BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez swistak2112 11 lis 2013, 15:00
Gojira napisał(a):Ale ja biore juz jeden przeciwpadaczkowy- Lyrice.

Tu bym się nie zgodził, Lyrica to nie jest lek ani p.padaczkowy ani nie zaliczony do normotymików. Podobnie do Lyrica działa Gabapentin, który ja biorę i to już jest normotymik majacy działanie p. drgawkowe.

Spytam w tym wątku- jest tu może ktos z okolic W-wy leczony Wellbutrinem, kóry mógłby mi go odstąpić na próbę 3 tabletki po 150 mg. Sam mogę się "odwdzięczyć" na próbę lakami ze swojego "arsenału".
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez coccinella 11 lis 2013, 16:51
swistak2112 napisał(a):
Gojira napisał(a):Ale ja biore juz jeden przeciwpadaczkowy- Lyrice.

Tu bym się nie zgodził, Lyrica to nie jest lek ani p.padaczkowy ani nie zaliczony do normotymików. Podobnie do Lyrica działa Gabapentin, który ja biorę i to już jest normotymik majacy działanie p. drgawkowe.

Spytam w tym wątku- jest tu może ktos z okolic W-wy leczony Wellbutrinem, kóry mógłby mi go odstąpić na próbę 3 tabletki po 150 mg. Sam mogę się "odwdzięczyć" na próbę lakami ze swojego "arsenału".

ale 3 tabletki raczej niewiele Ci powiedzą... Well nie działa natychmiast. Co prawda dość szybko, ale nie po 3 tabletkach.
Nie chce mi się.

przez swistak2112 11 lis 2013, 17:46
coccinella napisał(a): ale 3 tabletki raczej niewiele Ci powiedzą... Well nie działa natychmiast. Co prawda dość szybko, ale nie po 3 tabletkach.

Mnie bardziej chodzi o to, czy nie będę miał nasilenia bezsenności. Jeśłi problemy ze spaniem by się powiększyły to nie jest to lek dla mnie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 11 lis 2013, 19:57
swistak2112, u mnie bezsenność nie do opanowania żadnymi tabletkami zaczęła się po miesiącu brania go. najpierw spałam normalnie
CórkaNocy

przez chester 12 lis 2013, 14:04
I ja biorę Wellbutrin od ponad tygodnia. Nie miałem żadnych euforii, wybitnej energii ,ani nic takiego. Za to wczoraj okropny dół, włącznie z myślami samobójczymi. Zaobserwowałem jedną ciekawą rzecz. Jakby odblokowanie emocji - płaczę i śmieję się. Wcześniej po SSri tego nie było. Zobaczymy co warty jest ten bupropion. W USA ma bardzo dobre opinie czemu w Polsce jest tak mało popularny. Moja lekarka mówi że ma wielu pacjentów na Wellbutrinie, a tutaj na forum takie słabe opinie:)

przez CórkaNocy 12 lis 2013, 15:05
chester, przypuszczam, że ze względu na cenę
a emocje faktycznie miałam po nim zwiększone, takie prawdziwe, zarówno pozytywne, jak i negatywne- płaczliwość czy prawdziwe wkurwienie sie
na wenli potrafię odczuwać złość tylko troszkę, czuję że ktoś mnie wkurzył, ale wyrazić tego nie umiem, tak samo ze zdołowaniem, bardzo rzadko płaczę, mimo że często mam ochotę, czuję się smutna
CórkaNocy

przez chester 12 lis 2013, 15:46
CórkaNocy, no ja nie płakałem ze 2 lata na SSRI. A teraz oglądam mecz grają hymn i łzy w oczach dziwne to :D Jak na razie jedynym lekiem trafionym była wenla, po kilku latach przestała działać. I tak się męczę już rok z dobraniem leku. SSRI robią mi gorzej niestety. Jest jeszcze Moklobemid, jakby Wellbutrin nie zatrybił.

przez Siding Spring 12 lis 2013, 16:00
Jak jak mam lepszy dzien to potrafia mi poleciec lzy np na filmiku gdzie wypuscili tygrysa do zycia na wolnosci. :roll:

przez chester 12 lis 2013, 16:12
lubudubu, a TY bierzesz WEll?

przez Siding Spring 12 lis 2013, 16:13
Nie nie biore nic ale well mam akurat w domu.

Czyli chester lepiej sie czujesz na well niz na ssri? Rzeczywiscie odczuwasz jej dzialanie?

przez chester 12 lis 2013, 16:25
Ech sam nie wiem ssri nie wezmę na pewno, myślę o Moklo. Wellbutrin biorę dopiero tydzień i 2 dni, więc chyba jeszcze za wcześnie na ocenę. Ale nie czuję się tak sztucznie jak na SSRI. Boję się tylko lęków na WELL, tak wszyscy straszą nasileniem po tym leku.

przez Siding Spring 12 lis 2013, 16:31
Uczucia/emocje najwazniejsze chociaz ja wiem , ze sam lęk moze czlowieka niezle stlamsic.

przez chester 12 lis 2013, 16:39
Po jednym opakowaniu zrobię bilans zysków i strat:) Ale libido ohohohoho :shock: Po SSRI to byłem jak 90 letni emeryt przed telewizorem. :D

przez lulu.onthebridge 12 lis 2013, 20:00
Ja biorę zyban dopiero 3 dzień i nie wiem czy to zasługa dodatku lamotryginy, ale nie mam żadnych uboków, czuję się świetnie. Na reszcie! Czuję jakbym znowu była sobą, mogę się szczerze śmiać tak jak kiedyś, minęły myśli dep. i lęki, nie mówiąc o myślach s czy ciągotach do autodestrukcji.Nic z tego! Ale mogę też odczuwać smutek czy gniew, tylko te uczucia mnie nie zalewają, dzięki czemu czuję je dużo wyraźniej niż zawsze. Pewnie to zasługa lamotryginy. Jak tak dalej pójdzie to będę mogła powiedzieć, że mam idealne leczenie. Ale to dopiero trzeci dzień, więc wszystko może się zmienić, staram się nie nastawiać... A i ze snem problemy, ale to u mnie b częste... i szczerze mówiąc wolę nie spać co drugi dzień, ale czuć się tak jak się czuję niż spać całe dnie i być w mega dole. Pozdrawiam!

Sortuj wg