PLN-120PLN). Kilka lat temu było <50PLN :(

Nie da się wystawić takiego leku na allegro, dlatego umówimy się, że będzie to jakiś inny przedmiot z opcją Kup teraz.

Proszę o propozycje w prywatnej wiadomości. :)

przez lunatic 28 mar 2014, 16:51
mateuszn,
a moze to byc Wellbutrin własnej produkcji?

przez mateuszn 29 mar 2014, 13:57
lunatic

Tylko oryginalny Welbutrin XR 150 :)
http://krakow.oglaszamy24.pl/storage/36/27/cc6f4873.jpg

przez coccinella 13 kwi 2014, 13:41
Odstawianie Well było dla mnie koszmarem... Lekarka powiedziała, że mogę odstawić z dnia na dzień, próbowałam, ale byłam wrakiem człowieka. Zaczęłam dzielić, po pół, po ćwiartce, połówka ćwiartki ( a cholerstwo nie współpracuje przy krojeniu) i jak tylko próbowałam odstawić całkiem, to czułam się fatalnie, musiałam wziąć i za 2h było już ok. Czułam sie jak jakaś narkomanka. Ale udało się, odstawiłam. Swoje wycierpiałam i juz nigdy więcej Well.
Wróciła mi nadmierna senność... jestem na Citalu teraz.
Dziwi mnie reakcja mojego organizmu, bo zdarzalło mi sie odstawiać fluo 60mg z dnia na dzień i zupelnie tego nie odczulam, podobnie z wenlą.
Nie chce mi się.

przez k1k1 13 kwi 2014, 18:39
Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że bupropion wzmacnia działanie SSRI (np. paroksetyny)?

przez Amnothing 14 kwi 2014, 10:00
Na mnie w pełni Well zadziałał po 4-5 miesiącach, fakt nakręcał lęki ostro przez pierwsze 3-4 miesiące, ale potem wszystko zniknęło. Warto się przemęczyć i poczekać troche, ale trzeba być twardym i cierpliwym. I tak bupropion będzie wzmacniał inne leki antydepresyjne, chociaż ja bym nie łączył go z SSRI bo by nie potrzebnie mnie to zamuliło. I sądzę, że wtedy ten wspaniały efekt podkręcenia emocji byłby stępiony - mi się bardzo podoba, że na tej kuracji mogę szczerze się cieszyć, rozpłakać, czuć jak człowiek.
Odstawka jak dla mnie nie przyjemna nie jest, w końcu okres półtrwania bupropionu i jego metabolitów jest długi, bardzo długi (bodajże do 2 tygodni), więc odstawienie go na tydzień nie dało mi żadnych uboków poza delikatną sennością. Reszta to jak mi się wydaje, psychiczne nakręcenia samego siebie, że przecież tabletki nie zjadłem.
Mam nadzieje, że ta kuracja da trwały skutek, choć jestem pewien, że po takim powrocie do życia jakiego dostałem, to zmiana będzie trwała.
Największy ubok to w sumie nadmierna potliwość. Nieprzyjemne "nastymulowanie" zniknęło po paru miesiącach, im dłużej ten lek biorę tym lepiej się robi - z SSRI miałem totalnie odwrotnie, wielka poprawa na 2-3 miesiące i koniec działania.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez Marek1977 14 kwi 2014, 10:15
k1k1 napisał(a):Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że bupropion wzmacnia działanie SSRI (np. paroksetyny)?

Możliwa jest też odwrotna relacja tzn.dany SSRI może wzmacniać działanie bupropionu.Jednak suma sumarum SSRI tłumią jego dopaminergiczne działanie.
Conscientia est, necesse est

przez Dark Knight 14 kwi 2014, 11:55
Marek1977, mozna to laczyc z fluoo ?? Jak ty sie czujesz na swoim polaczeniu

Sortuj wg