HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

przez Bluepb 25 sty 2016, 22:46
Chciałbym się dowiedzieć jak na was podziałał, na jakie zaburzenia dobrze wpływa. ja mam fobię społeczną i nerwicę natręctw... czy komuś z tymi zaburzeniami pomógł???

Ponawiam pytanie. :)
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

przez sebo001 25 sty 2016, 22:54
Hydroksozyne piłem nasennie. Czasami działał, czasami nie ale to zależało od mojego stanu ( czasami tylko benzo potrafiło mnie uspokoić). Kilka tabsów mam w szafce na wypadek doraźnej pomocy.

przez Emilio 26 sty 2016, 01:50
Bluepb napisał(a):
Chciałbym się dowiedzieć jak na was podziałał, na jakie zaburzenia dobrze wpływa. ja mam fobię społeczną i nerwicę natręctw... czy komuś z tymi zaburzeniami pomógł???

Hmm,bardziej chyba nasennie to działa i rozluźniająco,nie widzę tego żeby brać w ciągu dnia,bynajmniej ja bo senność dopada.

-- 26 sty 2016, 01:51 --

Emilio napisał(a):
Bluepb napisał(a):

Hmm,bardziej chyba nasennie to działa i rozluźniająco,nie widzę tego żeby brać w ciągu dnia,bynajmniej ja bo senność dopada.

Na fobie społeczną bardzo polecam paroksetyne ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bluepb 26 sty 2016, 11:23
Gdybym psychiatrę odwiedził to może by mi przepisał ten lek o którym napisałeś.
Wziąłem 10mg hydro wczoraj o 22:30 i dzisiaj o 10:00 jestem spokojniejszy* ale może to placebo ? :D
* jak coś robię to się mniej wkur**

-- 26 sty 2016, 13:03 --

Edycja: Wziąłem o 10:00 10mg i o 11:00 drugie 10mg.

przez Grabarz666 23 lut 2016, 19:33
Tak sobie patrzę na wzór strukturalny hydroksyzyny i widzę jedno centrum stereogenne (dawniej określane jako asymetryczny atom węgla) i zastanawiam się, czy R-hydroksyzyna i S-hydroksyzyna dz mają takie samo powinowactwo do receptorów (głownie 5-TH2A i H1).

Znalazł może ktoś publikacje na ten temat?
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez szy123 23 lut 2016, 22:22
Witam. Jestem po cięzkim rozstaniu. Hydroxyzyna mi pomaga. Myslicie, ze moge sobie przez miesiąc lub 2 brać po 10mg hydroxyzyny codziennie ? Pozdraiwam

przez Lord Kapucyn 24 lut 2016, 01:47
Możesz. 10mg to dawka dziecięca, że tak powiem, a ten lek nie uzależnia.

-- 24 lut 2016, o 01:45 --

Grabarz666 napisał(a):Tak sobie patrzę na wzór strukturalny hydroksyzyny i widzę jedno centrum stereogenne (dawniej określane jako asymetryczny atom węgla) i zastanawiam się, czy R-hydroksyzyna i S-hydroksyzyna dz mają takie samo powinowactwo do receptorów (głownie 5-TH2A i H1).

Znalazł może ktoś publikacje na ten temat?

Hm, może walnę straszliwą gafę, ale pora już późna, a i moja kondycja psychofizyczna już osłabła, ale czy w przypadku stereoizomerów/enancjomerów tzw. asymetryczny atom węgla nie musi mieć przypadkiem czterech różnych podstawników, żeby związek wykazywał czynność optyczną? A w hydroksyzynie to widzę następujące odejście od 'centrum chiralnego'- 1x wodór, 1x "azot z całą resztą" i 2x dojście do pierścienia aromatycznego. EDIT: wróć, LOL, ślepy jestem, nie zauważyłem tamtego chloru przy pierścieniu. Ma cztery różne podstawniki/ligandy. Muszę nowe okulary sobie kupić. :D

Czyli tak- cetyryzynę sprzedają jako mieszaninę racemiczną, oddzielnie S-cetyryzynę(lewocetyryzynę). Hydroksyzynę też sprzedają jako mieszaninę racemiczną. Przeszukałem na szybko, ale też nic nie mogłem znaleźć na temat powinowactwa (+)-hydroksyzyny i (-)-hydroksyzyny do 5-HT2a/H1. Hm.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Grabarz666 24 lut 2016, 08:58
Lord Kapucyn napisał(a):Czyli tak- cetyryzynę sprzedają jako mieszaninę racemiczną, oddzielnie S-cetyryzynę (lewocetyryzynę). Hydroksyzynę też sprzedają jako mieszaninę racemiczną. Przeszukałem na szybko, ale też nic nie mogłem znaleźć na temat powinowactwa (+)-hydroksyzyny i (-)-hydroksyzyny do 5-HT2a/H1. Hm.

