BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez depresyjny 11 sie 2013, 20:03
Nawet sobie nie zdajesz sprawe jak ja chcialbym wyjsc z tego. Lekarka kazala mi rozmawiac z ludzmi wiec ja codziennie z kims gadam nieznajomym(dziewczyny), ale nic z tego nie wychodzi.Czuje sie bardzo slabo intelektualnie, proznia w piersiach, czuje sie nienaturalnie. Stary nie da sie.Mowie ci. Pieprzona masakra. Chetnie bym piwo wypil, ale nie moge. Dzisiaj rowerem przejechalem 55 km, jezdze zawsze kiedy moge. Pisze to zebys wiedzial ze ja walcze, ale nie przebije tego muru. Ja potrzebowal bym jakiegos przewodnika jezeli chodzi o ketamine. Po 4 tyg od zmniejszenia o 0,5 anafranilu wraca bol z tych na okraglo. Nie moge sobie wyobrazic jak moglbym zejsc z anafral i wejsc na kete. I chyba nikt nie opracowal jej w dawkach terapeutycznych pod katem depresji( stworzenie obrazu swiata,samego siebie, wyostrzenie percepcji), przeciez sa jakies dysocjacje, halucynacje. Z kad ja mam wiedziec ze cos takiego sie u mnie nie pojawi. Jak by byl ktos taki kto wyszedl za jej sprawa z choroby psychicznej bylo by mi latwiej.

-- 11 sie 2013, 20:14 --

jakby byly jakies kliniki, ktore lecza ketamina tak jak sa podobno tym lekiem z drzewa afrykanskiego na uzaleznienia( zapomnialem nazwy tej substancji) widzisz jak jest z moim mozgiem, jest zamulony.

-- 11 sie 2013, 20:24 --

ibogina, teraz sobie przypomnialem.
depresyjny

przez Siding Spring 11 sie 2013, 20:24
Nie masz w rodzinie jakiegos weterynarza? Ja jakbym mial to bym juz znalazl sposob jakby to sobie zalatwic. Nie widze innego sposobu. Dozowalbym sobie ketamine od czasu do czasu i moze caly ten burdel w glowie w koncu by sie naprostowal..(w koncu dziala neuroprotekcyjnie.). Depresyjny jezeli kiedys to sobie zalatwisz to nie zapomnij o starym kumplu z nerwicy....Bo ja wlasciwie nie mam lepiej niz Ty.

przez depresyjny 11 sie 2013, 20:37
Lzy mi sie zakrecily jak przeczytalem twoje 2 ostatnie zdania, mysle ze gdyby nie anafranil to dobrze bym to poczul ale niestety wykresla bol na okraglo ale wyzsze odczucia rowiez. Nie zapomne.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sylvek 11 sie 2013, 20:51
znasz angielski? jak tak to przeczytaj to jak najuważniej.

http://psyberspace.com.au/ketamine/
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... x/abstract
http://www.nih.gov/news/pr/aug2006/nimh-07b.htm
http://www.nih.gov/news/pr/aug2006/nimh-07b.htm

ketamina to nie SSRI, wystarczy kilka tabletek (ew. zastrzykow) a czasem i jedna zeby wyzwolic (czy trwaly to zalezy od osoby) efekt antydepresyjny i przeciwlekowy.

przez Siding Spring 11 sie 2013, 21:10
Rozumiem..widze czytam ze dzialanie szybkie i nadwyraz skuteczne ale moge tylko czytac bo nijak nie mam jak tego zalatwic.

sylvek prosze Cie opisz dokladnie na czym polega tak silne dzialanie antydepresyjne dzialanie tej ketaminy...Co ona wlasciwie powoduje ..na co dziala..Moze uaktywnic jakies rejony mozgu odpowiedzialne za motywacje, za uczucia/emocje...zmniejszy neuroretyzm...spwooduje wieksze zainteresowanie światem? . O co tak naprawde w niej chodzi.

