BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez barsinister 31 sie 2013, 19:57
elfrid napisał(a):barsinister, na topiramacie można rzucić palenie. U niektórych dobrze stabilizuje i wycisza.

topiramat bardzo upośledza funkcje poznawcze no i jedną z przyczyn, dla których spróbowałem wella jest właśnie "oczyszczenie" umysłu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 31 sie 2013, 20:08
barsinister, to fakt, że za pierwszym podejściem miałem uczucie strucia i ciężkości myślenia. Wszystko jest kwestią wlaściwego zwiększania dawki i dostosowania organizmu. Raczej nie jest to trwały skutek uboczny. Biorępo raz trzeci Topamax, zacząłem od wyższej dawki 50mg a nie 25mg, i jak na razie nie ma tego stępienia umysłu. Na lamotryginie, która notabene się nie sprawdziła (podejrzewam wskutek braku działania na układ GABAergiczny) miałem okropne pryszcze, więc nie demonizowałbym jakoś szczególnie topiramatu pod względem skutków ubocznych.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Gojira 01 wrz 2013, 10:10
In_Chains_Of_DD napisał(a):Gojira, nie zniechęcaj się, może akurat na Ciebie Wellbutrin podziała bardzo dobrze :smile: Ja powoli tracę nadzieję, 2 tygodnie męczarni, ale mimo wszystko jeszcze pobiorę dłużej, żeby potem nie żałować...

Dzieki :smile:

Moze lepiej brać Wellbutrin na noc przy tych zawrotach?
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 01 wrz 2013, 10:21
Gojira, możesz spróbować, aczkolwiek ja to bym nie zasnęła w nocy, gdybym go wzięła na noc :P ale na każdego inaczej działa
CórkaNocy

przez In_Chains_Of_DD 01 wrz 2013, 18:59
Na każdego inaczej działa - w przypadku Wellbutrinu to określenie pasuje tu wyjątkowo trafnie ;)

przez chester 02 wrz 2013, 10:59
Wie ktoś czy można dodać do escitalopramu Wellbutrin? Czy są jakieś przeciwwskazania? Chodzi mi o zniwelowanie skutków ubocznych escitalopramu - słabe libido i lekką obojętność emocjonalną. Ciekawy jestem czy ktoś łączył te dwa leki?

przez CórkaNocy 02 wrz 2013, 11:42
chester, teoretycznie jak sprawdzałam interakcje oceniono je jako: bardzo istotne, w praktyce to chyba nie jest aż takie, bo sam lekarz chciał mi dołożyć esci do wellbutrinu, więc chyba nic się nie stanie
CórkaNocy

przez chester 02 wrz 2013, 11:54
CórkaNocy, jeśli chodzi o interakcje to w sieci jest też wymieniony Zoloft i Wellbutrin, a wiem że takie połączenie jest stosowane. Dzięki za odpowiedź jutro dołączam więc Wellbutrin.

przez CórkaNocy 02 wrz 2013, 13:04
chester, no to powodzenia, a nie boisz się nawrotu lęków? mi one wróciły na wellbutrinie mimo brania też wenli, teraz po odstawieniu nie chcą przejść i nadal mam te lęki
CórkaNocy

przez chester 02 wrz 2013, 15:21
CórkaNocy, pewnie ze się boję, ale chcę zaryzykować, bo sama serotonina nie wystarczy. Lęki nie przeszły nawet po odstawieniu Wellbutrinu? :shock:

przez barsinister 02 wrz 2013, 21:49
wygląda na to, że cały myk z działaniem wellbutrinu przy rzucaniu palenia polega na dawce podzielonej - przy wzięciu tabletki rano wieczór był całkiem spokojny, bez jakiegoś strasznego głodu, ale ranek i popołudnie dnia następnego - koszmar, poddałem się

przez CórkaNocy 02 wrz 2013, 23:32
chester, są mniejsze, ale nie przeszły, już tak kiedyś miałam po fluoksetynie wyindukowane lęki, które po odstawieniu nie minęły od razu, dopiero po ponad pół roku i jak zaczęłam dłuższy czas brać wenlę. koszmar. dlatego odstawiłam wellbutrin na czas, żeby jeszcze móc wychodzić jakoś do ludzi, bo momentami ciężko mi było na wellu wyrobić, teraz lęki trochę spadły, ale dalej są silne, a przed samym braniem wellbutrinu nie miałam ich od kilku miesięcy

-- 02 wrz 2013, 22:35 --

a dla mnie wellbutrin okazał się kijowy na palenie, w trakcie brania owszem mniej paliłam i fajki nie smakowały tak i nie dawały przyjemności, ale ten głód czułam nieraz bardzo duży, tak że godzinami myślałam o zapaleniu i dopóki tego nie zrobiłam to mnie męczyło. I udało mi się bez palenia wytrzymać 5 dni, potem już pękłam i tyle.
Odstawiłam i papierosy znowu smakują jak kiedyś i niby po 2 miesiącach kuracji powinno się po odstawieniu nie wracać do palenia - ja brałam 3 i co? i nic, nawet silna wola mi nie chce pomóc
CórkaNocy

przez barsinister 06 wrz 2013, 17:34
poddaję się - nie wiem, czy to przez wpływ na sen, ale tak jakby odkleiłem się od rzeczywistości - miewam fajne skoki energii, libido poszło w górę, ale czuję się po prostu nienaturalnie

przez In_Chains_Of_DD 07 wrz 2013, 14:18
ostatecznie odstawiłem Wellbutrin - niestety nie dla mnie ten lek, za 2 tygodnie wskakuje na CRF :smile:

Sortuj wg