BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez thatMightyOneMan 15 wrz 2012, 10:22
pij tą kawę bo się jeszcze nie doczekasz :8): ...dziwne dla mnie jest to ,że Wellbutrin np. na mnie działa od razu :idea: ,to tak jak bym wziął pseudoefedrynę ,poczekał z 40minut i wypił kawę ,bum adrenalinowe ...niestety 'chyba tylko; .

przez miko84 15 wrz 2012, 11:07
Pewnie działa jako stymulant od razu, mnie też pobudza, ale chodzi mi o działanie przeciwdepresyjne. I tak ciągle niedoceniana jest blokada receptorów nikotynowych wellbutrinu. Nikotyna stosowana chronicznie działa jako ich antagonista. Pozatym liczę, że właśnie ciągła stymulacja receptorów noradrenalinowych przez wellbutrin spowoduje ich desentyzację. Nie lubię tego pobudzenia, potliwości i szybkiej akcji serca.

thatMightyOneMan ile czasu brałeś wellbutrin i jaką dawkę? (chodzi mi o ciągłe branie)

Ps. Jak się czyta opinie ludzi (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "wellbutrin reviews") na temat wellbutrinu to są to w większości pozytywne opinie z bardzo wysokimi ocenami. Jeśli ktoś ocenia go negatywnie to dlatego, że wywołał atak padaczkowy, jakąś wysypkę, czy bóle głowy które są bardzo silne, albo nasilił znacznie lęk. Mało kto pisze, że lek na niego nie zadziałał.
miko84

przez agonista 15 wrz 2012, 12:01
Na mnie działają te leki pobudzająco bo zmniejszają senność i zmęczenie ale najlepiej w pierwszych dniach bo pomimo ich pobudzającego działania j.w odczuwam uspokojenie bez zamulenia coś w rodzaju błogostanu .
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 15 wrz 2012, 12:02
Może leczą Twoją nadpobudliwość?
miko84

przez Maciej farmaceuta 15 wrz 2012, 12:14
Jak się czyta opinie ludzi (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "wellbutrin reviews") na temat wellbutrinu to są to w większości pozytywne opinie z bardzo wysokimi ocenami.
Znajomi starzy psychiatrzy twierdzą z kolei,że jest o kant dupy rozbić,nie działa,przereklamowany,drogi.Młodzi go chwalą,szczególnie w mixach.Poza tym to jedyny antydepresant działający na dopaminę,do tego pomaga rzucić palenie

przez thatMightyOneMan 15 wrz 2012, 12:28
miko84 ja go brałem około roku ,próbowałem dobrać dawkę odpowiednią itp. niestety u mnie powodował jak by pomimo możliwości skupiania się jako takiego ,realizacji planów itp. dużą bardzo powiedzy asertywność xd ,żadnej tam agresji przypadkiem co raczej taki drive ku swojemu ,że łooo ...za bardzo ,poza tym nie mogłem palić fajek a chciałem zapalić/brakowało mi tego co się przekształcało imo na poziom noradrenaliny itp. / (jestem palaczem ,wciskałem dosłownie w siebie 5-6papierosów dziennie na wellu, zapominałem o nich- masakra ,tak normalnie palę paczkę)
Jest świetny do rzucenia palenia. ...ale jakiś antagonista rec. alfa.adr ? by się chyba przydał :8):

Ja bym go o kant dupy nie rozbijał ,jest imo świetny na swój sposób ,niestety monopol GalaxoSK obecnie dyktuje tą chorą i często zaporową cenę dla wielu którym mógłby pomóc, pomijam już to ,że GSK pcha Bupropion jeszcze w Zybanie za WYŻSZĄ cenę! :evil:

