BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez Uciekinier 20 lis 2013, 22:52
A w ogóle jak się ma Moklobemid i Reboksetyna do Bupro czy Metylo, chodzi mi o siłę działania, jeżeli jakoś to się da porównać.
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez Siding Spring 20 lis 2013, 22:53
Metylo to podobno t-rex w porownaniu do innych noradrenalinowo-dopaminowych lekow;)

przez sylvek 20 lis 2013, 23:01
mph i bupropion nie maja identycznego mechanizmu dzialania, są podobieństwa ale zdecydowanie wiecej jest róznic. Wskazuje na to profil dzialania. Tutaj pare faktów.

1. bupropion jest skuteczny w przypadku ciezkich depresji czego nie mozna powiedziec o mph ktory wysokich dawkach sprawdza sie jedynie przypadku dystymii i depresji o srednim nasileniu
2. poprawa nastroju w przypadku bupropionu nastepuje po 2-ów tygodniach . Jesli chodzi o MPH to jest ona niemal natychmiastowa i scisle skorelowana ze stezeniem leku we krwi
3. Wlasciwosci antydepresyjne metylo dosyc szybko ulegaja oslabieniu, wyrabia sie tolerancja. Bupropion z reguly utrzymuje swoje dzialanie na niezmienionym poziomie.
4. Skutecznosc bupropionu przy ADD/ADHD jest marna, mph wysoka.
5. bupropion ma wplyw na próg drgawkowy co sugeruje oddzialywanie na glutaminian lub gaba (takze poszczególnie kanaly jonowe)
6. metylofenidat w badaniach z obrazowaniem PET lub fMRI nie zmienia aktywnosci wybranych struktur mózgu w czasie przetwarzania emocji. bupropion juz tak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 20 lis 2013, 23:24
To mi sie podoba... :great: na temat i wyczerpujaca;)

tylko kuuuzwa ktos mi wypieprzyl do kosza wellbutrin aaaaaa...calego az mnie nosi z nerwow.

przez zzYxx 22 lis 2013, 19:49
A no, kurde, wellbutrin był jedynym lekiem, który zwiększał emocjonalność. Teraz nie wiem czy znowu w niego wchodzić, czy w co innego. Już nic nie wiem :?
I ta cholerna pustka myślowa, psia mać...
The Walking Dead.

przez lulu.onthebridge 24 lis 2013, 14:08
Po dwóch tygodniach stosowania mogę stwierdzić, że lek jest bardzo skuteczny. Naprawdę pomógł mi wygrzebać się z przepaści. Czuję się dużo lepiej, mam więcej siły, lepszy humor i przede wszystkim przywrócił mi nadzieję, że mogę żyć normalnie. Wreszcie pamiętam kim byłam przed depresją. Doświadczam wszystkich uczuć, a nie tylko rozpaczy. Znowu mam cele i marzenia. Wierzę w lepsze jutro. Oczywiście może to być kwestia zestawienia z lamotryginą. W każdym razie ten duet bardzo mi pomógł. I pomyśleć, że poprzedni lekarz kazał mi odstawić te leki... Ech, naprawdę trudno o rozsądnego psychiatrę, cieszę się, że udało mi się takiego znaleźć. Pozdrawiam

przez coccinella 24 lis 2013, 16:10
Po 2 miesiacach stosowania Wellbutrinu czuję pogorszenie... znowu odczuwam zmęczenie i znowu nie mam siły. Najchętniej całymi dniami bym spała... Why... :why:
Nie chce mi się.

przez lunatic 26 lis 2013, 13:24
coccinella napisał(a):Po 2 miesiacach stosowania Wellbutrinu czuję pogorszenie... znowu odczuwam zmęczenie i znowu nie mam siły. Najchętniej całymi dniami bym spała... Why... :why:

Miałem podobnie, było to u mnie spowodowane tym ze wellbutrin po jakimś czasie spotegował lęki co objawiało się właśnie początkowo zmęczeniem i ogolnym osłabieniem a pozniej juz napadami lękowymi, teraz mam do niego dodaną paroksetynę zeby zapobiec lękom ktore moze wywołać,zobacze jak to będzie działać razem, dzielił ktoś tabletki wellbutrinu na mniejsze części? mi lekarz powiedział ze mozna to robic, lek wtedy szybciej się wchłonie i nic poza tym, po jakimś czasie jego stężenie i tak się unormuje i nie bedzie miało znaczenia czy bierze się część tabletki czy całą

