BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez zamulan 26 wrz 2013, 19:15
Dorzuciłam dzisiaj do 225mg Wenli Wellbutrin w dawce 300mg, teraz jest wieczór i czuję, choć może na granicy placebo, więcej energii, co przełożyło się na wykonane prace domowe.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez miko84 27 wrz 2013, 09:41
zamulan bierzesz ten wellbutrin razem z neuroleptykiem?
miko84

przez pikapika 27 wrz 2013, 23:58
Witajcie, chciałabym krótko przedstawić historię: depresja, melancholia, kilka lat wstecz leczenie nieskutecznymi lekami, senność, generalnie depresja książkowa. Dostałam od lekarza wellbutrin, biorę go od poniedziałku. I... nic.
Kompletnie. 150 mg, a ja nie mam ani jednego skutku ubocznego, ani euforii - o godzinie 7 rano biorę wellbutrin, o 12 potrafię przespać się na 2 godziny. Śpię normalnie, zero pobudzenia, a byłam wielokrotnie ostrzegana że w pierwszej fazie pobudzenie może wystąpić. Nie ma nic takiego, śpię jak spałam - dużo. Czy ktoś jeszcze tak miał?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 28 wrz 2013, 00:09
pikapika napisał(a):Witajcie, chciałabym krótko przedstawić historię: depresja, melancholia, kilka lat wstecz leczenie nieskutecznymi lekami, senność, generalnie depresja książkowa. Dostałam od lekarza wellbutrin, biorę go od poniedziałku. I... nic.
Kompletnie. 150 mg, a ja nie mam ani jednego skutku ubocznego, ani euforii - o godzinie 7 rano biorę wellbutrin, o 12 potrafię przespać się na 2 godziny. Śpię normalnie, zero pobudzenia, a byłam wielokrotnie ostrzegana że w pierwszej fazie pobudzenie może wystąpić. Nie ma nic takiego, śpię jak spałam - dużo. Czy ktoś jeszcze tak miał?

Ja biorę 3 dni i też nic ;)
Spokojnie, cierpliwości, mało który lek działa od razu, po tygodniu. Lek musi się rozkręcić i może to trochę potrwać, nawet kilka miesięcy, więc nie oczekuj od razu cudów.
A być może ten lek wcale na Ciebie nie zadziała. Jest też taka ewentualność.
A mam pytanie... jakim cudem bierzesz 150mg skoro jedna tabletka ma 100mg i nie da się jej przekroić?
Nie chce mi się.

przez pikapika 28 wrz 2013, 00:29
Oj przepraszam machnelam sie, chodzi o 100mg:-)
Nie oczekuje cudow, chodzi o to ze nie odczuwam kompletnie zadnej zmiany - ani pozytywnej ani negatywnej ani pobudzenia ani sennosci ani wiekszego czy mniejszego dolka. Ni mnie glowa nie boli ni nudnosci nie mam. Konpletnie nic. Jakbym tictaci lykala.

przez coccinella 28 wrz 2013, 00:36
pikapika napisał(a):Oj przepraszam machnelam sie, chodzi o 100mg:-)
Nie oczekuje cudow, chodzi o to ze nie odczuwam kompletnie zadnej zmiany - ani pozytywnej ani negatywnej ani pobudzenia ani sennosci ani wiekszego czy mniejszego dolka. Ni mnie glowa nie boli ni nudnosci nie mam. Konpletnie nic. Jakbym tictaci lykala.

To Twoje pierwsze leki, czy brałaś coś już wcześniej?
Czasem tak jest, że niektóre leki nie działają i nie czuć ich oddziaływania ani pozytywnego ani negatywnego. Ale jak mówię, bierzesz bardzo krótko, daj Wellbutrinowi trochę czasu. Ja również zaczęłam go brać i pokładam w nim duże nadzieje :)
Nie chce mi się.

przez pikapika 28 wrz 2013, 00:51
Bralam wczesniej asentre anafranil hydroksyzyne... No tak, czas z pewnoscia dam :-) jak juz tyle wydalam :-D ale za kazdym razem czulam na poczatku cokolwiek. Teraz kompletnie obojene dla organizmu.

przez coccinella 28 wrz 2013, 01:09
pikapika napisał(a):Bralam wczesniej asentre anafranil hydroksyzyne... No tak, czas z pewnoscia dam :-) jak juz tyle wydalam :-D ale za kazdym razem czulam na poczatku cokolwiek. Teraz kompletnie obojene dla organizmu.

być może działanie przyjdzie z czasem, a być może nie. Tego nigdy nie wiemy :) Mam nadzieję, że Ci pomoże. Pisz, jak zacznie działać :)
Nie chce mi się.

przez CórkaNocy 28 wrz 2013, 10:08
wy mówicie, że wellbutrin ma dawkę 100 mg? od kiedy? ja kojarzę tylko 150 i 300, ew.można przekroić na pół i mamy 75

spokojnie, działanie leku to nie jakaś bomba, trzeba poczekać, to nie amfa, też nie miałam speeda ani bezsenności po pierwszych dawkach tylko z czasem
CórkaNocy

przez miko84 28 wrz 2013, 10:32
150 mg, u nas nie ma 100 mg, za granicą są takie generyki. Po sobie wiem, że wellbutrin długo się rozkręca i jeśli całkowicie chcecie wykluczuć to czy lek działa to powinniście dać mu 12 tygodni.
miko84

przez depas 28 wrz 2013, 11:08
miko84 napisał(a):150 mg, u nas nie ma 100 mg, za granicą są takie generyki.

Gdyby były u nas dostępne dawki rzędu 75-100mg branie bupropionu, najlepiej z niską dawką wenli miałoby dla mnie sens. Rzecz jasna w "generycznej" cenie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez pikapika 28 wrz 2013, 11:33
Czyli dobrze mówiłam :) 150 mg.

przez miko84 28 wrz 2013, 12:33
No dawki rzedu 100 mg bylyby latwiejsze do dopasowania. Dla niektorych 150 albo 300 to zbyt duzo i wtedy 100 albo 200 mg byloby lepsze. Generyki np. w USA sa tez tansze niz nasz oryginal. Nie rozumiem dlaczego zadna firma nie zdecydowala sie na produkcje generyku wellbutrinu na polski rynek.
miko84

przez ladywind 28 wrz 2013, 12:34
miko84, możliwe że Polaczki maczali w tym palce, żeby sprzedawac po droższej cenie.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg