BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

Re: Wellbutrin

przez monka1 27 kwi 2009, 19:18
witam wszystkim !
ja dopiero zaczynam " przygodę " z Wellbutrinem wziełąm dopiero 2 tabletki. Po przeczytaniu waszych wpisów mam sporo wątpliwości i trochę się boje. Pozdrawiam was i nadal będę obserwowała wpisy . :smile:

przez bupropion 27 kwi 2009, 19:30
Od kilku dni czuję się zdecydowanie źle, głównie dla tego że mam większy apetyt. Niestety moje schorzenie polega na tym,że jest uzależnione od pożywienia. Tracę nadzieję i siły :cry: Jedna dziewczyna na innym forum pisała mi, że po kilku tabletkach Wellbutrinu dostała napadów obżarstwa i zaczęła wymiotować, bulimia jej wróciła. Stanowczo odradzała mi ten lek. Na ulotce jest napisane, że osoby z zaburzeniami odżywiania nie powinny go brać. Ja myślałam, że skoro u mnie tego nie ma, to już nie będzie. Nie mam co prawda typowych napadów i wymiotów. Nie wiem co mam zrobić. Zmienić lek, czy połączyć go z innym przeciwdepresyjnym? Na ulotce jest napisane że wellbutrin źle reaguje z paroksetyną i fluoksetyną... więc co- wenlafaksyna i fluwoksamina?
Wiem jedno wellbutrin mi nie pomógł, nie było lepiej, a teraz jest gorzej...studiując ulotkę dowiedziałam się że ta dziwna gorączka, którą miałam przez około 3 tygodnie mogła być spowodowana wellbutrinem, dodatkowo swędziło mnie całe ciało- dostawałam szału, myślałam że to jakieś uczulenie- już tego nie mam, ale to też jest jeden z objawów ubocznych leku.
Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Może to chwilowy zły nastrój, może się jeszcze wyrówna, może warto dalej brać wellbutrin? Nie wiem i nie wiem jak wytrzymam ten tydzień.

[Dodane po edycji:]

Jestem tak podłamana, że chyba od jutra wspomogę wellbutrin Arketisem[paroxetyną], może drugie podejście do tego leku będzie lepsze?
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez miko84 28 kwi 2009, 09:05
A jakie brałaś SSRI i jak się na nich czułaś? Opisz pozytywne i negatywne działanie, jak długo je brałaś i czy brałaś je same czy z jakimś innym lekiem. Ja biore Wellbutrin już jakiś czas i szczerze powiedziawszy to się trochę zawiodłem, na początku było bardzo dobrze, ale z czasem jego działanie jakby osłabło. Pozytywne jest natomiast jego działanie na wszelkie nałogi, jak się go bierze to nie czuje się potrzeby robienia tego co było naszym nałogiem. Bupropion wellbutrin powinien u Ciebie pozytywnie działać na Twoje problemy, więc może daj mu jeszcze troche czasu. U mnie, na fobię społeczną nie podziałał tak jak tego oczekiwałem.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bupropion 28 kwi 2009, 10:02
Zawsze brałam tylko jeden lek, brałam fluoksetynę, fluwoksaminę, sertralinę i wenlafaksynę z SNRI. Najlepiej działały na mnie fluwoksamina i wenlafaksyna- swego czasu postawiły mnie na nogi, po powrotnej kuracji nimi już nie działały. W pierwszych fazach choroby brałam fluoksetynę i działała, ale tylko przez 2 miesiące. Te leki dodawały mi dużo pozytywnej energii, ograniczały moje lęki do zera. Ale po kilku miesiącach przestawały działać i zaczęła się tendencja spadkowa. Sertralina nie zadziałała na mnie wcale. Ostatnio pani doktor przepisała mi paroksetynę- wzięłam ją wczoraj na wieczór- dobrze spałam. Dziś nie wezmę wellbutrinu, boję się. Wiem że ten lek powinno się brać z innym z grupy SSRI, albo SNRI. Dopóki brałam wellbutrin z seronilem było nawet nieźle. Seronil się skończył i sam wellbutrin sobie nie poradził. Wczoraj wyłam jak bóbr, a dziś jestem bardzo nerwowa[może to po nocnej dawce paroksetyny?] Nie wiem co mam robić, jeszcze wczoraj wierzyłam że może paroksetyna mi pomoże, że przetrwam okres próbny i będę normalnie żyć. Ale kiedy przeczytałam, że się po niej tyje... już nic nie będę brać. Wezmę wellbutrin jeśli lekarka mi go z czymś połączy i będzie nadzieja, że lęki przeminą. Na razie czekam do 6 maja-do wizyty.

