BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez miko84 09 gru 2013, 13:34
Tianeptyna nie zwiększa prolaktyny, ale jakbyś chciał ją brać to najlepiej by było zejść ze wszystkich leków.

Mogę jeszcze polecić mirtę samą, ew. zwiększenie mianseryny którą teraz bierzesz. Możesz też spróbować zwiększyć escitalopram. Wellbutrin też jest dobry, ale tak jak pisałem, raczej musiałbyś zejść z kwetiapiny.

Z trójpierścieniowców jak brałeś klomi to dobra jest amitryptylina - większa sedacja ale i bardziej wyważone działanie, na pewno słabiej na serotoninę działa od klomi.
miko84

przez Amnothing 12 gru 2013, 11:01
Kolejna mała zmiana w lekach. Lekarz na tianeptyne patrzył krzywym okiem, twierdził, że po prostu nie zna ludzi którym ona pomaga, a i łączenie jej z bupropionem/mirtazapiną niewiele da, uparł się, że wyjdzie z tego taki misz masz. Dostałem polecenie schodzenia z lamitrinu (nie mam CHAD, było to potrzebne na wejście bupropionu, chyba coś tam podziałało) plus na sen dodatkowo trazodon. Czyli na noc mulę się 22.5mg-45mg mirtazapiny + 75mg trazodonu, na skrajne sytuacje mam bromazepam. Mam nadzieje, że gdy wreszcie ureguluje sen, wszystko zacznie się poprawiać. Ostatni tydzień dwa, łażę ciągle z podkrążonymi oczami. Sam kiedyś próbowałem zwiększyć mirtazapine z 45mg do 60mg lub więcej (wiem, nie polecane), jednak efekt był zadowalający, tylko za drogo to wyjdzie, mam pecha, że najlepiej działające leki na mnie, są nierefundowane. Możliwe, że zrobię jeszcze krok w kierunku mocnej suplementancji, to znaczy dodać do leków leków nootropowych. Z tego co pamiętam, gdy jadłem takie połączenie efekt antydepresyjny był 2-3x mocniejszy, do tego brak uczucia "brain fogu". Zastanawiam się tylko, czy piracetamy nie będę za mocno wzmacniały bupropionu, w pierwszym tygodniu brania bupropionu funkcjonowałem w stanie hipomanikalnym, jeśli dałoby się taki stan utrzymać, to bardzo chętnie.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez miko84 12 gru 2013, 11:38
Jeśli mirta drogo wychodzi to mógłbyś spróbować zamienić ją na mianseryne i dawkować wyżej. Trazodon uważam za daremny lek, ale może Tobie pomoże. Na sen chyba dobry.

Uraz Twojego lekarza do tianeptyny jest przykry.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shimikaa 16 gru 2013, 00:28
Witam wszystkich serdecznie. Po kilku latach brania różnych SSRI, a ostatnio SNRI (wenlafaksyna), doktor zaproponowała mi Wellbutrin XR. Z racji tego, że wenlafaksyna ostatnio powodowała u mnie duże zamulenie, zgodziłam się. Biorę wellbutrin już 8 dzień i jestem w szoku, jak ten lek szybko działa. Przez pierwsze dwa dni owszem nasilił nieco lęki, ale już od 3-go dnia zaczęła mnie roznosić energia.Zaczęłam snuć plany na przyszłość, praktycznie nic nie jest w stanie mnie powstrzymać od wykonywania zamierzonych celów. Dziś natomiast od samego rana to wszystko jakby znikło, a kilkudniowe pobudzenie wydaje mi się w tym momencie jakby snem. Trochę się zdołowałam, bo naprawdę chciałabym, żeby ten stan trwał jak najdłużej. Pocieszam się, że dziś dopiero 8. dzień, więc może lek jeszcze się "wgryza". Czytałam na obcojęzycznych forach coś o efekcie "honeymoon"na wellbutrinie, lecz niestety mój angielski jest zbyt słaby, by dokładnie zrozumieć treść postów. Mam do Was pytanie - czy ktoś słyszał coś o tym efekcie i mógłby napisać coś więcej? Byłabym bardzo wdzięczna:)

przez lunatic 16 gru 2013, 00:35
Może być taka reakcja, miałem kiedyś podobnie, sam bierzesz ten Wellbutrin czy z jakimś innym lekiem?

przez shimikaa 16 gru 2013, 01:03
Sam wellbutrin xr w dawce 150 mg rano.

przez lulu.onthebridge 16 gru 2013, 03:08
A ja mam pytanie: czy ktoś z Was brał zarówno wellbutrin i zyban? I czy jest jakaś różnica, oprócz nazwy i rejestracji?

