BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Ferdynand k 29 wrz 2013, 22:54
a lamotrygina?
oksykarbazepina
Naczelny Użyszkodnik

przez Gojira 29 wrz 2013, 22:55
Mozliwe, tylko, ze Wellbutrinu nie da sie zmniejszyc, bo 150 mg to najmniejsza dawka, a tabletek nie wolno dziecic. Bede kombinowac z Lerivonem, biore go tylko na sen.

-- 29 wrz 2013, 22:59 --

wykończony napisał(a):a lamotrygina?
oksykarbazepina

Ale ja biore juz jeden przeciwpadaczkowy- Lyrice. Lamotrygine juz przerabialam, sama nie stabilizuje mi nastrojow. Taki standard w CHAD jest, ze dostajesz jeden lek na padaczke i jeden neuroleptyk. Kiedys sama na wlasna reke bralam pregabaline i lamotrygine i to polaczenie najlepiej wspominam. Co z tego, kiedy lekarz nie chce mi go przepisac :?
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez ladywind 30 wrz 2013, 09:45
Gojira, może wystarczyłoby zmiejszyc dawke któregoś z leków jakie bierzesz.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 wrz 2013, 10:06
Gojira a wiesz który lek jak na Ciebie działa skoro bierzesz ich tyle?
miko84

przez Gojira 30 wrz 2013, 20:43
Zawsze wprowadzam po jednym leku i obserwuje swoje samopoczucie. Lerivon usypia i uspokaja, Liryca i Ketrel poprawiaja nastroj i stabilizuja, Wellbutrin dodaje energii i motywacji.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez Kalebx3 30 wrz 2013, 20:45
Zawsze wprowadzam po jednym leku i obserwuje swoje samopoczucie. Lerivon usypia i uspokaja, Liryca i Ketrel poprawiaja nastroj i stabilizuja, Wellbutrin dodaje energii i motywacji.

..a metylofenidat ???
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Gojira 30 wrz 2013, 20:49
Nie biore metylo. Chcialabym kiedys sprobowac, ale ciezko dostac recepte.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez pikapika 01 paź 2013, 17:30
Nie wiem, czy to efekt placebo, czy faktyczna sprawa, ale dzisiaj spałam 7 godzin i funkcjonuję znakomicie :great:
normalnie odespałabym dobre 4 godziny w ciągu dnia o ile w ogóle wyszłabym z łóżka :yeah:

przez coccinella 10 paź 2013, 20:45
I ja chciałabym podzielić się moimi odczuciami po prawie miesiącu brania Wellbutrinu. Sama chyba nie wierzę, ale chyba w końcu coś na mnie zadziałało! Mam tu na myśli ciągłe zmęczenie i senność. Jest lepiej, nie czuję się się cały czas zmęczona, nie śpię całymi dniami. Nie żeby jakoś przybyło mi energii, ale zmęczenie znacznie ustąpiło.
Jeśli chodzi o nastrój to nic się nie poprawiło.
Żadnych skutków ubocznych nie obserwuję. Biorę 150mg.
Nie chce mi się.

przez lunatic 02 lis 2013, 22:29
Gojira napisał(a):Mam wizyte dopiero 17.10. ale mysle, ze to rozdraznienie jest po Wellbutrinie. Raz zapomnialam wziac tabletke i wtedy go nie czulam. Ogolnie to dobry lek, pomaga na amotywacje, nie otepia, usuwa anhedonie i poprawia libido. Ale sporo rzeczy, ktore mi dotychczas nigdy nie przeszkadzaly, denerwuje i drazni.

Od Wellbutrinu, tez tak miałem, ogolnie kazdy lek ktory działa na noradrenaline moze niestety dawac taki objaw, przy moklobemidzie miałem tak samo, aczkolwiek troche słabiej było to odczuwalne, przypuszczam ze było to spowodowane tym ze moklobemid działał rowniez na serotonine a wellbutrin juz nie i stad silniejsze rozdraznienie po nim

przez kfap 04 lis 2013, 18:29
Domyślam się, że depresja u mnie jest związana przede wszystkim z dopaminą. Tak myślę, bo mam zaburzenia przysadki mózgowej(produkuje nadmiar prolaktyny=mało dopaminy), a dwa, że biorąc jakiś narkotyk oddziałujący na dopaminę i noradrenaline(NDRI,NDRA) w minimalnych dawkach, czuje się bardzo dobrze tak jak chciałbym na codzień - nie jest to stan naćpania, a zachowuje się po prostu normalnie, mam lepszy nastrój, napęd fizyczny, chęci do życia. Tak było m.in. z etylofenidatem(legalny analog metylofenidatu). 15mg działało świetnie, nie za mocno, w sam raz.

Myślałem, że bupropion, bo innych w tym zacofanym kraju tego typu leków nie ma(NDRI), sprawdzi się w moim przypadku. Uprosiłem psychiatrę o receptę, brałem 150mg/dziennie i naprawdę zawiodłem się. Bupropion dawał jakiś dziwny spokój, wyraźnie sztuczny. Nastrój minimalnie podniesiony, ale bez rewelacji. Ogólnie to słabo odczuwałem efekty działania leku i cały czas czułem dziwnie, trudno to opisać. A i to nie jest tak, że za dużo oczekiwałem i przez to się zawiodłem - gdyby działał jako tako, byłbym zadowolony. Zbyt dużo noradrenaliny czasami czułem nawet rozdygotanie, roztrzęsienie wewnętrzne. Większa dawka tj. 300mg tylko nasilała efekty uboczne. Nie wiem dlaczego na mnie ten lek nie działał jak trzeba, myślałem o kombinacji z SSRI, być może to dałoby dobry efekt, ale nie rozmawiałem na ten temat z psychiatrą. Z resztą nie miałem wtedy kasy na kombinacje z lekami.

przez Popiół 05 lis 2013, 09:33
A skąd wiesz że masz zaburzenia przysadki mózgowej? Tak z ciekawości czystej pytam.
Czym się twoja depresja charakteryzuje? jakie objawy najbardziej ci dokuczają?
Popiół

przez coccinella 09 lis 2013, 17:33
Czy orientujecie się może czy tabletkę 300mg można kroić? Ma podziałke? :)

-- 09 lis 2013, 17:34 --

Nie chce mi się.

przez Kalebx3 09 lis 2013, 18:07

Ja kroiłem , ale wtedy z formy o zmodyfikowanym uwalnianiu robila sie szybkouwalnialna . A podzialki jak pamietam nie ma ,,,i tu jest ten ból . Oni Ci dyktują jakie masz szamać dawki .Fachury. Pier+dolę takie ichne podejście.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg