BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez lulu.onthebridge 13 lis 2013, 16:55
Cieszę się że pomógł Ci na depresję, mi w sumie też ;) mam nadzieję, że ten efekt się utrzyma dłużej, bo dopiero go biorę tydz. Btw. skoro masz chad, to nie wpadasz po tym w stany hipomaniakalne? W sumie bierzesz naprawdę potężną dawkę...

przez marwil 13 lis 2013, 17:00
chester, Nie jestem lekarzem ani autorytetem w tych sprawach. Z tego co ludzie pisza, to niby na leki jest nie za bardzo. Z kolei wielu jest wlasnie leczonych Wellbutrinem na niepokoj i lek. Podobno dzialanie przeciwlekowe pojawia sie po kilku tygodniach. Po ilu nie wiem. To tez tylko z tego co znalazlem w necie ze 6 - 8 tygodni trzeba czekac na efekty (wypowiedzi lekarzy i pacjentow) . Zalezy pewno jeszcze od dawki. Jak widzisz ja jestem uparty i bede czekal do skutku, chociaz po tych 7 -8 tygodniach mialem zalamke. Poprosilem o zwiekszenie dawki do 450 no i czekam dalej....

-- 13 lis 2013, 16:03 --

lulu.onthebridge, Mam zalecenie od lekarza, ze gdy poczuje sie calkiem dobrze to mam zejsc z 450mg na 300. A z tego co wygrzebalem w necie to jest raczej bezpieczny przy chad.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez chester 14 lis 2013, 10:48
Dzisiaj znowu lepiej się czuję. Zwariuję z tą huśtawką :D

-- 14 lis 2013, 13:47 --

lulu.onthebridge, a skąd masz takie info że na równi z placebo ? W Stanach ten lek jest bardzo często przepisywany, gdyby nie działał w ogóle to by nie byłą tam tak popularny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 17 lis 2013, 15:25
Biorę Wellbutrin juz ponad 2 miesiace. Na zmeczenie działa ok. Nie żeby jakoś super, ale widzę różnicę. Niestety na motywację, chęć do życia i przede wszystkim na nastrój nie działa zupełnie. Ostatnio jest mi wyjątkowo ciężko i tracę siły. Mój nastrój jest straszny, mam myśli samobójcze. Za jakiś czas będę szła do psychiatry i myślę sobie, że chciałabym dołączyć jakiś lek do Wellbutrinu. I mam pytanie, czy może polecacie jakiś mix? Zależy mi na poprawie nastroju. Myślałam też, żeby może zmienić Well na Reboksetyne. Nie wiem czy to dobry pomysł, w każdym razie potrzebuje brać cały czas coś na zmęczenie.
Wcześniej brałam fluoksetyne, wenle, pramolan, escilopram. Żaden z tych lekow nie działał, więc podejrzewam, że w połaczeniu z Well też nie będzie działał.
Nie chce mi się.

przez miko84 17 lis 2013, 15:55
Sertralina lub mirtazapina.
miko84

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 16:33
coccinella napisał(a):Myślałam też, żeby może zmienić Well na Reboksetyne.
Nie wiem jak działa bupropion, bo nie brałam, ale reboksetynę mogę Ci polecić z czystym sumieniem. Cierpię na chroniczne zmęczenie odkąd tylko pamiętam i żaden lek mnie nie pobudzał, a wręcz zamulał (najgorzej wspominam fluoksetynę). Rebokstyna natomiast postawiła mnie na nogi, lepiej mi się myśli, potrafię się skupić, czas reakcji jest też znacznie krótszy. Ja biorę w mixie z sertraliną, przy czym oprócz mega suchości w ustach nie zauważam żadnych pozytywnych efektów. No ale przynajmniej dzięki rebo mam na cokolwiek siłę, gorzej z chęciami ;)

przez NieznanySprawca 17 lis 2013, 16:35
MalaMi1001, długo już jedziesz na tej rebo? jak ze zwiększaniem dawek, działanie w miarę się utrzymuje?
NieznanySprawca

przez coccinella 17 lis 2013, 16:56
MalaMi1001 napisał(a):
coccinella napisał(a):Myślałam też, żeby może zmienić Well na Reboksetyne.
Nie wiem jak działa bupropion, bo nie brałam, ale reboksetynę mogę Ci polecić z czystym sumieniem. Cierpię na chroniczne zmęczenie odkąd tylko pamiętam i żaden lek mnie nie pobudzał, a wręcz zamulał (najgorzej wspominam fluoksetynę). Rebokstyna natomiast postawiła mnie na nogi, lepiej mi się myśli, potrafię się skupić, czas reakcji jest też znacznie krótszy. Ja biorę w mixie z sertraliną, przy czym oprócz mega suchości w ustach nie zauważam żadnych pozytywnych efektów. No ale przynajmniej dzięki rebo mam na cokolwiek siłę, gorzej z chęciami ;)