Tak, metabolit hydroksyzyny jest sprzedawana zarówno jako racemat jak i enancjomer (lewocetyryzyna).
Nazwa lewocetyryzyna nie powinna być używana, lewo oznacza konfigurację L w przestarzałej i nie zawsze poprawnej projekcji Fischera. Wg poprawnej projekcji (a w zasadzie regule) CIP powinna nazywać się escetyryzyną (analogicznie do escytalopramu). Nie zawsze konfiguracja L w projekcji Fischera (konfiguracji względnej) pokrywa się z konfiguracją S w projekcji CIP (konfiguracji bezwzględnej). Projekcja Fischera ma tą wadę, że obrót cząsteczki o 90 stopni w płaszczyźnie prostopadłej do płaszczyzny rzutowanej cząsteczki daje enancjomer o przeciwnej konfiguracji. W Projekcji CIP problem ten nie występuję i jej poprawność została zweryfikowana badaniami rentgenostrukturalnymi przez Johannes Martina Bijvoeta. Skręcalność optyczna czyli (+) i (-) to całkiem inna właściwość cząsteczek i nie koreluje z konfiguracją bezwzględną.

-- 24 lut 2016, 09:28 --

Warto nadmienić, że ostatnimi czasu szaman i znachor Jerzy Zięba (ten od Ukrytych terapii) zaczął propagować lewoskrętną, naturalną witaminę C jako tą "najlepszą" w przeciwieństwie do prawoskrętnej, syntetycznej, mówiąc, że skręcalność to oddziaływanie kryształu ze światłem lasera (sic!).
Sami producenci umieszczają napis na opakowaniach kwas L-askorbowy, co jest niepoprawne, ponieważ kwas askorbowy ma 2 centra stereogenne, a nie jedno, sama konfiguracja L jest nieodpowiednia (bo w projekcji Fishchera) i nie podaje, którego atomu asymetrycznego ona dotyczy. Poza tym biologicznie czynna witamina C jest prawoskrętna (r-r wodny 20.5 - 21.5 stopnia). Aby poprawniej jednoznacznie określać biologicznie czynny kwas askorbowy należy poddać prawidłową jej nazwę wg IUPAC (zawierającą informację o konfiguracji absolutnej (CIP) na każdym centrum stereogennym):

(2R)-2-[(1S)-1,2-dihydroksyetylo]-3,4-dihydroksy-2H-furan-5-on

Co ciekawe w medycynie jest dużo przykładów określania enancjomerów leków (racematów) w niepoprawnej projekcji Fishera:
- deksibuprofen
- deksketoprofen
- lewofloksacyna
-lewocetyryzyna
- desloratydyna
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez warning 27 lut 2016, 15:57
Ile mg hydroksyzyny bierzecie na sen i po jakim czasie zasypiacie? Próbowałam 30 mg i zero efektu nasennego (po 3 h wzięłam więc zolpidem). Próbuję odstawić zolpidem, ale on przynajmniej mnie nie otumania dnia następnego. Po hydroksyzynie nie mogę wstać z łóżka, brak sił i otumanienie kompletne.

przez alu 27 lut 2016, 21:24
warning, na jednych hydro działa, na innych nie. Ja kiedyś padałam po 25mg dosłownie po godzinie i to mnie po prostu powalało z nóg, teraz zdarza mi się brać 50mg rano i normalnie funkcjonuje, jeżdże samochodem i nie czuję senności. Przy hydroksyzynie senność jest skutkiem ubocznym, a więc może wystąpić, ale nie musi, nie jest to lek stricte nasenny.
alu

przez HoyaBella 14 maja 2016, 17:58
czy można brać Xanax z Hydroksyzyną ?

Sortuj wg