HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

przez coccinella 17 paź 2015, 21:33
dostałam ostatnio Hydroksyzynę na ciężkie chwile. Wzięłam wczoraj 50mg po przyjściu z pracy, zmuliło mnie i poszłam spać. Dziś wzięłam znowu 50mg i czuję lekką senność, ale czy uspokojenie? Chyba nie.
Nie chce mi się.

przez ernest00 29 paź 2015, 13:52
Witam, dostałem dzis recepete na hydroksyzyne w syropie 2mg/1ml, mam brac 5ml przed snem. Ale problem jest taki ze recepta jest wypisana ale nie ma na niej ile "ml" tego syropu mam wykupic, nie wiem jest tylko jedna standardowa pojemnosc czyli 200ml ?

przez Lord Kapucyn 29 paź 2015, 13:57
Jest pojemność 120ml oraz 200ml. Nie bój się, pani w aptece sobie poradzi z rozwikłaniem tej zagadki. Swoją drogą... 10mg (5ml x 2mg) hydroksyzyny dla dorosłego chłopa, toż to jakaś groteska. To jest dawka przewidziana dla dzieci.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aokigahara 29 paź 2015, 14:02
Dark Passenger napisał(a):JSwoją drogą... 10mg (5ml x 2mg) hydroksyzyny dla dorosłego chłopa, toż to jakaś groteska. To jest dawka przewidziana dla dzieci.

Dokładnie. 25 mg jako jednorazowa dawka to chyba minimum. Na mnie sama Hydroksyzyna w ogóle nie działa, ale w połączeniu z Promazyną, całkiem fajnie daje pospać.
Aokigahara

przez ernest00 29 paź 2015, 21:08
Wiem wiem, dawkowanie to ja sobie sam ustalam czyli dwa kieliszki po 15ml ;) Do tego biore trittico 100-150mg, depakine, relanium 10 i czasem kwetiapiny z 50mg. Niestety uspic mnie to harda sprawa. Ale hydroksyzyna dobrze dziala, lepiej sie wysypiam po hydro samej niz po samych rolkach...
Ostatnio edytowano 29 paź 2015, 21:12 przez ernest00, łącznie edytowano 1 raz

przez alu 29 paź 2015, 21:09
ernest00, niestety, hydro działa tak fajnie tylko na początku. Potem się organizm przyzwyczaja i nici ze spania :(
alu

przez ernest00 29 paź 2015, 21:19
Niestety to tez racja, dlatego robie odstawki, hydro łykam badz pije przez 2-3 tygodnie, pozniej przerzucam sie na kwete, ja mi sie uda dostac recepty to biore zolpicu 20mg, bylem juz na oddziale zaburzen snu ale tam mi nie pomogli dawali jakies neuroleptyki typu chlorprotixen czy tisercin ale to bylo za niebezpieczne dla mnie i zrezygnowalem, raz nawet dali estazolam ktory tez okazal sie cukierkiem dla dzieci. A na koniec przy wyjsciu ze szpitala wypisali 3 paczki signopamu ktore zjadlem w poltora tygodnia bo okazalo sie ze dopiero po 3-4 tabletkach moge usnac. A hydro jest nieinwazyjne nie ma skutkow ubocznych i jesli tylko moge to wole brac to niz bawic sie w ciezkie usypiacze na schizofrenie, bezsens. Jeszcze tylko nie probowalem midazolamu i clonazepamu ale boje sie tolerancji
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

przez alu 29 paź 2015, 21:22
ernest00, no wiadomo, że jeśli hydro działa to brać na zdrowie! Może to zabrzmi śmiesznie (nie wiem z czym się zmagasz), ale próbowałeś naturalnych metod? odpowiednie asany przed snem (joga) + autohipnoza na sen naprawdę dają radę :)
alu

przez ernest00 01 lis 2015, 11:38
Nie probowalem naturalnych metod, ciezko mi sie zmierzyc ze spokojem bez "substancji". A zgagam sie dodatkowo z bardzo mocnym atopowym zapaleniem skory i hydro pomaga na nocne wydrapywanie naskorka na posciel ;P Niestety przez azs tez jestem o wiele bardziej nerwowy, ruchliwy, ciagle sie drapie i ogolne rozdraznienie bo ciagle gdzies cos na ciele swedzi i robia sie wypieki. Antyhistaminy biore glowinie z tego powodu, choc czesto wracam do nowszych generacji to wtedy musze wspomagac sie juz psychotropami...
Zolpic-20mg na sen

przez coccinella 11 lis 2015, 00:05
czy można się uzależnić od Hydroksyzyny? Dostałam od lekarza tak na wszelki wypadek, nigdy wcześniej nie brałam, ale skoro mam to chciałam przetestowac jak działa coś uspokajającego. Wzięłam sobie kiedyś przed snem 25mg i tak dobrze i spokojnie mi się usnęło, że teraz co wieczór sobie zapodaje na dobre zaśnięcie. Tylko, że 25mg przestało działać... biorę 50 albo 75.
Trochę się boję uzależenienia... i czy z czasem rzeczywiście organizm się przyzwyczaja i mniejsza dawka już nie działa? :/
Nie chce mi się.

przez alu 11 lis 2015, 00:06
coccinella, nie uzależnia, ale szybko wyrabia się tolerancja na dawkę, niestety.
alu

przez hellian 11 lis 2015, 11:17
To był mój pierwszy "lek". Dostałem od lekarza na pogotowiu na ostry napad lęku z dusznościami (na granicy omdlenia) - uwaga - 10mg hydroksyzyny. Ja wtedy jeszcze ciemny nie przekraczałem tej dawki. Nic nie pomogła, noc po tym epizodzie lękowym była koszmarem. Gdybym teraz złapał tego lekarza, to bym go kopnął w tę doktorską dupę. Jeszcze stwierdził, że na noc pomoże nawet 5mg. Śmiech przez łzy. Kolejny dowód na to, że większość lekarzy to niedoedukowane matoły. Rodzinna na drugi dzień tez nie była lepsza, 10mg doksepiny ("napady lęku na pewno panu przejdą, lek też poprawi panu nastrój").
hellian

przez ernest00 13 lis 2015, 13:15
To faktycznie smiech na sali, hydroksyzyny nie podaje sie w napadach leku bo to malo pomocne, mnie jak zgarneli z napadem leku dostalem relanium w pupe i odrazu był spokoj a jak w nocy sie rozkrecalem to midanium w zyle i rano juz jak nowy ;)
Hydro dostales wtedy w syropie te 10mg?
Zolpic-20mg na sen

przez agusiaww 18 lis 2015, 13:25
Mam pytanie do Hydromaniakow, czy Was bardziej ten lek zamula czy usypia czy uspokaja? Kogos w ogole ten lek uspokajał czy tylko ma działanie nasenne? A ile po niej spicie w ogole godzin? I co ile robic przerwy zeby nie wyrobic tolerancji na lek?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg