BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez marwil 31 gru 2013, 13:26
Moje spostrzeżenia po 4 m-cach:
Benzodiazepiny i alkohol (nawet male ilosci) bardzo źle komponują się z Wellbutrinem.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez lunatic 31 gru 2013, 13:32
moje jest inne, brałem go samego chyba z pół roku albo dłużej, o ile na początku było jeszcze znośnie to z czasem było coraz gorzej, niestety lekarz nie uprzedził mnie ze jakies stany lekowe moze wywołać i przez to się z tym męczyłem miesiącami nie wiedząc z czego się źle czuje

przez shimikaa 31 gru 2013, 13:58
marwil napisał(a):Moje spostrzeżenia po 4 m-cach:
Benzodiazepiny i alkohol (nawet male ilosci) bardzo źle komponują się z Wellbutrinem.

O kurcze w święta co nieco wypiłam, wprawdzie nie jakieś wielkie ilości i tylko wino, ale właśnie w tym tygodniu najgorzej się poczułam. Może coś jest z tym alko...

-- 31 gru 2013, 13:04 --

lunatic napisał(a):marwil,
3 miesiące??

-- 31 gru 2013, 12:24 --

shimikaa,
to zależy co u kogo powoduje Wellbutrin, jak stany lękowe to fluoksetyna może nie być dobrym dodatkiem do niego, ja biorę do niego Parogen, który ma najsilniejsze dzialanie przeciwlękowe ze wszystkich SSRI i czasem nawet on nie daje sobie rady z efektami po Wellbutrinie

Lęk był jedynie w tych początkowych dniach i paradoksalnie jakoś nie przeszkadzał mi w funkcjonowaniu, bo czułam się dobrze. Teraz czuję się jak w najgłębszej depresji: smutek, brak energii i motywacji, jeszcze jakaś taka złość doszła w tym wszystkim na cały świat..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 31 gru 2013, 14:16
Odnośnie alkoholu:
http://depression.about.com/b/2004/08/3 ... nt-mix.htm

Występuje krach po początkowej poprawie. Pózniej trzeba poczekać min. kilka tygodni, żeby ocenić działanie leku.

http://www.depressionforums.org/forums/ ... ellbutrin/
Ostatnio edytowano 31 gru 2013, 14:20 przez marwil, łącznie edytowano 1 raz
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez lunatic 31 gru 2013, 14:17
nie wiem co jest tego przyczyną, ale ten lek ma niestabilne działanie i to wyraźnie widać

-- 31 gru 2013, 13:23 --

shimikaa,
ja nie miałem po tym leku z poczatku jakichs stanow lękowych tylko właśnie osłabienie, potem to sie skonczylo napadami lękowymi, u mnie osłabienie wiązało się ze stanami lękowymi, bo jak wtedy brałem Xanax osłabienie przechodziło, tak samo jak teraz biorę Parogen do Wellbutrinu to osłabienie po nim dzięki Parogenowi tez przechodzi,nie wiem czy u Ciebie mozna powiazac tez brak energii ze zwiększonymi stanami lękowymi które moze on powodować, jest to dosc nietypowy objaw zeby stany lękowe objawiały się osłabieniem, no ale u mnie tak to było, złosć tez się pojawiała, chyba wynik dzialania na noradrenaline

-- 31 gru 2013, 13:30 --

a u mnie dołączenie benzodiazepin było jedyną opcją, która polepszała moje samopoczucie wtedy, przez to wpadłem w uzależnienie, bo nie potrafiłem funkcjonować na Wellbutrinie bez benzo, a jak je łyknąłem to odżywałem nagle

przez shimikaa 31 gru 2013, 14:31
marwil napisał(a):Odnośnie alkoholu:
http://depression.about.com/b/2004/08/3 ... nt-mix.htm

Występuje krach po początkowej poprawie. Pózniej trzeba poczekać min. kilka tygodni, żeby ocenić działanie leku.

http://www.depressionforums.org/forums/ ... ellbutrin/

No i chyba powoli wszystko staje się jasne dla mnie. Dzięki za te linki. Czytając początkowe komentarze ludzi już widzę, że mam podobnie i najprawdopodobniej to alko spowodowało obecny stan. Ciekawe ile faktycznie teraz będę musiała czekać na poprawę..

