BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez lulu.onthebridge 18 gru 2013, 01:10
CórkaNocy, no właśnie ja też tak przez chwilę brałam i miałam wrażenie że to idealny miks, ale dwóch lekarzy kazało mi zejść z wenli do zera, choć to schodzenie to był niezły hardcore i myślę, że spokojnie mogłam sobie zostać na 37,5 np na noc, bo na mnie to działało usypiająco przeciwlękowo, a czasem mam problem z pobudzeniem wieczorem.

przez lunatic 18 gru 2013, 12:04
Wellbutrin to bardzo dobry lek jest, dziwię się, że na tym forum jakoś ludziom nie pasuje (w tym wątku większość to negatywne opinie). Wellbutrin to najwyżej oceniany lek na tzn. drug ratings gdzie oceniają leki ludzie z zagranicy (głównie USA) - są tam tysiące opinii (jak np. na ask a patient). Wellbutrin wygrywa bezkonkurencyjnie (wśród leków które mają też masę opinii, a nie 1 czy 2 dobre oceny).

Przeglądałem sobie z ciekawości dokładniej te opinie i sugerowanie się nimi pozostawia wiele do życzenia. No sory ale jeżeli ktoś ocenia ten lek na 10/10 a pisze ze bierze go od 2 albo 3 dni to jaka wartość ma taka ocena? I takich przypadków było sporo że lek dostaje max ocene po paru dniach stosowania

przez coccinella 21 gru 2013, 14:46
Czy po zejsciu na dawke 150mg mozna odstawic Well z dnia na dzien i zaczac brac nowy lek? Czy musi minac jakis czas zanim wezme cos nowego?
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 21 gru 2013, 14:59
coccinella napisał(a):Czy po zejsciu na dawke 150mg mozna odstawic Well z dnia na dzien i zaczac brac nowy lek? Czy musi minac jakis czas zanim wezme cos nowego?

Zależy co to za nowy lek

-- 21 gru 2013, 14:21 --

Zmieniasz na ten moklobemid?

przez coccinella 21 gru 2013, 15:24
nie wiem, w pn ide do psychiatry i jeśli trzeba zrobic przerwę pomiedzy lekami, to juz bym zaczela odstawiac.
Myślę o reboksetynie albo właśnie moklobemidzie. Zobaczymy co mi powie.
Nie chce mi się.

przez lunatic 21 gru 2013, 15:27
W przypadku moklobemidu na pewno trzeba odczekać troche, co do reboksetyty to moznaby wczesniej, ale czy z dnia na dzien to nie wiem

przez Lord Kapucyn 21 gru 2013, 15:29
Przy krótkim zażywaniu bupropion ma half-life 11h, przy regularnym stosowaniu 14-21h, a jego metabolity od 20-37h. zrób 2-3 dni przerwy.

A co do tego miejsca Wellbutrinu we wszelkiej maści rankingach to GSK ostatnio wyłapało karę 3 miliardy dolarów m.in. za nieetyczny, agresywny marketing Wellbutrinu i wynajęcie lekarza dr Drew, który zachwalał bupropion jako remedium na m.in. dysfunkcje seksualne po ssri i zaburzenia odżywiania, a według badań okazało się to wielką ściemą. Mogły też iść za tym łapówki dla psychiatrów, żeby wypisywali recepty na well.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 21 gru 2013, 15:33
Dark Passenger,
Brałeś go kiedyś?
A co do tego czasu półtrwania to jak to jest z tym? Lek po jakimś czasie regularnego stosowania osiąga w organiźmie stężenie stacjonarne, co wg definicji znaczy ze osiągane jest to po osiągnieciu stanu stacjonarnego w którym szybkosc wprowadzania leku jest rowna szybkosci jego eliminacji, wiec czy te okresy półtrwania nie powinny być krótsze w momencie osiagniecia stezenia stacjonarnego?

przez coccinella 21 gru 2013, 16:32
Dark Passenger napisał(a):Przy krótkim zażywaniu bupropion ma half-life 11h, przy regularnym stosowaniu 14-21h, a jego metabolity od 20-37h. zrób 2-3 dni przerwy.

A co do tego miejsca Wellbutrinu we wszelkiej maści rankingach to GSK ostatnio wyłapało karę 3 miliardy dolarów m.in. za nieetyczny, agresywny marketing Wellbutrinu i wynajęcie lekarza dr Drew, który zachwalał bupropion jako remedium na m.in. dysfunkcje seksualne po ssri i zaburzenia odżywiania, a według badań okazało się to wielką ściemą. Mogły też iść za tym łapówki dla psychiatrów, żeby wypisywali recepty na well.

