BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez In_Chains_Of_DD 15 sie 2013, 13:33
Dostałem receptę w końcu na ten Wellbutrin, niestety muszę trochę poczekać aż sprowadzą do apteki gdyż byłem w ponad pięciu i nigdzie nie było (często tłumacząc, że nawet w hurtowni nie mają na stanie :?: :?: ) no i w końcu trafiłem do jednej gdzie za circa 90zł i odrobinę cierpliwości dostanę opakowanie :smile:

przez ladywind 15 sie 2013, 13:45
In_Chains_Of_DD, drogi ten lek , mi go lekarz przepisze jakby wenla w wiekszej dawce nie podziałała.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 15 sie 2013, 14:12
In_Chains_Of_DD, ja płaciłam 102 zł, więc i tak znalazłes po okazyjnej cenie :P
a z dostępem to fakt, problem jest, aptekarz mi tłumaczył, że jest on sprowadzany innymi kanałami i mniej chętnych na niego jest i to dlatego
drogi, ale moim zdaniem nawet warto się poświęcić, jeśli chodzi o cenę, bo w kwestii poprawy nastroju i napędu może naprawdę zrobić wiele i nie trzeba się z góry nastawiać na nie, lepiej wypróbować najpierw
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez In_Chains_Of_DD 15 sie 2013, 16:29
Ostatnio jestem totalnie rozbity, depresja, anhedonia, DD/DP, zawroty głowy, zmuła, brak koncentracji, lęki, uczucie pustki - prawdziwy koktajl negatywnych emocji i jeszcze stresująca praca z długim dwugodzinnym dojazdem do której nie mam sił ani ochoty jeździć, ciągle się dziwie jakim cudem jeszcze mi się udaje tam pracować. Ale od poniedziałku idę na kilkudniowe zwolnienie bo po prostu nie wyrabiam... :( Od soboty lub niedzieli zaczynam testować Wellbutrin, dam znać co i jak.

przez ladywind 15 sie 2013, 16:36
In_Chains_Of_DD, koniecznie . Jestem ciekawa tego leku .

-- 15 sie 2013, 15:41 --

I oczywiście również trzymam kciuki za szybka poprawę u Ciebie .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zamulan 15 sie 2013, 18:03
5,5 tygodnia kuracji 450mg, depresja wróciła, nie mam siły na nic, nie chce mi się nic, nic mnie nie cieszy, tylko bym leżała, rozmawiać potrafię tylko o depresji. Klasyczna mantra.

sylvek, dziękuję za rzeczową odpowiedź. Sama sobie jestem winna, kolejne 2 miesiące depresji. Bupropion to była moja sugestia jako alternatywa jeżeli Citalopram okaże się nieskuteczny. Naczytałam się, że działa na anhedonię i apatię i że ma potencjał leczniczy podobny do wenlafaksyny i paroksetyny, to i bardzo się upierałam, że chcę przetestować ten lek, no i mam.

In_Chains_Of_DD, nie chcę Cię straszyć, ale takie stany trwają zazwyczaj miesiącami. Poza tym u mnie też był problem z lekiem w hurtowni, ale ostatecznie sprowadzono.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez In_Chains_Of_DD 15 sie 2013, 18:58
zamulan, nic nie mam do stracenia a w końcu mogę zyskać

przez CórkaNocy 15 sie 2013, 19:05
zamulan, może źle na ciebie działa, bo w psychozach ma się tendencje do nadmiaru dopaminy, więc dodając jej jeszcze bardziej możesz robić sobie krzywdę, może coś na obniżenie dopaminy byłoby lepsze a nie tylko jej zwiększanie?
CórkaNocy

przez In_Chains_Of_DD 15 sie 2013, 19:11
zamulan, właśnie chciałem dodać to co CórkaNocy napisała, że mamy odmienne diagnozy. Jeszcze nigdy niczego nie próbowałem na zwiększenie dopaminy - tu może być klucz do sukcesu (a może nie) - czas zweryfikuje.

przez zamulan 15 sie 2013, 19:37
Ktoś już poruszał temat podwyższania i obniżania dopaminy, psychiatra mówi, że Wellbutrin i neuroleptyki poruszają się po innych szlakach i ta dopamina dopaminie nierówna, więc to nie ma znaczenia.

-- 16 sie 2013, 17:30 --

5 tygodni i 3 dni leczenia, czas leci, mam teraz do czynienia z taką depresją jak na początku kuracji, nie wiem gdzie szukać ratunku :(
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez In_Chains_Of_DD 16 sie 2013, 18:48
zamulan, wszak ja neuroleptyków nie przyjmuje więc i finałowy rezultat może być inny.

przez barsinister 17 sie 2013, 02:01
tiktalk napisał(a):barsinister, ja brałem wellbutrin a po nim wenlafaksyne, na jednym i na drugim miałem kołatanie na well większe oba leki musiałem z tego powodu odstawić

na razie jest ok, zobaczymy po tygodniu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Ferdynand k 17 sie 2013, 15:12
ja pisałem o tym zamulan
i faktycznie well tego nie wywoła (psychozy)
Naczelny Użyszkodnik

przez zzYxx 18 sie 2013, 06:58
Heh, skończyłem niedawno 300mg i nic. Chyba u mnie objawy negatywne to rzeczywistość.
The Walking Dead.

Sortuj wg