BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez kahir 18 sie 2013, 13:52
zamulan, Wellbutrin, jako antydepresant w monoterapii, jest raczej mało skuteczny i praktycznie się go nie stosuje. natomiast połączenie Wellbutrin + SSRI, chociaż równie niepopularne, może dawać naprawdę dobre efekty. fakt, że tak rzadko przepisuje się podobne połączenie może wynikać z faktu, że bupropion jest drogi, za drogi dla większości ludzi, a skutecznością nie dorównuje SSRI-om, więc w pierwszym rzucie stosuje się sprawdzone kombinacje. odnośnie ew. propsychotycznych efektów działania, to Wellbutrin jest w miarę bezpieczny. z literatury wynika, że w niewielu przypadkach, i to w raczej wyższych dawkach, powodował nasilenie objawów psychotycznych. te same źródła podają, że równoległe podawanie neuroleptyków ma działanie protekcyjne, więc raczej nie masz się co martwić. wracając do skuteczności W., to tak jak mówiłem, solo - lipa, ale połączenie bupropion + SSRI może dawać bardzo dobre efekty, zwłaszcza w depresji z silnie obniżonym napędem i motywacją. sam brałem połączenie fluoksetyna 20mg + bupropion 150mg i muszę powiedzieć, że nigdy w życiu nie miałem takiego kopa.
świat jest pełen psychologów.

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 13:56
kahir mi z paro 20mg nie działało :bezradny:
a welloftu nie dano mi przetestować :(
Naczelny Użyszkodnik

przez kahir 18 sie 2013, 14:40
co nie znaczy, że w innej konfiguracji bądź na kogo innego by nie podziałało. od wczoraj testuję właśnie połączenie sertralina + bupropion, więc za jakiś czas będę mógł coś powiedzieć na temat skuteczności.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 14:56
kahir to czekam aż opiszesz efekt 150well+150sertry
niby słabo daje w dopaminę 20% tylko well ale do tego właściwości sertry od 150mg
to super mix serotonina dopamina noradrenalina :yeah:
Naczelny Użyszkodnik

przez zamulan 18 sie 2013, 15:24
6 tydzień i... wielkie nic, depresja jak była tak jest obecna w moim życiu, przeżywam je na zasadzie "skończ się już dniu, może jutrzejszy będzie lepszy"

I pytanie do Was: jak myślicie 6 tygodni to wystarczająco by dać lekowi szansę czy jeszcze poczekać?

W każdym razie jutro dzwonię do psychiatry...
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 16:01
zamulan może przeciwpsychotyczny lek zmienić?
karbamazepina-stabilizator/antypsychotyczny
kwetiapina -neurolep o dział antydepresyjnym z wellem albo wenlą :?:
Naczelny Użyszkodnik

przez kahir 18 sie 2013, 16:24
stabilizator w tym momencie jest raczej zbędny. ew. później, gdy uda się złapać tendencję zwyżkową jeśli chodzi o nastrój. neuroleptyk faktycznie można by zmienić, ale kwetiapina nie jest tu najlepszym pomysłem. na większość ludzi działa bardzo sedatywnie. aktywizować zaczyna w dość wysokich dawkach, a to i tak słabo. polecam sulpiryd bądź amisulpryd. chyba najlepiej aktywizujące neuroleptyki z dodatkowym efektem antydepresyjnym. będąc na miejscu Twojego lekarza dodałbym jakiś SSRI w niewielkiej dawce i zmienił sertindol na sulpiryd.

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 16:31
ale karbamazepina też jest na schizofrenię
a normotymiczne też można stosować na depresję jednobiegunową to czemu nie na poschizofreniczną
Naczelny Użyszkodnik

przez barsinister 18 sie 2013, 17:14
kahir napisał(a):zamulan, Wellbutrin, jako antydepresant w monoterapii, jest raczej mało skuteczny i praktycznie się go nie stosuje. natomiast połączenie Wellbutrin + SSRI, chociaż równie niepopularne, może dawać naprawdę dobre efekty.

nie jest "mało skuteczny", po prostu złotym standardem jest leczenie za pomocą SSRI i jeśli odpowiedź na takie leczenie jest niezadowalająca, to lekarze wybierają wenlafaksynę, ew. TLPD lub moklobemid - lub dołączają do SSRI mianserynę/mirtazapinę/bupropion

w badaniach mirtazapina bywa skuteczniejsza od SSRI, bupropion ma podobną skuteczność - mam wrażenie, że te leki są rzadko przepisywane, bo lekarze ich po prostu nie znają
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez zamulan 18 sie 2013, 17:24
wykończony, kahir, kwetiapinę i amisulpiryd miałam przyjemność testować przez dłuższy okres czasu, nie wprowadzają wiele świeżości, miałam wrażenie, że nie przyczyniają się do leczenia depresji
Ostatnio edytowano 18 sie 2013, 17:29 przez zamulan, łącznie edytowano 1 raz
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 17:27
zostaje karbamazepina :bezradny: :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez barsinister 18 sie 2013, 17:32
wykończony napisał(a):ale karbamazepina też jest na schizofrenię
a normotymiczne też można stosować na depresję jednobiegunową to czemu nie na poschizofreniczną

żaden stabilizator nie leczy takiej depresji - z wyjątkiem kwetiapiny (dawka 100-300mg)
z klasycznych normotymików lamotrygina przeciwdziała nawrotom depresji w ChAD, ale sama w sobie nie ma działania przeciwdepresyjnego
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez In_Chains_Of_DD 18 sie 2013, 17:40
kahir napisał(a):zamulan, Wellbutrin, jako antydepresant w monoterapii, jest raczej mało skuteczny i praktycznie się go nie stosuje. natomiast połączenie Wellbutrin + SSRI, chociaż równie niepopularne, może dawać naprawdę dobre efekty. fakt, że tak rzadko przepisuje się podobne połączenie może wynikać z faktu, że bupropion jest drogi, za drogi dla większości ludzi, a skutecznością nie dorównuje SSRI-om, więc w pierwszym rzucie stosuje się sprawdzone kombinacje. odnośnie ew. propsychotycznych efektów działania, to Wellbutrin jest w miarę bezpieczny. z literatury wynika, że w niewielu przypadkach, i to w raczej wyższych dawkach, powodował nasilenie objawów psychotycznych. te same źródła podają, że równoległe podawanie neuroleptyków ma działanie protekcyjne, więc raczej nie masz się co martwić. wracając do skuteczności W., to tak jak mówiłem, solo - lipa, ale połączenie bupropion + SSRI może dawać bardzo dobre efekty, zwłaszcza w depresji z silnie obniżonym napędem i motywacją. sam brałem połączenie fluoksetyna 20mg + bupropion 150mg i muszę powiedzieć, że nigdy w życiu nie miałem takiego kopa.

Skąd masz takie informacje, że jest w monoterapii mało skuteczny i się go praktycznie nie stosuje? Może po prostu Tobie nie pomógł, ale nie generalizuj tak, poza tym to bzdury z tym niestosowaniem w monoterapii. W Stanach to bardzo popularny środek (nie to co u nas) i wg. informacji z neta (na podstawie ocen i opinii na kilka tysięcy głosów - co przytaczał już Miko84) skutecznością przebija SSRIaje i wenlafaksynę. Twoje luźne spostrzeżenia są więc mało wiarygodne. Przerobiłem SSRI i dlatego sięgam po Wellbutrin, bo nie chcę właśnie stosować SSRI.

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 17:48
barnister karba na wszystko chad depresja ptsd border i psychozy też :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg