BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez apolakipsa 31 sie 2012, 18:22
orientujecie sie jaka przerwe zrobic po 8 miesiecznym braniu Well by znow moc cieszyc sie dzialaniem?

przez miko84 09 wrz 2012, 21:20
Chciałem napisać, że wellbutrin to najlepszy lek jaki kiedykolwiek brałem. Tyle w temacie :)
miko84

przez Bombastick 09 wrz 2012, 21:30
miko84 napisał(a):Chciałem napisać, że wellbutrin to najlepszy lek jaki kiedykolwiek brałem. Tyle w temacie :)

Hmm dla wyjaśnienia działa tak u ciebie na depresje czy leki też ???
4 lata spokoju na paroksetynie 6 me męczarni na estitalopramie 3me na wenyli roznie było Teraz jedziemy z CRF zobaczymy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 09 wrz 2012, 21:50
miko84, taaa, też tak twierdziłem o wellbutrinie. Bardzo szybko czar prysł ;)
Loża szyderców

przez Popiół 09 wrz 2012, 23:00
Tzn. wytworzyła się tolerancja na lek, Michuj?
Popiół

przez miko84 10 wrz 2012, 11:21
Na depresje i lęki też, ale moje były specyficzne - głównie fobia społeczna. Do tego poprawił moją silną amotywację i brak energii.
miko84

przez QueenForever 10 wrz 2012, 12:23
Bupropion działa tez subtelnie(ale jednak) na serotonine,a kto wie czy dokonywany przez bupropion długotrwały częściowy antagonizm receptorów nikotynowych nie skutkuje takim samym efektem psychotropowym jaki daje palenie papierosów.
QueenForever

przez miko84 10 wrz 2012, 12:55
Skutkuje tym, była nawet dyskusja na ten temat na mind&muscle forum. Długotrwałe branie nikotyny działa antagonizująco na receptory nikotynowe, podobnie jak bupropion. To jest niedoceniany efekt wellbutrinu. Masa osób które odstawiłyby teraz nikotynę popadłaby w depresję i to nie tylko dlatego, że jest to substancja uzależniająca. Po odstawieniu nikotyny następuje upregulacja tych receptorów, wzrost aktywności acetylocholiny a stąd już krótka droga do objawów depresji.
miko84

przez Siding Spring 10 wrz 2012, 15:21
a tak wlasciwie miko to co sie stalo ze nie bierzesz juz ropinirolu?:) Tak sobie przypomnialem o Tobie:P a sam zaczelem go brac. W ogole to czules cos biorac go?

przez miko84 10 wrz 2012, 15:33
Później już nic właśnie. Częściowo zmniejszenie lęków, ale z drugiej strony słabość i taka cholerna senność. Brak poprawy nastroju, tak samo jak na SSRI. Dopiero wellbutrin zadziałał u mnie w tej sferze.
miko84

przez Siding Spring 10 wrz 2012, 17:03
To niedobrze. Bo ja wlasnie czuje dzialanie ale jest ono tak subtelne ze obawiam sie jego zaniku. Lek dziala ale w porownaniu do paroksetyny/wenlafaksyny to jakby dzialanie na granicy placebo

przez miko84 10 wrz 2012, 18:53
Zryte eseseraje, wzięlem dziś jedną dawkę sertagenu 50 mg i momentalnie potliwość dłoni, wzrost temp. ciała, i wzrost lęku społecznego. Takie głupie uczucie jakbym zaraz miał wpaść w panikę. To ja już wolę być agresywnym ch... niż zlęknionym pacyfistą. Wracam do samego wellbutrinu.
miko84

przez Popiół 10 wrz 2012, 21:17
No ja też tak miałem przy pierwszych dawkach ssri, ja do mitrozapiny dorzuciłem teraz 75mg wenlafaksyny, dość mocno mnie pobudziła, znikła senność w ciągu dnia ale mam non stop mokre dłonie i właśnie taki lęk jak u ciebie, jak bym miał wpaść w panikę zaraz. U mnie to lęk uogólniony, ja nie mam takich ataków paniki np. jak idę przez wysoki most i zaraz ma się zawalić czy coś w tym stylu, w tej kwestii jestem raczej odważny, lubię sporty ekstremalne, ryzykowaną jazdę motocyklem itp. U mnie to bardziej lęk przed depresją, przed "życiem" i lęk przed "lękiem" że dopadnie ma taki lęk że nie będę mógł funkcjonować i sobie nie poradzę ;)
Popiół

przez frustrated 10 wrz 2012, 22:33
To ja już wolę być agresywnym ch... niż zlęknionym pacyfistą.

doszedlem do tego samego wniosku... bycie "agresywnym ch..." jak to ujales przynajmniej mnie nie meczy tak jak ciagle poczucie leku/niepokoju, ktore mnie doslownie wykancza :/
zdrowymozg.pl

Sortuj wg