BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez lunatic 17 gru 2013, 10:50
miko84 napisał(a):Well ma ogromną przewagę nad SSRI - nie spłyca emocji, nie powoduje braku motywacji, nie pogarsza anhedonii. A wręcz wszystkie te rzeczy może poprawić. W dodatku jest na nim energia i nie ma senności. O libido nie będę wspominał bo to jasne.

W teorii, w praktyce i senność się zdarza i totalne wyczerpanie, co jest przeciwieństwem posiadania energii

-- 17 gru 2013, 10:24 --

Wellbutrin to bardzo dobry lek jest, dziwię się, że na tym forum jakoś ludziom nie pasuje (w tym wątku większość to negatywne opinie). Wellbutrin to najwyżej oceniany lek na tzn. drug ratings gdzie oceniają leki ludzie z zagranicy (głównie USA) - są tam tysiące opinii (jak np. na ask a patient). Wellbutrin wygrywa bezkonkurencyjnie (wśród leków które mają też masę opinii, a nie 1 czy 2 dobre oceny).

Rzeczywiście ma znaczną przewagę bardzo dobrych opinii, ale nie wiadmomo po jakim czasie od zaczęcia leczenia one są pisane, tak jak już ktoś wczoraj tu pisał, że po kilku miesiącach powodował senność i zmęczenie, czyli zupełnie odwrotny efekt niż początkowo

przez elfrid 17 gru 2013, 16:50
Wellbutrin działa na napęd, niekoniecznie na nastrój, postrzeganie siebie o otaczającej rzeczywistości.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 17 gru 2013, 17:02
elfrid wczoraj miales lerivon..dzisiaj juz seroxat..co sie dzieje?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 17 gru 2013, 17:04
Ison, rozmawiałem z lekarzem. skoro od 5 grudnia biorę seroxat mam go kontynuować. Po dwóch miesiącach decyzja czy zostaje, czy coś dokładamy
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 17 gru 2013, 17:09
Ok. Pamietaj , ze lubudubu czuwa..hehe;)

przez miko84 17 gru 2013, 17:30
Żeby u kogoś wellbutrin powodował senność i osłabienie to trzeba być cholernym pechowcem.
miko84

przez lulu.onthebridge 17 gru 2013, 18:46
W ogóle to nie wiedziałam, że się stosuje bupro w połączeniu z ssri'ami? A to nie działa jakoś przeciwstawnie właśnie? Mi jedna lekarka powiedziała że nie można z wenlą, ale to snri, więc nie to samo. Raczej się dodaje do ssri'a bupro czy odwrotnie? Nie to zebym zamierzala coś kombinować z ciekawości pytam, jak na razie bupro z lamotryginą daje radę, choć to moje zdanie, bo myślę że na osobowość leki nie pomogą, ale okazuje się, że mój terapeuta myśli chyba inaczej.

przez lunatic 17 gru 2013, 18:49
lulu.onthebridge napisał(a):W ogóle to nie wiedziałam, że się stosuje bupro w połączeniu z ssri'ami? A to nie działa jakoś przeciwstawnie właśnie? Mi jedna lekarka powiedziała że nie można z wenlą, ale to snri, więc nie to samo. Raczej się dodaje do ssri'a bupro czy odwrotnie? Nie to zebym zamierzala coś kombinować z ciekawości pytam, jak na razie bupro z lamotryginą daje radę, choć to moje zdanie, bo myślę że na osobowość leki nie pomogą, ale okazuje się, że mój terapeuta myśli chyba inaczej.

teoretycznie SSRI maja zapobiegać ewentualnym stanom lękowym które bupropion może wywoływać, ja tam widzialem ze z wenlafaksyną też łączą

przez marwil 17 gru 2013, 19:14
Zmęczenie i senność pierwszych tygodniach, mogą być spowodowane samą depresją i wynikiem mocno zaburzonego i skroconego snu na początku leczenia.(w końcu trzeba poczekać kilka-kilkanaście tygodni na efekt przeciwdepresyjny). W moim przypadku senność i zmęczenie najwyraźniej powodowały na dalszym etapie alprazolam i zopiklon.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez miko84 17 gru 2013, 19:35
No te leki akurat mają takie działanie i to jest norma.
miko84

przez lunatic 17 gru 2013, 20:07
marwil napisał(a):Zmęczenie i senność pierwszych tygodniach, mogą być spowodowane samą depresją i wynikiem mocno zaburzonego i skroconego snu na początku leczenia.(w końcu trzeba poczekać kilka-kilkanaście tygodni na efekt przeciwdepresyjny). W moim przypadku senność i zmęczenie najwyraźniej powodowały na dalszym etapie alprazolam i zopiklon.

czyli po odstawieniu bezno senność przeszła?
Miko, ktoś gdzieś pisał że senność po Wellbutrinie, chyba początkowa, może wynikać z wpływu na acetylocholine, chyba nawet Ty to pisales tylko nie moge tego znaleźć

przez marwil 17 gru 2013, 20:26
lunatic, Jestem kilka dni bez benzo, chodzę spać o 22-23 a nie jak wcześniej o 20. Muszę wstać jak zwykle o 6 rano. Mimo to czuję się mniej zmęczony a senność w ciagu dnia ustąpiła.

-- 17 gru 2013, 19:27 --

Widzę światełko w tunelu
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez CórkaNocy 17 gru 2013, 22:17
lulu.onthebridge, a to jestem ciekawa dlaczego nie można łączyć go z wenlą. ja tak brałam, wenlę w dawce 112,5 albo 150, hardcorowy to był mix i nie czułam niczego złego, coś tam niby podwyższa stężenie wenli, ale ja nie odlatywałam ani nie czułam niczego dziwnego

przereklamowane te interakcje :D mój lekarz to wszystko miksuje nawet moklo pozwala mi z pseudoefedryną, alkoholem, bo twierdzi, że nic mi nie będzie
CórkaNocy

przez lunatic 17 gru 2013, 23:23
marwil napisał(a):lunatic, Jestem kilka dni bez benzo, chodzę spać o 22-23 a nie jak wcześniej o 20. Muszę wstać jak zwykle o 6 rano. Mimo to czuję się mniej zmęczony a senność w ciagu dnia ustąpiła.

-- 17 gru 2013, 19:27 --

Widzę światełko w tunelu

no to dla mnie nie ma leku w takim razie, niezaleznie od tego na jaki przekaznik sie zadziała, czy na jeden czy wiecej, w roznych kombinacjach, efekt jest taki sam, nie dziala tak jak ma dzialac

Sortuj wg