BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez agonista 10 wrz 2012, 23:12
Miko 84 chociaż wiem o lekach sporo to nijak nie mogę rozgryżć pewnego problemu z lekami typu wellbutrin czy edronax itp ogólnie noradrenergiczno-dopaminergiczne. Wszystkie ssri moge brac miesiącami bez żadnego efektu a nawet stopniowo jest co raz gorzej. Leki noradrenergiczne za to działają dosłownie po 1godz od zażycia mija wszystko co złe ,czuje się znakomicie tj za starych dobrych czasów .Problem w tym że codziennie działanie staje się coraz mniej wyrażne .O co chodzi i od czego to zależy? :bezradny:
obserwowany

przez miko84 11 wrz 2012, 06:48
Może już tego nie zauważasz a lek robi swoje? Albo w tych lekach rośnie szybko tolerancja?
miko84

przez agonista 11 wrz 2012, 10:39
Dziwne że lek ma działać po 2-4tyg a działa juz od pierwszej godziny :shock: Tolerancja na pewno występuje tylko nie o to mi chodziło tzn od czego zależy tolerancja ? Następuje odczulenie receptorów ? Czy może jak myślę czułość receptorów mam prawidłową tylko wytwarzanie noradrenaliny zbyt słabe i po leku stężenie w synapsach robi się prawidłowe dlatego tak szybko działa ?
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 11 wrz 2012, 21:24
No leki noradrenalinowe chyba działają trochę inaczej. Leki serotoninowe muszą wpłynąć na receptory serotoniny, a to trwa.
miko84

przez beladin 13 wrz 2012, 15:43
Może chodzi o zwykłe przyzwyczajenie do 'normalnego" stanu?
Poza tym wydaje mi się, że z upływem czasu nasze oczekiwania w stosunku do leków rosną - podobnie jak przy nielegalnych środkach pobudzających - im lepiej się czuję tym mocniej tą "lepszość" chciałbym odczuwać :)
beladin

przez agonista 14 wrz 2012, 00:17
Ja myslę że to inaczej jest. Gdy jest depresja to za mało noradrenaliny jest wydzielane/produkowane .Gdy wezme edronax poziom noradrenaliny wzrasta i przy wyczulonych receptorach i przywróconym lekiem normalnym poziomie neuroprzekażnika ,stymulacja jest wysoka i dobre samopoczucie jest .Gdy po kilku dniach receptory się odwrażliwią to i samopoczucie spada .Co ciekawe zażycie leku nie hamującego wychwytu zwrotnego a działającego poprzez zwiększenie uwalniania np mirtazapiny nie ma żadnych efektów .Czemu? uważam że po prostu lek nie ma czego uwalniać bo wytwarzanie noradrenaliny jest zbyt słabe lub zbyt intensywny jest wychwyt zwrotny.Co istotne w badaniach wykazano iż w stresie długotrwającym nadmierne wydzielanie noradrenaliny prowadzi do wyczerpania jej zapasow i wówczas pojawia sę depresja.
obserwowany

przez frustrated 14 wrz 2012, 00:27
rozpie*dala mnie to pseudo-naukowe pier*olenie na temat neuroprzekaznictwa :mrgreen:
zdrowymozg.pl

przez agonista 14 wrz 2012, 00:34
Skoro cię rozpierdala to zapewne wiesz znakomicie wszystko na ten temat a skoro tak to co tu robisz powinieneś już sobie leczenie ustawić perfekt. Jeśli tak nie jest to zwyczajnie się zamknij.
obserwowany

przez frustrated 14 wrz 2012, 00:43
nie, nie wiem znakomicie wszystkiego na ten temat i moze zle napisalem..... no bo wygladalo jakbym Cie zaatakowal.
Ale kurde, ludzie zaczynaja wpieprzac sie w temat i zamiast leczyc sie z depresji czy innych zaburzen jeszcze bardziej sie w to wpedzaja. Sam mialem taki okres ze zaczalem duzo czytac na ten temat, zainteresowalem sie jaki lek na co wplywa itp., czytalem dokladnie na czym polega dzialanie lekow ale to nie jest droga wyjscia z tego wszystkiego...
kurde leki tego rodzaju dziala nie raz wrecz absurdalnie, w moim poprzednim poscie chcialem wyrazic to ze gadanie o tym co jak i dlaczego wplywa na to i na to nie jest zbyt racjonalne... czemu jeden lek SSRI nie dziala na mnie, a inny wyprowadza mnie z deprechy? teoretycznie sposob dzialania jest ten sam a jednak jest inaczej.
Chodzi mi o to ze sama teoria nic nie zdzialamy :P akurat w tej dziedzinie czesto wybiera sie leki na chybil-trafil... a nauka nie umie dokladnie wytlumaczyc jak co dziala :P Pozdrawiam i przepraszam za ten atak
zdrowymozg.pl

przez miko84 14 wrz 2012, 06:36
agonista nie czytałem za bardzo o lekach noradrenalinowych, może wiesz czy podczas długotrwałego podawania leku hamującego chwyt zwrotny noradrenaliny następuje desentyzacja/downregulacja receptorów noradrenalinowych? Chodzi mi o to czy to noradrenalinowe pobudzenie/przyspieszenie akcji serca/potliwość da się wyleczyć takimi lekami, czy nawet przy długotrwałym ich podawaniu owe efekty będą widoczne?

-- 14 wrz 2012, 06:06 --

Aha już znalazłem: "The reduction in sensitivity of pre-synaptic auto-receptors tends to restore noradrenalin release, while the downregulation of postsynaptic β-receptors tends to reduce the post-synaptic response. Overall the level of transmission (which can be judged, for instance by nocturnal melatonin secretion from the pineal gland), is increased."

Czyli fajnie, ogólnie następuje wzrost poziomu noradrenaliny ale i zmniejszenie wrażliwości receptorów odpowiedzialnych za skutki uboczne.
miko84

przez QueenForever 15 wrz 2012, 09:53
Szósty dzień na bupro w tym drugi na dawce 300 mg,nie biore poza nim żadnych innych leków,odstawiłem kawe (kofeina),czekam na efekty.
QueenForever

przez agonista 15 wrz 2012, 10:02
To że ludzie interesują się tematem to tylko dobrze ,bo w lekarza gdy pod drzwiami czeka kolejka pacjentów lekarz nie chce zagłebiać się w szczególy i pisze leki na chybił trafił.Depresja i jej przyczyny to właśnie szczegóły -przekażniki ,receptory,białka ,geny.Ja dzięki zagłębianiu się w szczegóły dotarłem i znam mechanizm czemu zachorowałem .Problem w tym aby mieć teraz wiedzę co zrobic aby stan ten odwrócić.
obserwowany

przez miko84 15 wrz 2012, 10:05
QueenForever ja też już nie piję kawy (czasami tylko sporadycznie), bo mi przestała na wellbutrinie smakować. Pozatym ten lek dodaje tyle energii, że nie muszę się dodatkowo wspomagać używkami. Jak brałem paroksetynę to koło godziny 10 (przed południem) łapała mnie taka senność że nie mogłem wytrzymać. Teraz mogę wstać o 5 rano i pracować cały dzień, nawet do późna w nocy. SSRI na dłuższą metę jednak strasznie rozleniwiają i zmulają.
miko84

przez Michuj 15 wrz 2012, 10:17
QueenForever, a co z wenlą?
Loża szyderców

Sortuj wg