Po Wellbutrinie też czuję się lepiej jeśli chodzi o moje wieczne dotąd zmęczenie. Już nie śpię całymi dniami. Nie, żebym miała dużo energii, ale da się funkcjonować. Nie zasypiam na stojąco. Ale ostatnio jest mi tak przeraźliwie źle i smutno, ze już nie wytrzymuje :( A Well zupełnie mi nie działa na nastrój...
Rozumiem z tego co piszesz, że Reboksetyna dziala podobnie.
Nie chce mi się.

przez marwil 17 lis 2013, 16:59
coccinella, mój lekarz twierdzi ze Wellbutrinu z niczym nie można łączyć oprócz benzo. W jakiej dawce bierzesz? Może warto spróbować na wyższej? Bierzesz dość długo, może dać mu jeszcze szanse.
Ciągne już 3 tyg. na 450, poprawa jeśli chodzi o poranną niemoc, dół i niepokój.
Nastrój, motywacja nadal zle. Brak sił popołudniami. Odnoszę wrażenie ze nastrój był lepszy kilka ostatnich dni na 300.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez coccinella 17 lis 2013, 17:16
marwil napisał(a):coccinella, mój lekarz twierdzi ze Wellbutrinu z niczym nie można łączyć oprócz benzo. W jakiej dawce bierzesz? Może warto spróbować na wyższej? Bierzesz dość długo, może dać mu jeszcze szanse.
Ciągne już 3 tyg. na 450, poprawa jeśli chodzi o poranną niemoc, dół i niepokój.
Nastrój, motywacja nadal zle. Brak sił popołudniami. Odnoszę wrażenie ze nastrój był lepszy kilka ostatnich dni na 300.

wlasnie tego sie obawialam, ze pojde do psychiatry i mi powie, że Well nie można z niczym łączyć. A ja go potrzebuje...
Przez ponad 2 tygodnie brałam podwójną dawkę (300mg) ale miałam straszne szumy w uszach, które były nie do wytrzymania. W dodatku nie odczułam zupełnie ani nic pozytywnego. Energii nie przybyło. Wiem, ze 2 tyg to krotko, ale nie bylam w stanie wytrzymac tych dzwiekow, szumow w uszach przez 24h na dobę. Mialam nadzieje, że na podwójnej dawce moze będę miała jeszcze więcej energii, ale było tak samo. Ogólnie Well zadziałał na mnie bardzo szybko, po kilku dniach już czułam się lepiej, wiec pomyslalam, ze jak wezmę podwójną to też tak szybko zaskoczy. No i ze względu też na cenę stwierdziłam, że wracam do 150mg. Mam tez wrazenie, ze odkąd biorę well to chce mi się ciągle jeść, co przy mojej skłonności do epizodów bulimicznych nie jest dobre :(
Nie chce mi się.

przez CórkaNocy 17 lis 2013, 18:16
łohoho a to czemu nie można z niczym łączyć? ja tam łączyłam z wenlą i mirtazapiną i żyłam sobie fajnie :D i lekarz mi zezwalał na taki miks
CórkaNocy

przez marwil 17 lis 2013, 18:23
coccinella, Na poczatku tez odczulem ogolna poprawe w porownaniu do ssri. doszly jednak drazliwosc, nadwrazliwosc na bodźce. W końcu jednak coś odczuwam, chocby to byl zal, gniew. Nie ma juz takiego zobojetnienia, anhedonii, wycofania. Tez nie wiem czy warto trzymać 450. Mam dzwonienie w uszach i bóle głowy. Zostanę jeszcze 2-3 tygodnie na 450, jak nie przejdą uboki to skonsultuje redukcję do 300. nie chce powrotu do poprzednich wynalazków. Teraz pomimo złego nastroju i motywacji mam siłe funkcjonować i zapewnić rodzinie chociaż to zalosne minimum. Tez mam bardzo podłe dni(większość) ale jednak jest trochę stabilnej i z wielkim wysiłkiem mogę się ogarnąć . Mam dobre doświadczenia z tym lekiem w przeszlosci więc nie zamierzam rezygnować. Kilka miesięcy musiałem skamleć o wellbutrin, bo na początku roku miałem ostra psychoze, a podobno było niebezpieczeństwo ze Well mi ją odkopie. Martwi mnie, ze codziennie lykam alprazolam. Zostało mi jedno opakowanie i chce stopniowo go odstawić. Nie wiem czy brany codziennie nie ma gorszych ubokow niż Well.
Chodzi o senność, zmęczenie.

