BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez zzYxx 21 maja 2013, 22:46
Czyli co do Well miałem rację. To jednak on przywrócił szczery śmiech. Załatwiam receptę na 300 i zobaczymy.
The Walking Dead.

przez Siding Spring 21 maja 2013, 22:47
Jakies uboczne efekty stosowania? Mowicie ze zmniejsza anhedonie?

przez CórkaNocy 22 maja 2013, 10:24
lubudubu, lekkie zwiększenie napięcia ale lęków nie mam. Trochę przyspieszony puls w trakcie wysiłku. Ale takie powazne skutki to nie są.
Anhedonię zmniejsza, o tak. Znakomity jest pod tym względem i zwiększa motywacje.
Dawno tak świetnie się nie czułam. Wracam do życia :-) Polecam
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 22 maja 2013, 10:32
Dobra rekomendacja:). Chociaz dla lękowcow ten lek moze nie byc najlepszym wyborem...Chociaz moze nie dla wszystkich..:>

przez Samjuż 25 maja 2013, 23:27
Czy ktoś łączył Wellbutrin z Sertaliną i z jakim skutkiem. Zależy mi na wyciszeniu emocji a zarazem na poprawie nastroju.

przez zzYxx 27 maja 2013, 22:59
Zacząłem jeść Wellbutrin 300mg + mirtazapina 30mg. Będę nieprzytomny przez pierwsze dni ale mam nadzieję, że się unormuje.
The Walking Dead.

przez one-half 27 maja 2013, 23:41
Well jest zajebisty. Biore 150 mg juz ponad miesiac. Wczesniej z antydepresantow bralem SSRI/TLPD (zamulka + impotencja; wyjatek - fajnie aktywizujacy Anafranil, choc dysfunkcje seksualne tez na nim byly), mirtazapine (lek elegancki, tylko ze tyje sie po nim jak swinia) i musze przyznac ze bupropion bije je na glowe. Najwyrazniej leki na NE sa mi dedykowane.

Well zadzialal od razu - w 2-3 dniu - wjezdza taka fajna aktywizacja. Na poczatku moze to sie wydawac nienaturalne, ale z czasem organizm przyzwyczaja sie do leku i wszystko sie wygladza. Przede wszystkim - zadnej serotoninowej zamuly, po tym jak odstawilem parogowno i zaczalem brac Wellbutrin wrocily emocje - te dobre (szczery niewymuszony usmiech) ale i te mniej pozytywne (zlosc) - generalnie jest sie znow w stanie silnie przezywac wszelkie emocje. Konkretna stymulacja fizyczna (ale nie chamska i nienaturalna) i psychiczna (przyspieszenie tempa myslenia, choc to zalezy pewnie od czlowieka i jego naturalnego tempa). Co do lekow - ja mam z nimi problemy i paradoksalnie Well radzi sobie lepiej z nimi niz niby uspokajajace SSRI - po prostu zaglusza je i wypiera poprzez ta aktywizacje psychiczna. SSRI przynajmniej w moim przypadku zamulaly umysl co sprawialo ze te leki rozlazily sie po glowie.

Takze generalnie swietny lek przynajmniej dla mnie - bo dziala na noradrenaline (to fakt bo wczesniej najlepiej wspominalem Anafranil ktory sie zachowuje jak SNRI no i mirtazapine ktora tez calkiem konkretnie dziala na NE). Terapia troche kosztowniejsza ale lek wart swojej ceny.

przez elfrid 28 maja 2013, 07:27
one-half, jezeli dobrze dziala na ciebie welbutrin rowniez moglby sprawdzic sie mokllobemid i edronax. Fakt, ze well tak aktywizuje, ze leki odchodza na dalszy plan. Ale nie masz na nim wscieklej kurwicy
pregabalina, wenlafaksyna

przez pompea 28 maja 2013, 14:20
O tygodnia biorę Wellbutrin 150 mg i jak na razie jest super, ale wiem, że to za szybko, aby oceniać lek. Wcześniej byłam parę m-cy na fluoksetynie, ale zrobiła ze mnie "śpiącą królewnę", zamulała i powodowała zaparcia.
Po wellbutrinie trochę trudno mi zasnąć. Czy można wieczorem brać niewielkie (25mg, 50 mg) ilości Trittico, który mnie pięknie usypia? Na różnych forach anglojęzycznych czytałam, że ludzie stosują takie połączenia. Ktoś ma jakieś doświadczenie?

przez zzYxx 28 maja 2013, 18:58
Wellbutrin działa trochę szybciej od innych leków. Ja biorę na wieczór mirtazapinę i jest git.
The Walking Dead.

przez one-half 30 maja 2013, 21:07
pompea napisał(a):
Po wellbutrinie trochę trudno mi zasnąć.

To z czasem minie. Ja tez mialem na poczatku taki problem ale teraz jest juz OK. organizm sie musi przyzwyczaic

przez aree1987 02 cze 2013, 16:21
Czemu nie ma leków generycznych?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez CórkaNocy 02 cze 2013, 16:58
aree1987, bo GSK ma monopol?
szkoda, że trzeba tyle kasy na to wydawać, ale są jeszcze droższe leki, więc jak już jest mało alternatyw, to warto przełknąć cenę i spróbować.
Wolę brać to i mirtę a nie jak przedtem dodawać fluanxol i jeszcze do tego coaxil brać trzy razy dziennie i czuć zamułę jak się nie weźmie tabletki kiedy trzeba. tu przynajmniej biorę rano i gra przez cały dzień bez zmułki :lol:

Próbowałeś kiedyś ten Wellbutrin czy ze względu na cenę nigdy?
CórkaNocy

przez miko84 02 cze 2013, 17:35
Są generyki tylko nie u nas. W USA jest sporo generyków, u nas chyba nikt nie wpadł na pomysł zrobienia generyku wellbutrinu.
miko84

Sortuj wg