BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez elfrid 16 gru 2013, 18:48
shimikaa napisał(a):Dzięki za odpowiedzi. Dziś wstałam i znów czuję się doskonale. Mam nadzieję, że taki stan utrzyma się jak najdłużej. Jedyne, co przeszkadza mi najbardziej, to to dziwne uczucie takiego niepokoju w środku, co jest w sumie dość paradoksalne, bo ten niepokój nie przeszkadza mi z kolei robić tego, co sobie postanowię. Takie uroki biochemii i jej wpływu na nasz mózg:)

Ale to chyba trochę sztuczny stan, ludzi normalnie tak nie roznosi energia. Dziwię się, że tyle osób ma parcie na leki sztucznie zwiększające napęd.

-- 16 gru 2013, 18:52 --

miko84, kwestiapina jest zarejestrowana do leczenia depresji i ma właściwości stabilizujące. lekarze też wiedzą co robią;-)
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 16 gru 2013, 19:18
Dobrze, ale łączenie jej z wellbutrinem jest moim zdaniem idiotyzmem w czystej postaci (a w dodatku marnowaniem sporej kasy, bo well jest drogi).

To jest z jak z tianeptyną łączoną z SSRI. Albo pobudzaniem się i zaraz braniem leku uspokajającego.
miko84

przez Siding Spring 16 gru 2013, 19:42
Ale to chyba trochę sztuczny stan, ludzi normalnie tak nie roznosi energia. Dziwię się, że tyle osób ma parcie na leki sztucznie zwiększające napęd.

Sztuczne to może być ale działanie ssri. Powiedziałbym wręcz plastikowe działane;>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 16 gru 2013, 19:45
Ison napisał(a):

Sztuczne to może być ale działanie ssri. Powiedziałbym wręcz plastikowe działane;>

Coś w tym jest. A jak ono się u Ciebie objawia? Ten plastikowy stan?

przez Siding Spring 16 gru 2013, 19:56
No nie jest to naturalne antydepresyjne działanie. Nie ma prawdziwego optymizmu , chęci do dzialania. SSRI powodują conajwyzej pobudzenie pomieszane z agresja, nerwowoscia oraz dziwne nieadekwatne do sytuacji emocje. Z biegiem czasu ustępuje to rozleniwieniu i sennosci (spanie po 15 godzin na dobe). Do dupy z tymi lekami. Ludzie komu one pomogly jak w tych wątkach wszystkich na 10 osob może 1 max 2 jest zadowolona z brania tego leku , a tak to tylko narzekanie na uboki i wzajemne wspieranie sie ( typu..poczekaj jeszcze 2 tyg..lek potrzebuje czasu na rozkrecenie sie.. :lol: )

przez lunatic 16 gru 2013, 20:06
Ison napisał(a):No nie jest to naturalne antydepresyjne działanie. Nie ma prawdziwego optymizmu , chęci do dzialania. SSRI powodują conajwyzej pobudzenie pomieszane z agresja, nerwowoscia oraz dziwne nieadekwatne do sytuacji emocje. Z biegiem czasu ustępuje to rozleniwieniu i sennosci (spanie po 15 godzin na dobe). Do dupy z tymi lekami. Ludzie komu one pomogly jak w tych wątkach wszystkich na 10 osob może 1 max 2 jest zadowolona z brania tego leku , a tak to tylko narzekanie na uboki i wzajemne wspieranie sie ( typu..poczekaj jeszcze 2 tyg..lek potrzebuje czasu na rozkrecenie sie.. :lol: )