-- 26 lis 2013, 12:34 --

marwil napisał(a):coccinella, mój lekarz twierdzi ze Wellbutrinu z niczym nie można łączyć oprócz benzo. W jakiej dawce bierzesz? Może warto spróbować na wyższej? Bierzesz dość długo, może dać mu jeszcze szanse.
Ciągne już 3 tyg. na 450, poprawa jeśli chodzi o poranną niemoc, dół i niepokój.
Nastrój, motywacja nadal zle. Brak sił popołudniami. Odnoszę wrażenie ze nastrój był lepszy kilka ostatnich dni na 300.

Wellbutrin zwiększa stężenie SSRI jezeli sie je zazywa razem, w badaniach stezenie citalopramu zwiekszyl o 30-40%, przy takim połączeniu zaleca się brać zmniejszoną dawkę ssri oraz jeden lek rano a drugi wieczor zeby zmniejszyc wplyw metabolizmu jednego na drugi, ja mam do niego 10 mg paroksetyny, wiec przypuszczalnie zadziała to jak jakies ok 15 mg

przez CórkaNocy 26 lis 2013, 15:20
lunatic, brałam pół tabletki wellbutrinu a nawet jedną czwartą.
bo nie chciałam odstawiać ale lęki były coraz większe
nie odczuwałam różnicy czy cała pastylka czy pół, lęki i tak były!
CórkaNocy

przez lunatic 26 lis 2013, 22:49
no bo to nie jest tak ze on wywola lek po paru dniach a jak sie zmniejszy albo odstawi to juz lekow nie bedzie, teraz juz widze ze standardem jest podawane lekow typu Wellbutrin czy Edronax jako dodatek do innych a nie jako pojedyncze leki, kilka lat temu dostalem od lekarze sam Edronax, ostatnio ten sam lekarz stwierdzil ze Edronaxu nie podaje sie samego tylko w połączeniu, wiec musialy w miedzyczasie pojawic sie badania ktore potwierdzily dzialanie lekotwórcze lekow ktore dzialaja tylko na dopamine lub noradrenaline bez wplywu na serotonine

przez coccinella 26 lis 2013, 22:58
lunatic napisał(a):
coccinella napisał(a):Po 2 miesiacach stosowania Wellbutrinu czuję pogorszenie... znowu odczuwam zmęczenie i znowu nie mam siły. Najchętniej całymi dniami bym spała... Why... :why:

Miałem podobnie, było to u mnie spowodowane tym ze wellbutrin po jakimś czasie spotegował lęki co objawiało się właśnie początkowo zmęczeniem i ogolnym osłabieniem a pozniej juz napadami lękowymi, teraz mam do niego dodaną paroksetynę zeby zapobiec lękom ktore moze wywołać,zobacze jak to będzie działać razem, dzielił ktoś tabletki wellbutrinu na mniejsze części? mi lekarz powiedział ze mozna to robic, lek wtedy szybciej się wchłonie i nic poza tym, po jakimś czasie jego stężenie i tak się unormuje i nie bedzie miało znaczenia czy bierze się część tabletki czy całą

-- 26 lis 2013, 12:34 --

marwil napisał(a):coccinella, mój lekarz twierdzi ze Wellbutrinu z niczym nie można łączyć oprócz benzo. W jakiej dawce bierzesz? Może warto spróbować na wyższej? Bierzesz dość długo, może dać mu jeszcze szanse.
Ciągne już 3 tyg. na 450, poprawa jeśli chodzi o poranną niemoc, dół i niepokój.
Nastrój, motywacja nadal zle. Brak sił popołudniami. Odnoszę wrażenie ze nastrój był lepszy kilka ostatnich dni na 300.

