BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez kurtz 30 paź 2012, 19:27
Czy to normalne żeby Wellbutrin uspokajał i wyciszał?

Ogólnie chciałem znaleźć coś na uspokojenie co jednocześnie nie zamula, biorę well 300mg drugi dzien (+fluo 40mg) i obecnie działa na mnie w ten sposób, że maksymalnie wycisza (choć lekko alienuje), mogę siedzieć i nie czuje tego ciągłego niepokoju i rozdrażnienia,
wadą jest brak snu,

Ma ktoś może wiedzę, czy używanie w przeszłości stymulantów (kilka lat temu) ma wpływ na zachowanie receptorów w mózgu i ich reakcje na leki?

przez beladin 30 paź 2012, 19:59
Nieźle się naćpałeś :lol: Ciekawy jestem czy to lekarz przepisał Ci takie combo w tych dawkach :D
beladin

przez kurtz 30 paź 2012, 20:18
beladin napisał(a):Nieźle się naćpałeś :lol: Ciekawy jestem czy to lekarz przepisał Ci takie combo w tych dawkach :D

Moim celem jest poczuć się wreszcie normalnie a nie naćpać,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 30 paź 2012, 21:21
beladin, proszę nie oceniaj tak ludzi!
A nie pomyślałeś przypadkiem,ze kurtz, naprawdę chce normalnie funkcjonowac,a nie ćpać?!To było nie na miejscu :?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ferdynand k 30 paź 2012, 21:54
cytrynka nie panikuj ;) nawet gdyby ci dali receptę na amfetaminę to tylko dlatego, żeby cię wyleczyć więc można wtedy wziąć z czystym sumieniem :D
Naczelny Użyszkodnik

przez cytrynka84 30 paź 2012, 22:03
wykończony, widzę,ze masz takie samo zdanie jak beladin, ,trudno :( Każdy ma prawo do własnego zdania.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agonista 30 paź 2012, 22:28
Na dwoje babka wrożyła .Gdy heroinistka powie że aby funkcjonowac musi wziać to oznacza że robi to dla zdrowia? a może bierze bo zamiast zrobic coś aby życie bylo znośne to czyni go znośnym za pomocą narkotykow .Podobnie jest z lekami czynią życie lepszym tylko czy nie da się uczynic tego bez leków ? nA PEWNO DLA WIELU NIE DA SIĘ i mają rację .Są choroby że bez leków nie da się żyć.
obserwowany

przez QueenForever 30 paź 2012, 22:37
kurtz niektórzy reagują na leki paradoksalnie ,bierzesz równiez fluoksetyne -oba leki mogą na siebie działac w taki sposób ze zmniejszają lub zwiększają wzajemnie swój metabolizm;jesli brał byś sam bupropion Twoja reakcja byłaby inna .
QueenForever

przez beladin 30 paź 2012, 23:10
Taka jak u mnie!! IIIIhhaaaa!!! :D

kurtz, to jak jest z tym lekarzem? Przepisał tak?

Tak. Używanie w przeszłości stymulantów ma wpływ na receptory ..po prostu leki nie mają takiego kopa jak by się chciało :D

Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, że to nie jest temat o ćpaniu tylko o zażywaniu bupropionu.
beladin

przez kurtz 31 paź 2012, 09:05
beladin napisał(a):kurtz, to jak jest z tym lekarzem? Przepisał tak?

Przepisał, ale w mniejszych dawkach, tylko, że z lekarzami to jest tak, że przepiszą to co się im zasugeruje, że działa,
Od niedawna próbuje leków, chce sprawdzić, czy z nimi jest lepiej, czy gorzej, nie robię tego dla zabawy, tylko doszedłem to takiego stanu, że coś z tym trzeba zrobić,
już wiem chociaż, że samo SSRI tylko tłumi emocje i rozleniwia a taki stan mi nie odpowiada,

-- 31 paź 2012, 09:43 --

beladin napisał(a):Tak. Używanie w przeszłości stymulantów ma wpływ na receptory ..po prostu leki nie mają takiego kopa jak by się chciało

jeszcze dopytam, to miało miejsce ok. 10 lat temu, czy receptory mają 'taką długą pamięć?'

przez cytrynka84 31 paź 2012, 09:52
agonista napisał(a):Na dwoje babka wrożyła .Gdy heroinistka powie że aby funkcjonowac musi wziać to oznacza że robi to dla zdrowia? a może bierze bo zamiast zrobic coś aby życie bylo znośne to czyni go znośnym za pomocą narkotykow .Podobnie jest z lekami czynią życie lepszym tylko czy nie da się uczynic tego bez leków ? nA PEWNO DLA WIELU NIE DA SIĘ i mają rację .Są choroby że bez leków nie da się żyć.

nie mowimy tutaj o heroinie tylko o lekach.Heroina to zupelnie inna bajka.
Przeciez jednym z objawow depresji,czy nerwicy jest wlasnie zmniejszenie aktywnosci ,zyciowej,W depresji,nic sie nie chce,zero motywacji, checi do dzialania i to co nas kiedys interesowalo,sprawialo przyjemnosc,nagle jest nam obojetne Rzecz jasna nie w kazdej depresji czy nerwicy ten objaw wystepuje i w kazdym zaburzeniu jest ten brak checi do dzialania
bardziej nasilony lub mniej
zab,powodujacymi obnizenie aktywnosci zyciowej jest np dystymia ,neurastenia,astenia ,anhedonia,Zespol Stresu Pourazowego,depresja endogenna
Oczywiscie istnieja takze depresje/nerwice z przewaga lękow(te z komponenta lękowa wystepuja czesciej)

-- 31 paź 2012, 09:16 --

beladin napisał(a):Nieźle się naćpałeś :lol: Ciekawy jestem czy to lekarz przepisał Ci takie combo w tych dawkach :D

Sam zacząles a teraz piszesz cytuje"przypominam ,że to nie jest temat o ćpaniu tylko o lekach"
Jedno wyklucza drugie Beladin napisales dwa sprzeczne ze soba posty.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 31 paź 2012, 11:27
No tak, mądrze zaznaczyła cytrynka84, beladin, sam się zganiłeś :mrgreen:

Jego dawki wcale nie są takie wysokie i są stosowane w leczeniu.
miko84

przez cytrynka84 31 paź 2012, 11:44
miko84, dzięki ze podzielasz moja opinie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ferdynand k 31 paź 2012, 16:18
cytrynka84 napisał(a):wykończony, widzę,ze masz takie samo zdanie jak beladin, ,trudno :( Każdy ma prawo do własnego zdania.

cytrynko nie widzę podobieństwa w moim poście do zdania beladina mówię lek ma ci pomóc jak byś miała nogę złamaną na przykład to ci dadzą morfiny i to nie znaczy, że ćpasz jakby nawet amfetmina miała ci pomóc to powinnaś ją brać jak nie ma przeciwskazań
zdrowotnych nie wiem czemu ta smutna minka
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg