BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez cytrynka84 01 lis 2012, 23:26
beladin, kurtz, chciał sugestii,wiec zaproponowałam tylko i wyłącznie zaproponowałam leki,napisałam wyraźnie,ze lekarz decyduje A Ty beladin, ciągle mnie krytykujesz,czego nie napisze to zle :?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez beladin 01 lis 2012, 23:48
cytrynka, Ty naprawdę masz 28 lat?
beladin

przez cytrynka84 02 lis 2012, 08:49
Tak,a dlaczego pytasz? :?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kurtz 02 lis 2012, 10:55
cytrynka84 napisał(a):kurtz, jak nie chcesz senności to spróbuj Edronaxu 2 tabl+Seronil to moje kombo Może i Tobie by pomogło?
Jeszcze może być Wenlafaxyna,choć mnie bardziej uspokajala,ale chyba większości biaracych Wenla nie powoduje senności.To tylko moje sugestie,lekarz powinien decydować.

dzięki :smile:
a kolegą beladinem nie ma co się przejmować za bardzo emocjonalnie podchodzi do tematu ;)

przez cytrynka84 02 lis 2012, 11:07
Nie ma sprawy . Dziękuję kurtz, za Twoje słowa.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez beladin 06 lis 2012, 13:47
cytrynka84 pytam o wiek, bo mam wrażenie jakbym rozmawiał z 16latką - nie czytasz ze zrozumieniem postów po czym wyskakujesz z jakimiś zarzutami w stylu "nie oceniaj tak ludzi", robisz ze mnie jakiegoś kretyna ..potem nagle piszesz, że "każdy ma prawo do własnego zdania" ..a na koniec standardowo, robisz z siebie ofiarę, płaczesz i skarżysz się na krytykę.
Jest tu parę osób, które nie interpretują sobie moich postów wg swojego uznania tylko czytają i wyciągają jakieś konkretne wnioski ..więc bądź tak miła i nie komentuj więcej moich postów, proooszę :)
Jeszcze jedno: Ile czasu i w jakich dawkach zażywałaś bupropion?

kurtz, no trochę zbyt emocjonalnie :D Mogę Cię jedynie zapewnić, że mimo czasem negatywnego wydźwięku moich postów intencje zaaawsze mam dobre :)
Leki, które bierzesz to jedne z najlepszych pobudzaczy. Zmiana nie wniesie nic nowego chyba, że przy okazji zmiany leku opanujesz pokusę dokładania. W tej chwili bierzesz za duże dawki i przez to czujesz się zamulony. Przerabiałem dokładnie to samo z sertraliną. Well zostaw jak jest. Fluo zmniejsz do minimum, a poczujesz na własnej skórze jak to wszystko działa. ..no i czasss ..leki, a w szczególności ssri potrzebują duuużo czasu na stałej dawce, żeby pokazały co potrafią.
beladin

przez elfrid 06 lis 2012, 21:16
Tylko niestety czasem trudno o tą cierpliwość (kiedy faktycznie jest źle, a są bieżące obowiązki) i zaczyna się skakanie po lekach i puenta że żaden nie działa. Fluoksetyna to jeden z najlepiej aktywizujących leków, podnoszących nastrój i działających przy tym przeciwlękowo.
pregabalina, wenlafaksyna

przez kahir 07 lis 2012, 02:11
pytanie do osób z OCD, które brały bupropion: nasilał u Was natręctwa? wprawdzie sam go brałem i odczułem nasilenie kompulsji, ale mogło to być spowodowane faktem, że równolegle paliłem zioło i brałem psychodeliki. to pierwsze codziennie, drugie przeciętnie 2-3 razy w tygodniu. zastanawiam się nad ponownym jego włączeniem, bo żaden inny lek nie dawał mi takiego kopa, a teraz tego potrzebuję.

wymandrzaj - fajne słowo. kojarzy mi się z jądrami i pobieraniem wymazu. a propos korelacji poprawności językowej i zwracania uwagi innym.
świat jest pełen psychologów.

przez kurtz 07 lis 2012, 10:17
beladin napisał(a):Leki, które bierzesz to jedne z najlepszych pobudzaczy. Zmiana nie wniesie nic nowego chyba, że przy okazji zmiany leku opanujesz pokusę dokładania.

thx, już się trochę ogarnąłem, przez jakieś miesiąc, dwa, pobiore samo fluo w dawce 40mg, żeby zobaczyć jak działa, ew. później dorzuce well, bo to rzeczywiście bez sensu brać mixy nie wiedząc jak działa dany lek pojedyńczo, może 1 lek wystarczy jak się rozkręci,

przez miko84 07 lis 2012, 11:11
Wydaje mi się, że główne powody przez które lekarze przepisują wellbutrin to brak przyrostu wagi (a nawet spadek) i brak obniżenia libido (a czasami nawet poprawa), które często występują przy stosowaniu SSRI.

Rzeczywiście wellbutrin na lęki to nie jest zbyt dobry pomysł.

kahir u mnie nasilał natręctwa ale wtedy odstawiłem paroksetynę, która je leczyła, więc w sumie nie wiem czy to efekt odstawienia SSRI czy sam wellbutrin. Na pewno natręctw u mnie nie leczył.
miko84

przez cytrynka84 07 lis 2012, 16:23
kahir, A jaka dawkę Well brałeś?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez kahir 07 lis 2012, 16:36
cytrynka84, 150mg bupropionu + 20mg fluoksetyny.
świat jest pełen psychologów.

przez cytrynka84 07 lis 2012, 18:37
dzieki za info A dobrze na Ciebie dzialal ten zestaw?Chodzi mi o motywacje,chec do dzialania?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez beladin 07 lis 2012, 19:37
Wydaje mi się, że well przepisuje się osobom, których głównym problemem jest depresja, dystymia, poważne zaburzenia nastroju.
Moja lekarka :D ..mówiła, że wyciągnęła bupropionem z depresji dwie kobiety, które były w stanie agonalnym. Ona osobiście rzadko przepisuje ten lek, ale mówi, że jej koledzy mają dużo dobrych doświadczeń odnośnie przeciwlękowego działania bupropionu.
Wg niej mała popularności Wellbutrinu wynika z tego, że jest to dosyć nowy produkt, dlatego lekarze przepisują go rzadko - wolą wypisywać coś co dobrze znają.

Po 2 tygodniach na 300mg bupropionu solo czuję się całkiem całkiem :) Z nastrojem jest lepiej, ciało nie boli, mam więcej energii. Lęki społeczne są mniejsze. Pamięć i koncentracja na plus.
Z negatywów trochę mnie przytłacza nadmierna nerwowość. Wystarczy impuls, jedna myśl bym zmienił się w atomowy grzyb. Poza tym duuużo więcej myślę niż wtedy, kiedy brałem ssri, co nie do końca mi się podoba. ..natrętne myśli były jednym z powodów, który zmotywował mnie do farmakologicznego leczenia.

kahir, nigdy nie cierpiałem na natręctwa. Na bupropionie odczuwam pewnego rodzaju przymus robienia wszystkiego od ręki.
Przykład: wchodzę do kuchni po to by odstawić szklankę ..stawiam ..po chwili biorę, myję, myje resztę naczyń, blat, kuchnię, podłogę, cały dół, łazienkę itd. Niemożność zrobienia czegoś co sobie wymyśliłem podnosi mi ciśnienie.
beladin

Sortuj wg