BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez Ferdynand k 21 wrz 2013, 12:55
miko84 napisał(a):Ponad 200 zł? Tak zdrożał? MASAKRA! Mści się polityka lekowa rządu :F

a metylo tańszy mocniejszy
to konowały nie przepiszą
Naczelny Użyszkodnik

przez CórkaNocy 21 wrz 2013, 12:55
one-half, jeśli dla kogoś speed na wellu jest za mały, albo zależy mu na działaniu przeciwlękowym wenlafaksyny
brałam ten mix
CórkaNocy

przez one-half 22 wrz 2013, 09:58
Wznowilem kuracje Wellbutrinem - wczesniej bylem na 150 mg przez 2-3 miesiace, lek dzialal od samego poczatku prawie, nie mialem zaostrzenia objawow depresji na poczatku. Teraz przez pierwsze 3 dni wzialem 150 mg i wyraznie czulem stymulacje, wczoraj zwiekszylem do 300 i momentalne pogorszenie. W sensie nic mi sie nie chce, poranne leki (ale raczej nie indukowane Wellbutrinem, tylko takie depresyjne), ogolnie zamula. Czyli juz drugi dzien tak. Ktos mial podobne komplikacje przy zmianie dawki?

-- 22 wrz 2013, 16:12 --

A jednak cos sie dzieje... Pomimo depresyjnej jazdy (mam na mysli glownie stany lekowe) czuje wyrazna stymulacje do tego zeby cos robic. Zaslalem lozko, pozmywalem naczynia, zrobilem pranie, wyprasowalem wszystkie koszule i spodnie (z reguly prasuje rzeczy z dnia na dzien bo mi sie nie chce), wypastowalem do glancu wszystkie buty, przeorganizowalem zupelnie uklad rzeczy w szafkach, szufladach, wszystko niemal pod linijke. Normalnie bedac w "dolku" bym nawet palcem nie kiwnal. Lęki nie odpuscily wiec wzialem 2,5 mg Lorafenu i zaczynam odczuwac juz jego dzialanie..

-- 22 wrz 2013, 17:46 --

No i jedyne co zostalo to slodkie zmulenie Lorafenem, generuja mi sie roznie ciekawe sny na pol-jawie...leze na lozku i powoli odjezdzam :papa:

-- 22 wrz 2013, 18:31 --

No i jedyne co zostalo to slodkie zmulenie Lorafenem, generuja mi sie roznie ciekawe sny na pol-jawie...leze na lozku i powoli odjezdzam :papa:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 23 wrz 2013, 18:10
Dostałam w końcu Wellbutrin (poprzedni psychiatra nie chciał mi go przepisać...). Brałam już Fevarin, Fluo, Wenlę, Eliceę, Pramolan i nic nie zadziałało. Mam ogromną nadzieję, że Well zadziała :) Liczę, że moje wieczne zmęczenie i senność trochę odejdą i będe miała choć troszkę energii :)
Nie chce mi się.

przez CórkaNocy 24 wrz 2013, 10:40
coccinella, a jak na ciebie działała elicea?
wellbutrin to powinna być dobra alternatywa, bo lek o całkiem innym mechanizmie działania i full energii na nim miałam
CórkaNocy

przez coccinella 24 wrz 2013, 11:25
CórkaNocy napisał(a):coccinella, a jak na ciebie działała elicea?
wellbutrin to powinna być dobra alternatywa, bo lek o całkiem innym mechanizmie działania i full energii na nim miałam

To co piszesz bardzo mnie pociesza, ponieważ moim głównym problemem jest brak energii, ciągłe zmęczenie (od ponad roku) i senność. To bardzo uciążliwe. Mam nadzieję, że Wellbutrin mi pomoże się podnieść i da kopa :)

Elicea nie działala na mnie... doszłam do 15mg, brałam prawie 3 miesiące na noc, bo mnie usypiała. Nie czułam ani pozytywnego działania ani uboków, zresztą jak przy wszystkich dotychczasowych lekach.
Nie chce mi się.

przez CórkaNocy 24 wrz 2013, 14:57
coccinella, bardziej muliła od wenli? bo mi lekarz proponował elicee ze względu na działanie przeciwlękowe, ale mulić bardziej to nie chcę :/
powodzenia w takim razie życzę, oby ci pomógł :) i zdawaj na bieżąco relację jak działa
CórkaNocy

przez one-half 24 wrz 2013, 15:24
Mial ktos pogorszenie na poczatku? Dlugo to trwalo? Jak pierwszy raz zaczynalem Wellbutrin w dawce 150 mg to nic takiego nie mialem. Teraz na poczatku przez 4 dni wzialem tabletki 150 mg i od 3-4 dni biore 300 mg (moze za szybko, ale nie mialem wyjscia bo mam tabletki 300 mg a ich nie mozna dzielic). I jak wzialem to 300 to mocno podupadlem - jest gorzej niz przed Wellbutrinem. Mam nadzieje ze to niedlugo minie :roll: Siedze w robocie i tylko mysle zeby do 17 przesiedziec, caly speed z 150 mg gdzies zniknal :/