przez Amnothing 16 gru 2013, 10:39
To to samo - tylko Zyban oficjalnie jest do rzucania palenia, i jest drogi.
Honeymoon - pięknę są pierwsze dni na leku, może nawet tygodnie ale potem potrafi przestać działać i może być gorzej niż było. Po 2-4 tyg lek znowu zaczyna działać.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez miko84 16 gru 2013, 13:16
Dokładnie jest czasami ten efekt super działania który znika, ale lekowi trzeba dać czas. 8 dni to bardzo krótko, po prostu cierpliwie czekaj. Najlepiej dać lekowi 6-8 tygodni.
miko84

przez shimikaa 16 gru 2013, 13:46
Dzięki za odpowiedzi. Dziś wstałam i znów czuję się doskonale. Mam nadzieję, że taki stan utrzyma się jak najdłużej. Jedyne, co przeszkadza mi najbardziej, to to dziwne uczucie takiego niepokoju w środku, co jest w sumie dość paradoksalne, bo ten niepokój nie przeszkadza mi z kolei robić tego, co sobie postanowię. Takie uroki biochemii i jej wpływu na nasz mózg:)

przez miko84 16 gru 2013, 13:56
Musisz się do tego przyzwyczaić, z czasem to będzie słabsze.
miko84

przez lulu.onthebridge 16 gru 2013, 14:04
Amnothing napisał(a):To to samo - tylko Zyban oficjalnie jest do rzucania palenia, i jest drogi.

Wiem, że substancja ta sama, ale niektórzy twierdzą, że działanie się nieco różni. Chciałam zebrać opinie od osób, które mają porównanie...

przez JużTuByłem 16 gru 2013, 15:51
Od lekarza dostałem taki miks
Wellbutrin xr 150 rano
Miansec 30 mg wieczorem
Kwetiapina 100 mg podzielona na dwie dawki 12 i 15-16 godzina

Było
Escitalopram 10 mg podzielona po 5 mg wieczór ,rano
Lerivon 10 mg wieczór
Kwetiapina 125 mg 12 hodz 15 godz

Z kwetiapiny chciałem zejść do 50 mg aby nie obniżać za bardzo dopaminy jak juz ją zwiększam ,ale mój lekarz powiedział ,ze się tylko troche gryzą no i kwetiapina ma jeszcze inne właściwości z których szkoda zrezygnować według niego.
Dziwie się ,że mi zdjął escitalopram całkowicie twierdząc ,że mógłbym dostać zespołu serotoninowego ;) Pytam go dlaczego przecież wellbutrin leciutko wychwytuje serotonine,bo escitalopram jest mocny i to wystarczy doprowadzić do tego nieprzyjemnego objawu.
Jak mi well nie podpasi to mam sobie sam go odstawić i zrobić według własnego uznania ,wrócić do escitalopramu lub przyjś z nową sugestia;) Powiedział tak ,bo on już mnie dobrze zna i wie ,że zrobie tak jak zechce.Kiedyś mu chyba nawet powiedziałem ,że mam dostęp do każdego leku.Suma sumarów mógłbym nie chodzić do psychiatry ,a tylko mówić znajomemu żeby mi recki wypisywał.Mówie ,to tylko dlatego żeby nie było hejtu na niego ;)

Pytanie czy nie lepiej zostawić escitalopram np.5 mg wieczorem z mianseryna ? a zmniejszyć kwetiapine do 50 ? Kurde no wydaje mi się ,że ona bardzo obniża dopamine ,a w dodataku well silnie nie działa na dope.

Jakieś propo co zrobić z tym fantem ?

-- 16 gru 2013, 16:18 --

Miansec ,lerivon to jest to samo jakby ktoś zapomniał nazwy leku.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez miko84 16 gru 2013, 16:36
JużTuByłem spoko miks, na zagranicznych forach często można spotkać ludzi którzy łączą wellbutrin z mirtazapiną. Jedynie kwetiapina jest tu bez sensu moim zdaniem.

I hate your doc !!! :mrgreen:

Nie zrozumiałem jak wyjaśnił strach przez zespołem serotoninowym przy wprowadzeniu wellbutrinu? Jak już to może go wywołać escitalopram przy podniesionej dawce mianseryny bo następuje synergia we wzroście serotoniny. Nie wiem czy są przypadki zespołu serotoninowego przy łączeniu wellbutrinu z SSRI, ale szczerze powiedziawszy wątpię...

Ja bym na Twoim miejscu spróbował mianseryny z wellbutrinem i tyle. Jak będzie coś nie tak to bym wrócił do escitalopramu z mianseryną lub spróbował go z wellbutrinem.
miko84

Sortuj wg