Wellbutrin zwiększa stężenie SSRI jezeli sie je zazywa razem, w badaniach stezenie citalopramu zwiekszyl o 30-40%, przy takim połączeniu zaleca się brać zmniejszoną dawkę ssri oraz jeden lek rano a drugi wieczor zeby zmniejszyc wplyw metabolizmu jednego na drugi, ja mam do niego 10 mg paroksetyny, wiec przypuszczalnie zadziała to jak jakies ok 15 mg

ja nie mam lęków, mam depresję i jestem zmęczona, wiecznie zmęczona. A Well nie dość, że na depresje nie działa to na zmęczenie powoli przestaje :( Może spróbuję kolejny raz podwoic dawkę do 300mg... ale już sama nie wiem. Mam jeszcze 2 opakowania, czyli na 2 miesiace.
Nie chce mi się.

przez lunatic 27 lis 2013, 00:46
mozna to łatwo sprawdzic przynajmniej u mnie ten sposob działa, jezeli masz jakies benzo ale którego nie bierzesz ciągle to mozna sprobowac wziac jedna dawke, najlepiej xanax, działa silnie przeciwlękowo, jezeli po nim zmniejszy się zmęczenie to bedzie oznaczało ze jest ono spowodowane przez ogolnie mowiac stan lękowy, u mnie objawia się to własnie zmeczeniem ktore przechodzi po xanaxie, mimo ze zadnych lękow nie odczuwam w tym czasie, a jednak zmeczenie ustepuje po leku przeciwlękowym a nie po typowym leku aktywizującym jakim jest Wellbutrin

-- 28 lis 2013, 10:40 --

połączneni wellbutrinu z paroksetyną dla mnie to niewypał, ledwo co przezyłem pierwszy dzien, myslalem ze skonczy sie szpitalem, dosc ryzykowne to połączenie, interakcje jak cholera, przy bardzo mayłch dawkach nawet

przez marwil 04 gru 2013, 16:29
90 dni na Wellbutrinie.
Od 16 dni dawka zredukowana z 450 na 300.
Ustąpiły straszne bóle - "rozsadzanie" głowy, dzwonienie w uszach. Zmniejszyła się nerwowość pomimo odstawiania alprazolamu (na 450 była skrajna).
Zmniejszyła się nadwrażliwość słuchowa i wzrokowa.
Sen dobry (zopiklon odstawiony).
Spadł nieco napęd. Muszę znowu rano odsypiać godzinkę. Nastrój oprócz pojedynczych dni - podły.
Za kilka dni będę wolny od alpry, więc będę mógł stwierdzić jak Wellbutrin działa na czysto.
Nie spodziewam się fajerwerków, raczej liczę na powolne ustąpienie depresji w miesiącach wiosennych.

lunatic, U mnie chyba xanax powodował zmęczenie. W miarę redukowania jego dawki zmęczenie wydaje się być mniejsze.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Amnothing 06 gru 2013, 09:48
Lek bardzo dobry, jak dla mnie. Podkręcenie emocji bardzo mi się podoba, czuję jak bardzo tępiły emocje poprzednie leki (a było ich 12).
Jednak nie czuję żadnego wpływu na motywacje/prokrastynacje/możność wzięcia działania. Lek biorę razem z 45mg mirtazapiny, i cóż motywacji nadal brak. Mieszanka razem z selegiliną też nic tutaj nie dała, metylofenidat (oczywiście nie łączyłem metylo razem z bupro) tak samo nie powodował najmniejszego drgnięcia w kwestii działania. Teraz myśli samobójcze przychodzą nie dlatego, że się czuję źle (bo to najlepsze samopoczucie od 4 lat) a po prostu przychodzą w reakcji na to co robię. A raczej na to, że nic nie robię. Sport daje radę uprawiać, spotkać się z ludźmi - nie ma problemu. Zrobić cokolwiek naprzód w swojej edukacji - nic a nic. A przed chorobą byłem jednym z najlepszych uczniów, ambicje wielkości Mount Everest, potem choroba, leki, ileś tam pobytów w szpitalu psychiatrycznym - z tych ambicji nie zostało absolutnie nic. Może za krótko biorę bupropion, minęło dopiero 30 ileś dni, jestem cierpliwy i poczekam 3 miesiące (dawka jak narazie 150mg, nie chcę narazie zwiększać), ale jak dalej nic nie drgnie, to ciężko mi sobie wyobrazić takie życie dla samego życia, gdzie wzięcie się za najprostszą pracę nie jest możliwe. Chyba sprawdza się to, co powiedział mi jeden psycholog, że na motywacje i chęci tabletek nie ma. W takim razie za ileś miesięcy przyjdzie mi się tylko poddać.

Sortuj wg