przez QueenForever 15 wrz 2012, 12:36
Michuj wenla poszła w odstawke bo mnie zamulała jak SSRI,ile razy bym ich nie brał jest tylko gorzej,dlatego bupropion -notabene narazie działa na mnie neuroleptycznie(zablokowana dopamina) z lekką stymulacją noradrenalina-czekam na odblokowanie dopaminy,domniemam ze bupropion blokując wychwyt zwrotny dopaminy powoduje okresowe zmniejszenie jej syntezy poprzez mechanizm stymulowania autoreceptorów dopaminowych ;mam więc nadzieje ze mechanizm downregulacji autoreceptorów dopaminowych jest taki sam jak w przypadku autoreceptorów serotoninowych gdy stosuje się SSRI-wymaga czasu i efekt przeciwdepresyjny nie pojawia się odrazu(czego zresztą obecnie doświadczam).
Co do receptorów nikotynowych to na logike rzecz ujmując długotrwały ich antagonizm który to stan indukuje przewlekłe stosowanie bupropionu powinien skutkować zwiększoną ich wrażliwością a zatem zapalony wtedy papieros powinien dawać zwiększoną satysfakcje aniżeli mogłoby to mieć miejsce przed kuracja bupropionem.
QueenForever

przez thatMightyOneMan 15 wrz 2012, 12:41
...jest natomiast całkowicie na odwrót :idea: / ;

przez beladin 15 wrz 2012, 13:48
Wczoraj dołożyłem 150mg burpropiony do 150mg sertraliny, które brałem.

Może ktoś wie na ile sertralina zahamuje metabolizm (zwiększy stężenie) burpropionu przy tej dawce? ..i czy burpro podobnie zadziała na sertalinę (wyczytałem, że również ma takie właściwości)?
beladin

przez thatMightyOneMan 15 wrz 2012, 14:24
poszukaj jakie enzymy (CYP) biorą udział w metaboliźmie sertraliny ,potem wjedź tam z wellem i zobacz czy czasem jakiegoś magicznego kombo nie zrobisz :twisted: tym bardziej przy działaniu wella którego to właśnie metabolity są odpowiedzialne za dajmy to na to 80% działania środka.

przez beladin 15 wrz 2012, 15:07
Oto tabelka: http://medicine.iupui.edu/clinpharm/ddis/table.aspx

Jak widać w tym wypadku obie są metabolizowane przez CYP i obie maja podobne wlaściwości. Czytam i czytam i dalej nie wiem jak to jest przy dwóch inhibitorach (jedna i druga substancja hamuje metabolizm) i jaki wpływ na siłę hamowania ma dawka danego leku.

Magicznym kombo bym tego nie nazwał. Z tego co wiem większość ssri w tym sertralina, snri, no i burpropion również powodują interakcje inhibicji izoenzymów cytochromu CYP ..więc mało kto, chcąc nie chcąc, nie miał do czynienia z takim magicznym combo :)

Swoja drogą nie wiem czy właśnie w tych zależnościach nie tkwi ta magiczna siła miksów :) - wydaje Ci się, że dokładasz lek, a tak naprawdę zwiększasz nieświadomie stężenie obu.
beladin

przez Michuj 15 wrz 2012, 22:40
Znajomi starzy psychiatrzy twierdzą z kolei,że jest o kant dupy rozbić,nie działa,przereklamowany,drogi

zgadzam się w 100%.
Loża szyderców

przez QueenForever 15 wrz 2012, 23:35
Zastanawia mnie dlaczego max dawka bupropionu w Polsce to 300mg ,tymczasem czytam angielskie ulotki Wellbutrinu i tam pisze ze max dawka dzienna bupropionu to 450 mg.
QueenForever

przez thatMightyOneMan 15 wrz 2012, 23:49
Bo Polska to piękny kraj który dba o nasze bezpieczeństwo :uklon: :?:

-- 15 wrz 2012, 23:09 --

Michuj napisał(a):
Znajomi starzy psychiatrzy twierdzą z kolei,że jest o kant dupy rozbić,nie działa,przereklamowany,drogi

zgadzam się w 100%.

(sorry z góry)
im.. wam? wystarczą ciepłe kapcie ,herbatka przed tv ,ogródek ew. łowienie ryb ...well nie działa na HTP więc nic dziwnego ,pewnie celują/ecie w velafaxynę(castro) sertalinę(castro) citilopram? po co wam drive na rybach? albo przy ciepłych kapciach? ...nic dziwnego co STARSI; psychiatrzy twierdzą... sami już chyba są 'po' ...pominę cenę VS emerytury w PL

Sortuj wg