HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

przez Dżeki 03 mar 2008, 11:01
Ostatnio lekarz wypisał mi atarax czyli hydroxyzynę.Także zauważyłem,że mam jakieś głupie-lękowe sny.Za bardzo je przeżywam.Nie budzę się zlany potem ale rano jestem jakiś wylękniony.Pół tabletki ataraxu to niewiele.Dla mnie lekarz kazał brać 2x1 tabl.po 25 mg,a jeśli mam lęki to na noc 2 tabletki.

przez seeyou 03 mar 2008, 11:03
Jesli moge o kontak peosic to moj gg *********

Nie podajemy numerów GG w postach...Możesz wpisać w swoim profilu//Raf

Atarax. czy ktos bierze to?

przez seeyou 03 mar 2008, 11:05
Jesli tak to prosze o kontakt na gg ******** chciałem porzmawiać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez del 05 mar 2008, 07:19
mowicie ze hydro nie uzaleznia
ok

a czy powoduje objawy odstawienne?

i co ciekawe pyt co :P

objawy odstawienne to nie to samo co uzaleznienie
del

przez seeyou 05 mar 2008, 08:25
Ja biore Atrax od jakis dwoch tygodni po pół tabletki albo cała a dzisiaj miałem noc nie przespana a mnianowicie cała noc pociłem sie i miałem uczucie ze jestem wyspany, o 20 brałem antypiotyk spiromecyne niew eim czy to przez to?? :(

przez vice versa 05 mar 2008, 18:30
del nie zauwazyłąm by hydroksyzyna powodowała objawy odstawienne. Przez kilka miesięcy zażywałam ją na noc (na sen), od miesiąca z dnia na dzień odstawiłam, nie mam zadnych problemów a i sypiam zupełnie dobrze.

przez kruk777 05 mar 2008, 22:45
Tak, po hydroxyzynie mogą być lęki, działa lekko uspokojająco ale nie przeciwlękowo.

przez Jovita 07 mar 2008, 13:30
kruk777 napisał(a):Tak, po hydroxyzynie mogą być lęki, działa lekko uspokojająco ale nie przeciwlękowo.

Absolutnie nie prawda kruk777 , poniewaz hydroksyzyna (atarax) to lek o dzialaniu przeciwhistaminowym, uspokajajacym, PRZECIWLĘKOWYM

I nie wydaje mi sie zebys seeyou mial lęki po ataraxie.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Fiolka 10 mar 2008, 19:59
Atarax biorę od zeszłego piątku jeden raz dziennie (nie chciałam brać Alproxu bo on uzależnia), z rana. Od tego czasu śpie jak kamień. Dziś w nocy miałam koszmary, a rano nie miałam czucia w kończynach, zanim byłam wstanie wstać z łóżka minęło jakieś pół godziny. Mialam ogólnie beznadziejny dzień i zszargane nerwy. Nie wiem czy to przez lek, czy po prostu już tak ze mną beznadziejnie, że nie mam ochoty na nic. :(

przez sysoid 20 mar 2008, 22:20
witam :smile: ja zażywałam Atarax do zeszłego piątku, 25mg - jedna tabletka. Przepisał mi go lekarz dermatolog na pokrzywkę przewlekłą i co pewnie wszystkich zdziwi biorę ten lek od stycznia 2004 roku. Jedna tabletka na 24 h zazywana przed snem powoduje, że rzeczywiście zasypiam jak kamień i atomówka mnie nie obudzi ale na drugi dzień mam "świt żywych trupów". Nie da rady mnie zwlec z łóżka i śpię nawet 18h. Nie moge powiedzieć, że łykam regularnie, czasami wystarczy pół tabletki a czasami atak swędzenia, bąbli, plamek i innych dziadostw dopada mnie w ciągu dnia więc zażywam Zyrtec lub coś innego zawierającego cetryzynę. I wtedy Atrax biorę dopiero po tym jak reszta przestanie działać. Jednak leczę się już ponad 4 lata i nic :( Za to są wybuchy złości i to konkretne, napady płaczu, o których nikt nie wie i co chyba dla mnie najgorsze z 58 kilo mam 88 :cry: . Pojawiły się także ostre 3-dniowe migreny, najmniejszy hałas doprowadza mnie do granic wytrzymałości, wykrzywia mi usta, bolą oczy, wypluwam wszystkie flaki, dostaję zastrzyk - przechodzi, potem znów wraca. Leżałam w kilku szpitalach, w każdym podawali to samo, kazali brać Atarax. Wszystkie badania są perfekcyjne więc co jest nie tak? Postanowiłam nie brać Ataraxu i od tygodnia zażywam Zyrtec lub Allertec. Zobacze jakie będą wyniki i chcę w końcu schudnąć :!: Lekarz mówi, że nie spotkał się jeszcze z takim przypadkiem ale tycie rzeczywiście może być spowodowane zażywaniem Ataraxu. Nie wiem w co wierzyć ale Hydroxizini Hydrochloridum już nie biorę i brać nie będę, zresztą starczy mi go w organizmie na następne 4 lata :x
I dig my toes into the sand
The ocean looks like a thousand diamonds strewn across a blue blanket
I lean against the wind
Pretend that I am weightless
And in this moment I am happy...happy...

przez Klaudius89 10 kwi 2008, 22:11
Wszyscy piszą o tym, że ATARAX wywołuje dużą senność... ja brałam go jakiś miesiąc- dwa. Przepisał mi go mój lekarz alergolog- na swędzenie skóry. ja jednak nigdy nie zauważyłam, żeby mnie jakoś specjalnie usypiał...

przez Jovita 10 kwi 2008, 22:34
moze to byla mala dawka.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez madzia26 28 kwi 2008, 10:43
hydroksyzyna mi nie pomagala czulam sie bardziej spiaca ale na ataki nerwicy nic nie dawalo

Re: Hydroksyzyna

przez milenka 21 maja 2008, 16:58
Biorę hydroxyzinum 25 mg + propranolol przed snem na mnie działa powalająco chce mi się spać od razu i śpię całą noc bez przebudzenia co dla mnie jest wielkim osiągnięciem gdyż kiedyś zasypiałam nawet o 5 rano lub budziłam się co godzinę w nocy :(
I need a miracle...
rok zmian... "Chodź ze mną by sens nadać życia krokom..."

Sortuj wg