przez littentree 11 sie 2013, 21:17
littentree

przez Siding Spring 11 sie 2013, 21:33
Po to zeby życ..

przez elfrid 11 sie 2013, 22:02
lubudubu napisał(a):Rozumiem..widze czytam ze dzialanie szybkie i nadwyraz skuteczne ale moge tylko czytac bo nijak nie mam jak tego zalatwic.

sylvek prosze Cie opisz dokladnie na czym polega tak silne dzialanie antydepresyjne dzialanie tej ketaminy...Co ona wlasciwie powoduje ..na co dziala..Moze uaktywnic jakies rejony mozgu odpowiedzialne za motywacje, za uczucia/emocje...zmniejszy neuroretyzm...spwooduje wieksze zainteresowanie światem? . O co tak naprawde w niej chodzi.

Ale przecież LPD np bupropion fluoksetyna reboksetyna wenlafaksyna z reguły podnoszą motywację. Fluo zawsze dodaje energii i zmienia sposób myślenia w ten sposób że niweluje neurotyczne widzenie świata. Nie trzeba siegać po jakieś niesprawdzone środki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 11 sie 2013, 22:06
~efrid

Dawno nie pisales. Co tam u Ciebie? . Nie pisalbym o ketamine gdybym nie mial doświadczenia z tymi środkami. Ja naprawde mam dosyc tego chemicznego dzialania ssri i tej sztucznosci a przy tym pobudzenia z sennoscia. Dla mnie te leki to gówno wiec chyba rozumiesz czemu szukam dalej.

przez elfrid 11 sie 2013, 22:15
Tak rozumiem. Ale sam się przekonałem, że nie można generalizowac. SSRI to bardzo różne leki np paro i fluo ich działanie jest tak odmienne.
Biorę fluoksetyne. Dodaje energii, niweluje senność, i to całe neurotyczne postrzeganie świata, poprawia koncentrację, funkcje poznawcze, skojarzenia. Fakt że sztucznie pobudza ale nie można mieć wszystkiego. Są przecież gorsze skutki uboczne. Na ewentualne sztuczne pobudzenie świetnie sprawdza się mianseryna.

przez CórkaNocy 11 sie 2013, 22:17
lubudubu, a brałeś ten wellbutrin? skoro tak narzekasz na sennosc po ssri. też tak po nich mam, ale na wellu zero senności było i energia od rana do wieczora i niestety potem i w nocy
CórkaNocy

przez Siding Spring 11 sie 2013, 22:20
No to dobrze, że działa jak nalezy i jestes zadowolony. Mi nie potrzeba tego rodzaju lekow..tak mysle..Mi potrzeba coś na odmulenie..na odhamowanie,aktywizacje . Serotoninowce w stylu ssri wszystko psuja..po kazdym żyje jak w jakies bańce nie martiwac sie o nic i czujac tyle co zdechła świnia. Być moze dzialaja tak bo taki po prostu jestem i pewne rzeczy nasilaja ale duza czesc winy za ten stan leży wlasnie w tych lekach. Gdybym czuł sie dobrze na nich to bym je łykał a i jeszcze jako wyraz podziekowania pisałbym bym dobre rzeczy o firmach je produkujacych:)

~bezimienna

Bede bral za jakis czas. Ale chyba jednak lęki na tym wellbutrinie wygrały z tymi pozytywami ( wnioskuje po Twoim podpisie).?

przez elfrid 11 sie 2013, 22:26
lubudubu, po paro też tak miałem. Ale już na fluo wenlli czy wellbutrinie było zupełnie inaczej. Chyba najbardziej bupropion odhamowywal i dodawał kopa.
Jestem w miarę zadowolony. Ale mając przerwę od LPD wiem, że bez nich robi się jeszcze gorzej, cały ten shit fazy i problemy wracają. Dlatego staram się nie szukać dziury w całym.

przez Siding Spring 11 sie 2013, 22:28
Dlaczego na dłuzej nie zostales z wellbutrinem?

Sortuj wg