BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez coccinella 17 sty 2014, 23:15
Czy można połączyć Well z fluoksetyna lub wenlafaksyną lub esci?
Nie chce mi się.

przez lunatic 17 sty 2014, 23:17
w połączeniu z wenlafaksyną wellbutrin ma wpływ na jej metabolizm, ale stosuje się mimo to takie połączenie, z citalopramem zle działa?

-- 17 sty 2014, 22:24 --

z fluoksetyną moze przeważać działanie pobudzające, z escitalopramem z tej trójki najczęściej się stosuje wellbutrin, przynajmniej tak to wynika z opisu na zagranicznych forach

przez coccinella 17 sty 2014, 23:34
lunatic napisał(a):w połączeniu z wenlafaksyną wellbutrin ma wpływ na jej metabolizm, ale stosuje się mimo to takie połączenie, z citalopramem zle działa?

-- 17 sty 2014, 22:24 --

z fluoksetyną moze przeważać działanie pobudzające, z escitalopramem z tej trójki najczęściej się stosuje wellbutrin, przynajmniej tak to wynika z opisu na zagranicznych forach

Ok, dziekuje.
Tak tylko sie zastanawiam. Bralam wszystkie te leki oddzielnie i nie dzialaly. Moze razem z Well byloby inaczej?
Zastanawiam sie jak dzialalby cital sam...
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 17 sty 2014, 23:41
Generalnie jest tak ze SSRI większosć lekarzy daje jako leki pierwszego rzutu. Jeżeli brakuje działania aktywizującego i motywacji to niektórzy dorzucają np. Wellbutrin. Teoretycznie takie połączenie powinno działać lepiej niż te leki z osobna, ale w praktyce nie zawsze tak jest.

-- 17 sty 2014, 22:45 --

Brałem ostatnio wellbutrin z paroksetyną, nie działało to dobrze, ale prawdopodobnie dlatego ze akurat w tej chwili zle reaguje na podniesienie noradrenaliny, nie wiem dlaczego, kiedys było inaczej, jezeli jej komus brakuje dołozenie Wellbutrinu do SSRI powinno polepszyc stan

przez coccinella 18 sty 2014, 13:43
lunatic napisał(a):Generalnie jest tak ze SSRI większosć lekarzy daje jako leki pierwszego rzutu. Jeżeli brakuje działania aktywizującego i motywacji to niektórzy dorzucają np. Wellbutrin. Teoretycznie takie połączenie powinno działać lepiej niż te leki z osobna, ale w praktyce nie zawsze tak jest.

-- 17 sty 2014, 22:45 --

Brałem ostatnio wellbutrin z paroksetyną, nie działało to dobrze, ale prawdopodobnie dlatego ze akurat w tej chwili zle reaguje na podniesienie noradrenaliny, nie wiem dlaczego, kiedys było inaczej, jezeli jej komus brakuje dołozenie Wellbutrinu do SSRI powinno polepszyc stan

lunatic, moglabym Cię prosić, żebyś zajrzał do mojego wątku ci-g-e-zm-czenie-a-napi-cie-t47587.html ?
Ciekawa jestem co myślisz o takiej teorii :)
Nie chce mi się.

przez lunatic 18 sty 2014, 14:11
coccinella,
odpisałem Ci w tamtym wątku

przez marwil 18 sty 2014, 14:39
lunatic napisał(a):
marwil napisał(a):Cały czas towarzyszy mi też dziwne poczucie lekkiej nierzeczywistości - jakby otumanienia.

miałem coś takiego cały czas podczas brania tego leku, połączone to jest u Ciebie z osłabieniem czy nie?

Występuje z różnym nasileniem bez przerwy. Osłabienia jako takiego nie mam, raczej uczucie wyczerpania psychicznego niż zmęczenia. Zdaje się nasilać przy mniejszej ilości godzin snu.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez shimikaa 19 sty 2014, 22:43
Kończę 5 tydzień zażywania wellbutrinu w dawce 150 mg. Mam mieszane uczucia. Generalnie w ogólnym rozrachunku jest lepszy niż SSRI i SNRI ale ta drażliwość, nerwowość jest nieco uciążliwa. Na plus odczuwanie emocji - to napewno. Większe wykazywanie jakiejś inicjatywy i aktywności, ale do ideału jeszcze daleko. Coraz bardziej dociera do mnie potrzeba psychoterapii, co trochę mnie przeraża, bo w moim przypadku to co najmniej rok lub dwa.

przez zzYxx 20 sty 2014, 09:54
shimikaa napisał(a):Kończę 5 tydzień zażywania wellbutrinu w dawce 150 mg. Mam mieszane uczucia. Generalnie w ogólnym rozrachunku jest lepszy niż SSRI i SNRI ale ta drażliwość, nerwowość jest nieco uciążliwa. Na plus odczuwanie emocji - to napewno. Większe wykazywanie jakiejś inicjatywy i aktywności, ale do ideału jeszcze daleko. Coraz bardziej dociera do mnie potrzeba psychoterapii, co trochę mnie przeraża, bo w moim przypadku to co najmniej rok lub dwa.

Również masz problem z odczuwaniem emocji? Na czym polega Twoje zaburzenie, jeśli można wiedzieć?
The Walking Dead.

przez miko84 20 sty 2014, 11:38
shimikaa być może z czasem się jeszcze poprawi. A może potrzebna jest wyższa dawka, np. 300 mg.
miko84

przez depas 20 sty 2014, 11:45
shimikaa napisał(a):w moim przypadku to co najmniej rok lub dwa.

W każdym przypadku rok to absolutne minimum, krócej nie ma sensu zawracać sobie głowy i marnować pieniędzy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez marwil 20 sty 2014, 12:11
Od 2 dni obniżyłem eksperymentalnie dawkę z 300mg na 150mg. Próbuję w ten sposób zmniejszyć drażliwość i uczucie odrealnienia.
Jeszcze jest wcześnie ale chyba czuję się "trzeźwiejszy", odczuwam z kolei dzisiaj lekki niepokój (skutki odstawienia?)
Czy ktoś orientuje się po jakim czasie poziom metabolitow leku we krwi osiągnie stabilne stężenie po tej redukcji?
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez zzYxx 20 sty 2014, 13:16
Grr, wiedzieliście, że w ju es ej są już co najmniej 2 generyki? U nas cena jest chora :/
The Walking Dead.

przez miko84 20 sty 2014, 13:24
No cena wellbutrinu zawsze była kosmiczna u nas. Ale Polska to dziki kraj :mrgreen:
miko84

Sortuj wg