HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

Re: Hydroksyzyna

przez furiat 11 cze 2008, 17:21
Witajcie bo to mój pierwszy post :mrgreen:

Ale wrócimy do konkretu kiedy mialem zaostrzenie choroby to raz dostał 60mg Hydroxyzyny w syropie i nie pomoglo nadal sie bardzo się bałem. Wienc mi ten lek zazwyczaj nie pomaga ,ale czasem już 30mg lekko pomaga wienc jest różnie ze mną.
Ale pamietajcie na każdego każdy lek dziala inaczej wienc warto spróbowac bowiem ten lek nie uzależnia choc słyszalem o uzależnieniu psychicznym od tego leku ale to rzadkośc

przez Jessica ;) 17 cze 2008, 19:21
mi podawano z początku Hydroxyzyne doraźnie na oddziale psychiatrycznym. Jednak nie czułam żadnych zmian po zażyciu więc podawano mi potem Tranxene ;)
kiedy z każdym dniem życie traci sens... :(

przez mefiboszet 19 cze 2008, 09:23
Na mnie hydro nie działa - doszedłem do 100 mg na raz w ciągu dnia i niemal zero efektu.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amonre 20 cze 2008, 09:05
Otrzymałem ten lek jako warunkowy - miałem go brac tylko wtedy gdybym się naprawę żle poczuł - raz wziąłem i stwierdziałem on nie jest dla mnie - zmula człowieka na maxa - czułem się strasznie senny- taki mega silny ogłupiacz - nigdy więcej - przynajmniej dla mnie :)

Re: Atarax (--->Hydroksyzyna)

przez nadziejawb 24 cze 2008, 10:10
Na mnie hydroxyzyna działa jak placebo. Nawet 50mg mnie nie uśpi :(
Lekarka nie chce mi wierzyć :(

Re: Atarax (--->Hydroksyzyna)

przez madita 24 cze 2008, 11:35
Biorę Hydroxyzinum tylko wieczorem łyżeczkę od herbaty...lepiej mi się po niej śpi, nie mam koszmarów w nocy nawet jak się przebudzę nic się nie dzieje, zasypiam spokojnie. W ciągu dnia gdy czuję się bardziej nerwowa też sobie biorę łyżeczkę i jest lepiej:) Na początku może i trochę mnie usypiał, ale teraz nawet w ciągu dnia gdy wezmę łyżkę jest normalnie nie chce mi się spać. Co najważniejsze jest bezpieczny, podaje się do małym dzieciom i osobą w naprawdę podeszłym wieku. Jeśli kogoś naprawdę mocno usypia, można zmniejszyć dawki:)

przez vacuity 25 cze 2008, 15:11
Ja brałam hydroksyzynę po kilka... i nic, nic, zawsze nic... więc dałam sobie spokój.
Na krawędzi ja tu stoję,
Gdy poruszę się, to po mnie.

<><

przez zabawny 25 cze 2008, 21:48
Nigdy wiecej zadnej hydroksyzyny, spalem w dzien po tym. Nie pomagala generalnie

przez luka1976 26 cze 2008, 08:51
Rzadko to biorę. Tabletka 25 mg już odczuwalnie mi pomaga, ale 2-3 godziny po zażyciu robię się senny i przymulony. Jak się położę to wydaje się, że latam. Jak dla mnie lek do zaakceptowania, chociaż osobiście wolę zomiren, bo po nim nie usypiam.
"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć."
Pozwól mi żyć...
Luka

przez Reptile 16 wrz 2008, 20:04
Na sen jest dla mnie niezastąpiona, przy ostrej bezsenności muszę wziąć 50mg w południe i 50mg wieczorem żebym się porządnie wyspał i zminimalizował lęki. W zasadzie działanie trochę podobne do relanium.

przez wróbelek Elemelek 17 wrz 2008, 00:11
oj moja ukochana hydroksyzyna :roll: bez niej byłoby o wiele trudniej... może i zmula człowieka, ale ja czuje sie potem taka troche niobecna... kumam wszystko co ktoś mówi, sama też nie mam problemów z koncentracją i sennością, ale jestem taka wyciszona :P
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez sebcio 18 wrz 2008, 10:22
Tez kiepsko sie czulem po Hydro, wcale mnie nie uspokajala, tylko oglupiala, pozatym nie weim czy cos z sercem sie mi po niej nie dzialo
sebcio

przez Spadająca_Gwiazda 30 wrz 2008, 22:59
wzięłam tę tabletkę w wielkim zdenerwowaniu te najsilniejszą.
Na początku nie czułam działania, działanie uruchamia się po jakiejś 1,5 godzinie od wzięcia.
Czułam się jak na haju jakimś, na pewno daje otępienie i spokój. Jak u mnie długo trzymałam.
Po kilku godzinach poczułam niesamowita senność i parę godzin na niej przespałam.

Efektem ubocznym który u siebie zauważyłam to bardzo duże pragnienie po wybudzeniu. Wypiłam chyba z litr wody

Teraz mam przepisane 10 mg (najsłabsza dawka) w awaryjnych sytuacjach
Spadam jak liść, spadam niczym gwiazda. Znajdując wiarę podążam tam gdzie Ty..

przez inez3 01 paź 2008, 12:52
awaryjnie jak dla mnie dziala super. tez ja mam i w momentach duzego stresu wystarczy mi najmniejsza dawka. uspokaja, senna tez sie czuje, ale nie az tak tragicznie... spi sie po tym faktycznie lepiej. dla mnie ok

Sortuj wg