BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez sens 28 lip 2013, 12:41
hej biorę well 7 tygodni
niby poprawa była już na początku
ale potem znowu gorzej i huśtawki
a stabilnie zaczęłam się czuć od kilku dni ...
minimalizacja smutku, więcej energii

mama nadzieję że w końcu wrócę do żywych
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez zamulan 28 lip 2013, 13:59
U mnie też na początku 5 dni euforii, potem wielki dołek. Obecnie 19 dzień i brak efektu, muszę uzbroić się w cierpliwość. To już 3 miesiące jak leczę się z obecnego epizodu depresji.

-- 31 lip 2013, 18:20 --

Jak myślicie, czy połączenie 450mg Wellbutrinu + 100mg/d Solianu ma sens? Podobno Solian w takich dawkach nadaje się w leczeniu depresji i dystymii. 22 dzień leczenia, bez efektów, depresja strasznie męczy, obojętność, apatia, anhedonia.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez depresyjny 01 sie 2013, 12:40
wykończony napisał(a):Bezimienna 5 miesięcy
tylko wspomagany well był najpier paroksetyną a potem mianseryną
no za mało dopaminy a noradrenalina sedatywny nassa+cholinergiczny wpływ bupro
dały mega wpier..czenie że sobie nie radzę :bezradny:

A czy można well dodać do anafranilu?. Chodzi o takie odmulenie klarowności myślenia i powrót chęci do jakiegoś działania.
Nie chcę, żeby mnie ciągnęło nie wiadomo gdzie, ale tak subtelnie by jakieś chęci były.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 01 sie 2013, 13:38
zamulan, o mamusiu 450 mg wellbutrinu?! A lekarz tak ci zalecił, czy sam sobie tak zaleciłeś? Bo taka dawkę daje się w ostateczności i koniecznie pod kontrolą lekarza. A masz zwiększone lęki, niepokój po nim?
jeśli chodzi o solian to jak najbardziej można brać, mi samej chciał lekarz to dodać do wellbutrinu, więc można :)

depresyjny, nie wiem nic o przeciwskazaniach, mi lekarz mówił, że można łączyć z trójpierścieniowcami typu pramolan, anafranil, więc nic nie powinno ci być, najwyżej aktywizacja w dzień :P
CórkaNocy

przez Ferdynand k 01 sie 2013, 14:07
depresyjny niby próg drgawkowy ale wiesz mi po mixie z mianseryną było ok
bupro za słaby dopaminowiec i cholinergiczny wpływ może mulić i tylko pewno nerwy Ci puszczą
weź zmień tego T-rexa wśród piguł -anafranil :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez depresyjny 01 sie 2013, 14:50
Ale anafranil mnie wyciągnął z -T- raxa wśród bóli. Jak zchodzę z 1,5 do 1 tbl to po ok. 4 tyg ból powraca. Na terapii bechawioralnej nie jestem zdolny do odpowiedzi na zadawane pytania, do reflekcji.
Sprawa może być głębsza: warunkowanie reakcji na bodźce, takie funkcje poznawcze, ale w rozumieniu sprawowania kontroli nad bólem, zapora przed nim. Nie jestem w stanie walczyć z czymś czego pochodzenia nie znam.
Na razie schowałem się za anafranilem. I nie za bardzo mogę co kolwiek zrobić.
depresyjny

przez zamulan 01 sie 2013, 16:18
Bezimienna123 napisał(a):zamulan, o mamusiu 450 mg wellbutrinu?! A lekarz tak ci zalecił, czy sam sobie tak zaleciłeś? Bo taka dawkę daje się w ostateczności i koniecznie pod kontrolą lekarza. A masz zwiększone lęki, niepokój po nim?
jeśli chodzi o solian to jak najbardziej można brać, mi samej chciał lekarz to dodać do wellbutrinu, więc można :)

Tak, za porozumieniem lekarza, dziś jest 23 dzień brania i czuję tylko ogromną suchość w ustach. Dzięki za odpowiedź.

przez Ferdynand k 01 sie 2013, 16:41
zamulan niby well słabo na dopaminę daje ale w tej dawce nie wrócisz do omamów?
Naczelny Użyszkodnik

przez zamulan 01 sie 2013, 18:25
Podobno pod tym względem Well jest bezpieczniejszy od SSRI, nie wiem jakim cudem, ale tak mówią lekarze.

przez CórkaNocy 01 sie 2013, 18:59
depresyjny, to są bóle somatyczne czy chodzi ci o psychiczny?
CórkaNocy

przez depresyjny 01 sie 2013, 19:37
kurcze nie umiem tego sklasyfikowac, chyba psychiczny. Przyczyna moze byc wszystko. Nie panuje nad tym i moge sie domyslac co, np. Jak dostalem ataku to dlatego ze przelozona w pracy tak jak by sie domyslala ze cos mi jest bo spytala czy ja sie dobrze czuje w pracy? I wtedy zwiekszylem o 0,5tbl Ja to czuje konkretnie nad mostkiem, caly czas w tym samym miejscu. Nie czuje radosci szczesci smutku. Tylko albo jest bol albo go nie ma. Wtedy gdy dostalem najwiekszego nawrotu wrzesien 2012 bylem na 30 mg escitalopramu 300 sulpirydu. Takie kombo bylo bez radne, dolozylem 75 wenlafaksyny- dalej bez skutku. I wtedy wysunalem propozycie anafranilu, jego odczulenie dalo mi funkcjonalnosc.Ale intuicyjnie czuje ze nie jest to wyjscie z sytuacji. Wykonczony a amilitryptylina to by bylo troche mniejsze dzialo?

-- 01 sie 2013, 19:46 --

to jest jakis defekt funkci poznawczej, niezdolnosc do klasyfikowania bodzcow emocjonalnych, interpretowania ich. Mysle ze sie z tym urodzilem, tylko teraz nabralo to takiej formy jakiej nabralo.
depresyjny

przez zzYxx 01 sie 2013, 20:03
depresyjny, aleksytymia?
The Walking Dead.

przez depresyjny 01 sie 2013, 22:19
jestem otepiony emocjonalnie i troszke intelektualnie. Jestem w takiej prozni. Emocje nie wychodza ze mnie. Jak bym byl caly czas pijany tylko w innej sferze. Nie ma mnie jako osoby w swiecie. Jest tylko dysonans i zero slow na opisanie go.
depresyjny

przez zamulan 02 sie 2013, 19:21
24 dzień brania, moje życie jest tak groteskowe, że nabijam się z żałosnych scen p/t "zabiję się", które jeszcze niedawno były moim udziałem. Niestety, nie jest nic lepiej i myślę sobie, że rzeczywiście lepiej byłoby nie żyć.

Sortuj wg