przez bupropion 28 kwi 2009, 14:53
nie, nie sądziłam. Lęk mnie sparaliżował i nie stać mnie na dalsze eksperymentowanie z lekami.

przez Inez77 30 kwi 2009, 00:17
Choruję na zaburzenia depresyjno-lekowe, od ponad roku biorę Wellbutrin, ale zawsze z czymś jeszcze, poniewaz przy braniu samego W. mam ataki paniki niestety. Długo brałam go z Pramolanem (opipramol) i było dobrze, niestety po około 10-11 miesiącach się pramolan przestał dzialać. I ataki lęku wróciły. teraz biorę W. w dalszym ciągu ale dla odmiany z Anafranilem (klomipramina)i Loquenem (to samo co Ketrel) (kwetiapina) jako stabilizatorem nastroju. Ach, i chciałam jeszcze dodać że Wellbutrin uspokoił moje napady na lodówkę, i od czasu jego stosowania nie przytyłam ani kilograma. Także głowa do góry droga bupropion, i może lepiej na własną rękę niczego nie zmieniaj. Pozdrawiam

przez miko84 30 kwi 2009, 07:06
No wellbutrin jest świetny na wszelkiego rodzaju nałogi i przyzwyczajenia. Rozprawił się z moimi nałogami w około tydzień :) Tak jak pisze Inez, dobrze jest brać go z czymś uspokajającym.
miko84

przez monka1 30 kwi 2009, 10:32
ja też zaczełam brac Wellbutrim razem z Ketrelem, lekarz powiedział że pomoże to rownież na moje problemy z zasypianiem. natomiast Wellb, ma mi pomóc pozbyc się mojego nałogu palenia papierosów:-) mam nadzieję że mi się uda. Pozdrawiam wszystkich

przez bupropion 30 kwi 2009, 10:38
wiem, że macie rację. Dla tego czekam do wizyty u lekarki i na odpowiednią ,,kombinację''. Dzięki Wam nie tracę nadziei.

przez miko84 30 kwi 2009, 13:13
Bupropion a co Ci dokładnie dolega? Chodzi tylko o te dolegliwości związane z jedzeniem?
miko84

przez babra6 30 kwi 2009, 22:25
JA BIORĘ wellbutrin TRZECI DZIEŃ..NIE WIEM CZY TO LEK,CZY MOJE,,WKRĘTY" ALE PRZESTAŁO MNIE INTERESOWAĆ JEDZENIE...TO JEST + :D BIORĄC PRZEZ OSTATNIE KILKA LAT wenlafaksynę PRZYBYŁO MI PARĘ KILO....CO DO NAŁOGÓW-PALĘ JAK SMOK :oops: POZDRAWIAM!!!

przez bupropion 01 maja 2009, 10:57
miko84- moim największym problemem są zaburzenia odżywiania, poza tym mam fobię społeczną i depresję (z towarzyszącymi lękami uogólnionymi i myślami samobójczymi). Faktem jednak jest, że wszystko to opiera się o odżywianie :oops: ale wolę nie wdawać się w szczegóły.

przez molo 02 maja 2009, 13:31
monka1 napisał(a):ja też zaczełam brac Wellbutrim razem z Ketrelem, lekarz powiedział że pomoże to rownież na moje problemy z zasypianiem. natomiast Wellb, ma mi pomóc pozbyc się mojego nałogu palenia papierosów:-) mam nadzieję że mi się uda. Pozdrawiam wszystkich

Wellbutrin ma działanie mocno aktywizujące, stąd nasennie to raczej na pewno on nie działa. Wrecz przeciwnie lek zazywa sie rano aby na wieczór mozna było zasnąc.
Ja biore 2 dni. Schodze z Anafranilu na Wellbutrin własnie. Poki co 150mg Wellbutrinu i 75 Anafranilu. Póki co duże mdlości i wstret do jedzenia.
Przy poprzednich przejsciach z innych antydepresatów było bezproblemowo!

przez miko84 02 maja 2009, 19:47
Anafranil okazał się nieskuteczny u Ciebie?
miko84

Sortuj wg