Apetyt mam zmniejszony.
Wellbutrin kontra inne leki.... Chyba mniejsze zło.

-- 17 lis 2013, 17:33 --

CórkaNocy, Na rożnych forach widziałem ze Well jest laczony głownie z małymi dawkami ssri. Ale tez były głosy ze lekarz nie chce łączyć z niczym. Mój nie chce, ja tez chyba nie chce już żadnego kombinowania. Jak już nie będę całkiem dawał rady to może EW?

przez coccinella 17 lis 2013, 18:44
marwil napisał(a):coccinella, Na poczatku tez odczulem ogolna poprawe w porownaniu do ssri. doszly jednak drazliwosc, nadwrazliwosc na bodźce. W końcu jednak coś odczuwam, chocby to byl zal, gniew. Nie ma juz takiego zobojetnienia, anhedonii, wycofania. Tez nie wiem czy warto trzymać 450. Mam dzwonienie w uszach i bóle głowy. Zostanę jeszcze 2-3 tygodnie na 450, jak nie przejdą uboki to skonsultuje redukcję do 300. nie chce powrotu do poprzednich wynalazków. Teraz pomimo złego nastroju i motywacji mam siłe funkcjonować i zapewnić rodzinie chociaż to zalosne minimum. Tez mam bardzo podłe dni(większość) ale jednak jest trochę stabilnej i z wielkim wysiłkiem mogę się ogarnąć . Mam dobre doświadczenia z tym lekiem w przeszlosci więc nie zamierzam rezygnować. Kilka miesięcy musiałem skamleć o wellbutrin, bo na początku roku miałem ostra psychoze, a podobno było niebezpieczeństwo ze Well mi ją odkopie. Martwi mnie, ze codziennie lykam alprazolam. Zostało mi jedno opakowanie i chce stopniowo go odstawić. Nie wiem czy brany codziennie nie ma gorszych ubokow niż Well.
Chodzi o senność, zmęczenie.

CórkaNocy, Na rożnych forach widziałem ze Well jest laczony głownie z małymi dawkami ssri. Ale tez były głosy ze lekarz nie chce łączyć z niczym. Mój nie chce, ja tez chyba nie chce już żadnego kombinowania. Jak już nie będę całkiem dawał rady to może EW?

450mg to bardzo dużo! Nawet nie miałam świadomości, że można brać aż taka dawkę. Ja na 150mg też odczuwam te dzwięki w uszach i szumy, na 300mg było tragicznie i słyszałam tylko to. Boje się pomysleć co byłoby na jeszcze większej dawce. Nie mówić już o tym, że 450mg dziennie jest poza zasięgiem moich finansów...
Mam wrażenie, że lepiej byłoby właśnie coś dodać, co poprawi choć trochę nastrój. Ciekawe co mi powie psychiatra.
Nie chce mi się.

przez swistak2112 17 lis 2013, 19:25
coccinella napisał(a):450mg to bardzo dużo! Nawet nie miałam świadomości, że można brać aż taka dawkę. Ja na 150mg też odczuwam te dzwięki w uszach i szumy, na 300mg było tragicznie i słyszałam tylko to. Boje się pomysleć co byłoby na jeszcze większej dawce. Nie mówić już o tym, że 450mg dziennie jest poza zasięgiem moich finansów...
Mam wrażenie, że lepiej byłoby właśnie coś dodać, co poprawi choć trochę nastrój. Ciekawe co mi powie psychiatra.

A może warto (w razie szumów w głowie itp) pomyśleć o normotymikach- np. lamotryginie, kwasie walproinowym czy gabapentynie? Bupriopon działa drgawkotwórczo, więc to mogą być zwiazstuny obniżonego progu drgawkowego.
Z innej beczki- ja byłem poddawany chemioterapii interferonem i rybawiryną. Nieudane 28 tygodni koszmaru, opisałem to w innym wątku. I miałem ekwiwalenty padaczkowe, co było w skutkach ubocznych interferonu napisane. Może to samo jest u Was po bupropionie? U mnie pomogła gabapentyna, ma tą zalete, ze jest wydalana niezmieniona przez nerki- nie obciąża wątroby.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Sortuj wg