BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez CórkaNocy 19 sie 2013, 21:05
In_Chains_Of_DD, poprawę nastroju, euforię wręcz, zwiększenie energii i motywacji, radość wręcz ze wszystkiego xD ale ja tak czasem mam na początku brania jakiś leków
CórkaNocy

przez zamulan 20 sie 2013, 09:49
In_Chains_Of_DD, u mnie od pierwszej dawki już po godzinie: wyśmienity nastrój, motywacja, śmianie się z byle czego, depresja jak ręką odjął. Ten efekt nazywa się Honeymoon i mija po jakimś czasie, u mnie zmniejszał się z dnia na dzień, aż minął po tygodniu.

Niestety, teraz kończy się 6 tydzień brania i nic a nic nie chce ruszyć. Dzisiaj wizyta u psychiatry.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez In_Chains_Of_DD 20 sie 2013, 10:16
zamulan, dzisiaj wziąłem drugi raz i będę wyczekiwał na Honeymoon :-| ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 20 sie 2013, 12:06
In_Chains_Of_DD, a jak sie obecnie czujesz?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez true 20 sie 2013, 14:42
ja jestem po odstawieniu wellbutrinu .. czulam doslownie stan przedzawalowy , strasznie cisnienie mi poszlo i serce walilo jak szalone :(

przez zamulan 20 sie 2013, 20:07
Odstawiam Wellbutrin, który w moim przypadku nie zaskoczył, przeskakuję na wenlafaksynę. Moja odpowiedź w ankiecie brzmi 'Nie'.

przez barsinister 20 sie 2013, 20:35
5 dzień, jeszcze bardziej chce mi się palić, poza tym lekkie zmulenie, zobaczymy co dalej
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez In_Chains_Of_DD 20 sie 2013, 23:26
ladywind, nic się nie zmieniło od tego co było przed braniem. Nie odczuwam zupełnie niczego, żadnej wzmożonej potliwości czy suchości w jamie ustnej, żadnego napędu zwiększonego, nie mam bólu głowy, szczerze powiedziawszy czuje się jakbym łyknął placebo ;) Ba! nawet mam zawsze problemy ze spaniem i na anafranilu nie spałem 4 noce, na wenlafaksynie czy paroksetynie miałem mocne problemy z uśnięciem a tutaj na Wellbutrinie który ma w skutkach ubocznych "bardzo często - bezsenność", spałem jakoś tak przeciętnie, bez większych problemów... trochę płytko ale to norma u mnie.

przez CórkaNocy 21 sie 2013, 09:40
In_Chains_Of_DD, u mnie patologiczna bezsenność zaczęła się po 2 miesiącach brania wellu. Wcześniej spałam spoko aż miałam nawet problem ze wstaniem rano z łóżka. Teraz na szczęście na wenli mam póki co prawidłowy sen.
Ale za to well świetnie mi pomagał na melancholię.
CórkaNocy

przez true 21 sie 2013, 10:42
aa z paleniem bylo roznie , jak palilam robilo mi sie niedobrze , jedyny plus po miesiacu libido wrzoslo ;)

przez CórkaNocy 21 sie 2013, 11:01
ja jak paliłam to nie czułam, że palę, nie miałam z tego żadnej przyjemności, nawet jak się zaciągałam głęboko czerwonymi to niewiele czułam. A teraz po odstawieniu już jest jak przedtem, czuję ich moc, nawet niebieskich a o czerwonych to masakra nie wspomnę, nie wiem jak mogłam się na nie przerzucić, skoro są teraz dla mnie takie mocne :)
CórkaNocy

przez kahir 21 sie 2013, 14:12
jestem 5 dzień na Wellbutrinie. cały mój zestaw to: 75mg sertraliny + 150mg bupropionu + 100mg lamotryginy + 20mg winpocetyny. jest okej. zero dodatkowych skutków ubocznych, trochę więcej energii, lepiej mi się pracuje, seks też jest lepszy.

wczoraj zapaliłem fajkę. generalnie nie palę. czasem tylko, jak ktoś ma papierosy, których nigdy nie próbowałem, to zapalę jednego. z ciekawości. normalnie nie jestem w stanie wypalić nawet połowy, bo mną telepie. wczoraj wypaliłem prawie całego L&M'a, takiego z mentolową kulką i ledwo coś poczułem.
świat jest pełen psychologów.

przez zamulan 21 sie 2013, 14:38
Bo to słaby L&M :) W moim przypadku Wellbutrin nie pomógł na uzależnienie od nikotyny, dlatego tym łatwiej się z nim rozstaję.

przez In_Chains_Of_DD 22 sie 2013, 10:45
dzisiaj 4-ty dzień i generalnie czuje się jakbym łykał witaminę C :) z rana dobudzam się kawą i zastanawiam się gdzie się podziała ta noradrenalina ;)

Sortuj wg