:-| przykre to...
Nie chce mi się.

przez marwil 21 gru 2013, 18:02
lunatic, stężenie stacjonarne po ok 8 dniach zażywania. Nie zaburza funkcji seksualnych i nie druzgocze libido (czy przywraca? Po ssri jest gigantyczna różnica). U mnie hamuje apetyt. Nic slodkiego nie w wchodzi (czekolada, ciasta, słodkie napoje). Po augumentacji piwem powraca apetyt na zwykłą paszę (na słodycze nie) . Jeśli chodzi o odstawianie, robiłem to z dnia na dzień bez redukowania dawki, bez żadnych nieprzyjemności.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez lunatic 21 gru 2013, 18:19
marwil,
nie chodzi mi o to po ilu dniach osiaga stezenie stacjonarne tylko jak sie ma jego okres poltrwania po tym czasie i jakie ma wahania stezen miedzy kolejnymi dawkami

przez coccinella 21 gru 2013, 18:21
marwil napisał(a):lunatic, stężenie stacjonarne po ok 8 dniach zażywania. Nie zaburza funkcji seksualnych i nie druzgocze libido (czy przywraca? Po ssri jest gigantyczna różnica). U mnie hamuje apetyt. Nic slodkiego nie w wchodzi (czekolada, ciasta, słodkie napoje). Po augumentacji piwem powraca apetyt na zwykłą paszę (na słodycze nie) . Jeśli chodzi o odstawianie, robiłem to z dnia na dzień bez redukowania dawki, bez żadnych nieprzyjemności.

Hamuje apetyt? Szczególnie na słodycze? U mnie wręcz odwrotnie :(
Za to libido bardzo wzrosło, co troche mnie męczy.
Nie chce mi się.

przez lunatic 21 gru 2013, 19:28
Znalazłem w końcu przyczynę złego działania Wellbutrinu
Trochę mi to zajęło, może się komuś przyda. Gdy brałem Wellbutrin jakiś czas temu pojedynczo w dawce 150 mg wywoływał raz aktywizacje a raz jakieś dziwne osłabienia, efekt dokładnie odwrotny. Teraz miałem przepisany z Parogenem, Wellbutrin rano, Parogen wieczór. Do godz. 15 bywało dobrze a po 15 znów osłabienia dziwne, stany lękowe. Było to dość widoczne ze o stałej porze coś się psuje więc było przypuszczenie że Parogen eliminuje te niekorzystne działania Wellbutrinu, ale ze biore go na wieczor to do 15 nastepnego dnia juz go nie starczało, lekarz potwierdził ze moze tak byc i kazał zmienic dawkowanie obydwu leków na rano. Zmieniłem ale troche zmniejszyłem dawke Parogenu i znów było to samo, tyle ze troche pozniej niz o 15. Jak zwiększyłem Parogen te dziwne osłabienia zniknęły.

Ten lek, przynajmniej u mnie, powoduje chyba jakąś nierównowagę neuroprzekaźników, skoro rozwiązaniem na jego złe działanie było dodanie odpowiedniej dawki leku podnoszącego poziom serotoniny.U mnie objawiało się to strasznym osłabieniem i zmęczeniem, przypuszczam że u innych będzie to co innego, głównie stany lękowe, bo moje reakcje są bardzo dziwne. Więc jeżeli komuś nie do końca pomaga Wellbutrin może spróbować dołożyć SSRIi sprawdzić czy jest poprawa czy nie. Narazie biorę krótko to połączenie, ale wystarczająco żeby zauważyć że nazwijmy to działania uboczne Wellbutrinu może wyeliminować odpowiednia dawka SSRI.

przez miko84 22 gru 2013, 12:56
lunatic on blokuje receptory acetylocholiny a to ma inne działanie niż blokowanie receptorów cholinergicznych (które ma np. paro).

Co do ocen wellbutrinu to zdarzają się takie, ale i inne leki mają wystawiane oceny po paru dniach. Poza tym patrzysz ile jest ocen, np. na ask a patient wellbutrin (w różnych postaciach) ma ponad 3000 ocen, więc wystawianie ocen po paru dniach to będzie jakiś procent, reszta to normalna ocena po odpowiednim czasie. Wellbutrin ma wysokie oceny bo nie powoduje senności, nie zaburza libido i nie ma innych działań ubocznych które mają SSRI. A ponadto jest u wielu bardzo skutecznym lekiem przeciwdepresyjnym.
miko84

Sortuj wg