A jaki lek ma opinie ze daje naturalne dzialanie antydepresyjne?Po Wellbutrinie jest chęć do dzialania, tylko się trzeba modlić żeby coś się nie schrzaniło każdego dnia, jego dzialanie nie jest stabilne, jednego dnia będziesz miał chęć a drugiego jakieś totalne otumanienie, a trzeciego napad lęku po nim, sam go biorę ale z ssri więc licze ze dzialanie bedzie lepsze niż jak byl brany pojedynczo

przez marwil 16 gru 2013, 20:09
Ison, zgadzam się całkowicie. Podły, jałowy, bezpłciowy stan.
Cokolwiek mnie przywróciło do życia, to w przeszłości moklobemid, tak na pół gwizdka. Pózniej well. kilka remisji.
W życiu nie dotknę ssri, snri, tianeptyny, trojcyklikow ani anksjolitykow. Nie zjem już litu, kwasu walpr. ani mirtazapiny. (depresja w przebiegu ChAD). Z resztą i tak czas musi zrobić swoje.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez elfrid 16 gru 2013, 20:48
Ison, w 100% zgodzę się z Tobą w tej części: Nie ma prawdziwego optymizmu , chęci do dzialania. SSRI powodują conajwyzej pobudzenie pomieszane z agresja, nerwowoscia oraz dziwne nieadekwatne do sytuacji emocje.

przez Siding Spring 16 gru 2013, 20:50
Zaraz wszyscy uzytkownicy ssri zaczna pisać ze się ze mna zgadzaja:D

przez lunatic 16 gru 2013, 20:58
ja tam po zadnym ssri nie czułem zadnego pobudzenia, co do nieadekwatnych emocji do sytuacji to było tak, ale nie po ssri ale po lekach które działają na noradrenalinę i po tianeptynie, choćby nie wiem co się działo zawsze byłem zły i rozdrażniony, po ssri nigdy czegoś takiego nie miałem

przez marwil 16 gru 2013, 21:24
Rownież nigdy po ssri nie byłem pobudzony ani rozdrazniony. Raczej spacyfikowany na całej linii, rozleniwiony, spiacy, obojętny ze 100% anhedonią.
Wellbutrin powoduje u mnie nerwowość i rozdraznienie ale zarazem daje psychiczną siłę, przynajmniej w sferze myśli, wolę walki mimo złego nastroju. Nie ma smutku. Nie spłyca emocji, nie zobojętnia, nie usypia, nie kastruje.
Nie daje pobudzenia ani sztucznego napędu (tylko na początku). Obserwuję powolną poprawę, przebłyski normalnego samopoczucia. Odstawiwszy alprazolam czuję się mimo kilku przykrych objawów silniejszy i bardziej sobą.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez lunatic 16 gru 2013, 21:28
marwil napisał(a):Rownież nigdy po ssri nie byłem pobudzony ani rozdrazniony. Raczej spacyfikowany na całej linii, rozleniwiony, spiacy, obojętny ze 100% anhedonią.
Wellbutrin powoduje u mnie nerwowość i rozdraznienie ale zarazem daje psychiczną siłę, przynajmniej w sferze myśli, wolę walki mimo złego nastroju. Nie ma smutku. Nie spłyca emocji, nie zobojętnia, nie usypia, nie kastruje.
Nie daje pobudzenia ani sztucznego napędu (tylko na początku). Obserwuję powolną poprawę, przebłyski normalnego samopoczucia. Odstawiwszy alprazolam czuję się mimo kilku przykrych objawów silniejszy i bardziej sobą.

Ile czasu bierzesz już Wellbutrin?

przez marwil 16 gru 2013, 21:36
lunatic, ponad 100 dni, po drodze niepotrzebnie namieszalem z dawką (próbowałem 450mg) i wdalem się w alprazolam i zopiklon. Udało mi się odstawić anksjolityki, które moim zdaniem psują działanie wella.

przez lunatic 16 gru 2013, 21:39
marwil napisał(a):lunatic, ponad 100 dni, po drodze niepotrzebnie namieszalem z dawką (próbowałem 450mg) i wdalem się w alprazolam i zopiklon. Udało mi się odstawić anksjolityki, które moim zdaniem psują działanie wella.

to juz sporo, czy nerwowość zauważyłeś od razu czy dopiero po jakimś czasie? chciałbym jeszcze zapytać czy zauważyłeś coś takiego że jak początkowo lek działa aktywizująco to po jakimś czasie powoduje osłabienie i zmęczenie?

Sortuj wg