-- 31 gru 2013, 13:33 --

lunatic napisał(a):nie wiem co jest tego przyczyną, ale ten lek ma niestabilne działanie i to wyraźnie widać

-- 31 gru 2013, 13:23 --

shimikaa,
ja nie miałem po tym leku z poczatku jakichs stanow lękowych tylko właśnie osłabienie, potem to sie skonczylo napadami lękowymi, u mnie osłabienie wiązało się ze stanami lękowymi, bo jak wtedy brałem Xanax osłabienie przechodziło, tak samo jak teraz biorę Parogen do Wellbutrinu to osłabienie po nim dzięki Parogenowi tez przechodzi,nie wiem czy u Ciebie mozna powiazac tez brak energii ze zwiększonymi stanami lękowymi które moze on powodować, jest to dosc nietypowy objaw zeby stany lękowe objawiały się osłabieniem, no ale u mnie tak to było, złosć tez się pojawiała, chyba wynik dzialania na noradrenaline

-- 31 gru 2013, 13:30 --

a u mnie dołączenie benzodiazepin było jedyną opcją, która polepszała moje samopoczucie wtedy, przez to wpadłem w uzależnienie, bo nie potrafiłem funkcjonować na Wellbutrinie bez benzo, a jak je łyknąłem to odżywałem nagle

Xanax to fajniutkia tabletka, tylko właśnie najgorzej się od niej uzależnić.

przez marwil 31 gru 2013, 14:45
Złość i rozdraznienie obserwowałem w pierwszych tygodniach i po zwiększeniu dawki.
Biorąc dodatkowo benzodiazepiny odczuwałem senność i zmęczenie w ciągu dnia pomimo długiego snu oraz zwiększoną nerwowość, irytację i złość (wybuchy gniewu), nadwrazliwosc na dźwięki.
Już ponad 2 tygodnie nie biorę benzo, śpię krócej, pomimo tego nie odczuwam zmęczenia i senności.
Ustąpiły złość, nerwowość, irytacja i wybuchy gniewu, nadwrazliwość na hałas.
W trakcie odstawiania benzo i po piłem alkohol, co jak się okazało powodowało fatalne samopoczucie. Kilka dni temu odstawiłem alkohol (były to niewielkie dawki ale regularne).
W koncu widzę poprawę nastroju. Zdam relację, czy poprawa się utrzyma.

przez shimikaa 31 gru 2013, 14:48
Najgorzej, że dziś taki dzień, że trochę ciężko powstrzymać się od alko..Marwil a jaką dawkę bierzesz i jak długo?

przez marwil 31 gru 2013, 14:52
shimikaa, znajdziesz wszystko o moim leczeniu wellem kilka stron wstecz. Naprawdę odradzam alkohol i benzodiazepiny.

-- 31 gru 2013, 13:53 --

Nie warto czuć się przez kilka dni po piciu jak kupa.

przez lulu.onthebridge 31 gru 2013, 16:12
Ja też zauważyłam, że na wellbutrinie fatalnie się czuję po benzo, odstawiłam całkowicie, bo nie było warto tym bardziej, że well dobrze na mnie działa. Teraz myślałam, że mam pogorszenie w związku ze świętami, ale to może być kwestia alkoholu. A więc mam noworoczne postanowienie

przez lunatic 31 gru 2013, 16:44
a ile czasu trwa u Was to pogorszenie po alkoholu na tym leku?

przez marwil 31 gru 2013, 16:57
Piłem 2 - 3 piwa codziennie od kilku tygodni. Z czasem miałem drżenia i potliwość dłoni, które nie ustępowały nawet po wypiciu piwa. Próbowałem w ten sposób złagodzić odstawienie benzo. Czułem się psychicznie źle przez cały ten okres. Dzisiaj minęły 4 dni od odstawienia alko. Ustąpił ból głowy, potliwość, drżączka i samopoczucie mam można powiedzieć normalne :) Jestem wymęczony ostatnimi tygodniami ale z uczuciem wielkiej ulgi.

-- 31 gru 2013, 15:59 --

W okresie zdrowia piłem podobnie, nie miało to jednak żadnych przykrych następstw psychicznych ani fizycznych.

przez lunatic 31 gru 2013, 17:04
przy Wellbutrinie odstawiałeś benzo?

przez marwil 31 gru 2013, 17:14
lunatic, Tak, po 3 m-cach brania ok 1 mg alprazolamu odstawiłem w trzy tygodnie redukując dawkę o 0,25 co tydzień. Mimo to miałem łagodne objawy odstawienia.

Sortuj wg