przez littentree 24 wrz 2013, 16:57
one-half napisał(a):Mial ktos pogorszenie na poczatku? Dlugo to trwalo? Jak pierwszy raz zaczynalem Wellbutrin w dawce 150 mg to nic takiego nie mialem. Teraz na poczatku przez 4 dni wzialem tabletki 150 mg i od 3-4 dni biore 300 mg (moze za szybko, ale nie mialem wyjscia bo mam tabletki 300 mg a ich nie mozna dzielic). I jak wzialem to 300 to mocno podupadlem - jest gorzej niz przed Wellbutrinem. Mam nadzieje ze to niedlugo minie :roll: Siedze w robocie i tylko mysle zeby do 17 przesiedziec, caly speed z 150 mg gdzies zniknal :/

Uważaj z Lorafenem , bo to uzależniacz. Przeczytałem to co napisałeś i sprawdziłem godzinę o której wziąłeś Lorafen. To raczej nie jest poraz na "dobranoc " dla dorosłego faceta... Brniesz w uzależnienie.
littentree

przez coccinella 24 wrz 2013, 17:15
CórkaNocy napisał(a):coccinella, bardziej muliła od wenli? bo mi lekarz proponował elicee ze względu na działanie przeciwlękowe, ale mulić bardziej to nie chcę :/
powodzenia w takim razie życzę, oby ci pomógł :) i zdawaj na bieżąco relację jak działa

Nie, mnie wenla bardziej muliła niż elicea. Ale oba musiałam brać na noc, żeby jakoś funkcjonować. Bo najgorzej miałam kilka godzin po wzięciu tabletki, senność okropna, dlatego na noc zaczęłam brać.
Dziękuję, na pewno będę pisać, pokładam w nim duże nadzieje :)
Nie chce mi się.

przez rafz40 25 wrz 2013, 13:39
Witam. Różne leki już stosowałem z grupy SSRI oraz SNRI które nie pomagały na mój stan. Walczę z nerwicą już 4 lata. Były przerwy w braniu leków, wymiana lekarzy itp. lecz nerwica postępowała. Jestem teraz pod opieką nowego lekarza który też eksperymentuje w lekach na mojej skromnej osobie. Zacząłem stosować Setaloft w połączeniu na noc Trittico CR. 2 miesiace stosowania bezz efektów pozytywnych. Wymiana na Welle poczatkowo przez 2 m-ce po 150 mg. a od 10 dni dawka 300 mg. Lek wg lekarza powinien poprawić mój nastrój i dodać energi. Jedna chyba i on na mnie xle działa. Widze same skutki uboczne bez jakiegoś światełka nadziei że będzie lepiej. Czuje mega zmeczony, powród stanów lękowych, przyśpieszone bicie serca, zachwiania równowagi itd. Sądzicie że to minie??? Poczekać jeszcze z tydzień lub 2 i zmienić na coś innego??? Lekarz prowadzący powiedział mi że jak on nie pomoże to tylko nadzieja pozostaje w MAO. Co sądzicie o tym??> Czy mieliście takie skutki uboczne w trakcie stosowania tego leku?? Czuje się powoli tym wszystkim już bardzo zmęczony... Pozdrawiam

przez depas 25 wrz 2013, 15:03
rafz40, faktycznie ten lek teoretycznie powinien dodać Ci energii, być może również poprawić nastrój. Ale nie u każdego jest tak jak lekarz ma nadzieję że będzie. Tak to już jest z tymi lekami. Na wszelki wypadek być może powinieneś dać mu jeszcze parę tygodni, zawsze jest szansa że lek się "rozkręci". U wielu osób, w tym u mnie, Wellbutrin działał właściwie natychmiast, tyle że w moim wypadku raczej nie było to działanie pozytywne. Miałem odwrotnie do Ciebie, za dużo energii i pobudzenie, bezsenność. Skoro u Ciebie jest inaczej, najwyraźniej dość specyficznie reagujesz na ten lek, więc może faktycznie daj mu jeszcze trochę czasu.
PS Domyślam się że próbowałeś już Wenlafaksyny..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez rafz40 26 wrz 2013, 11:46
depas Tak brałem Alvente, która też mi nie pomogła. Doszły jeszcze dolegliwości : kłopoty ze snem oraz ból głowy. Masakra.

przez depas 26 wrz 2013, 17:52
Rozumiem. Co w taki razie proponuje Twój lekarz? Wspominałeś o MAOI, ale czy wymieniał jakieś konkretne leki które mógłby Ci przepisać?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg