HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

przez feniksx 08 lip 2015, 20:30
ja sobie darowałem, leży pełne opakowanie i biore Clona... czuje sie na nim o wiele lepiej niż na Xanaxie w ostatnim czasie....
Xanax na poczatku na mnie swietnie działał, za drugim razem też.... przy 3 powrocie już miałęm uczucie zwiekszania leków... w pierwszej godzinie.... a w kolejnych za to chciało mi się ciągle spać.... na Clonie sie czuje o niebo lep[iej i to na niższej dawce 0,25.... a Xanaxu brałem 0,5
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez DOROTA777 23 lip 2015, 22:38
Biorę Atarax w dawce 1,5 tab na noc czyli 37,5 mg -jest dobrze ,rano nie zamula.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez aga85 24 lip 2015, 10:44
DOROTA777 napisał(a):Biorę Atarax w dawce 1,5 tab na noc czyli 37,5 mg -jest dobrze ,rano nie zamula.

A jakie brałaś i bierzesz leki? To Twój pierwszy lek uspokajający?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 24 lip 2015, 19:11
aga85-Brałam Relanium-zero efektu.Afobam -dobry lek.Atarax-od 3 lat biorę i jest ok.Biorę Citronil ,hydrocortizon

przez aga85 24 lip 2015, 19:50
DOROTA777 napisał(a):aga85-Brałam Relanium-zero efektu.Afobam -dobry lek.Atarax-od 3 lat biorę i jest ok.Biorę Citronil ,hydrocortizon

O proszę, a na mnie hydro szybko przestała działać. Teraz biorę Relanium. A hydrocortyzon to na co bierzesz?

przez DOROTA777 24 lip 2015, 21:00
aga85 na niedoczynność kory nadnerczy
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez alu 24 lip 2015, 21:44
Na mnie Hydroxyzyna działa lepiej niż Xanax. Biorę ją od lat - doraźnie, po 25mg. W pewnym momencie wytworzyła mi się tolerancja i działanie osłabło, ale miałam później 3tyg przerwy od łykania jej i znów zadziałała jak należy.
alu

przez Wengosz 07 sie 2015, 04:23
Czołem, jestem w trakcie rezygnacji z % dość długi czas piłem małe dawki wieczorem na sen.

Mam nerwicę lękową, dziś wziąłem po powrocie łyknąłem 2xlabofarm z kozłka, podwójna melisa, validol.. prysznic i spacer.
Do 1 w nocy nic + lęki, dołożyłem hydroksyzynę (może błąd że ją dziele na połówki?) wziąłem 5 połówek tj. 100mg i jestem w miare spokojny...
... ale o spaniu nie ma mowy. Mam jeszcze zomiren ale nie chce przeginać. Od jutra wrzucam trittico, kiedyś już brałem ale działało średnio.
Jak żyć, albo raczej jak spać...?

-- 07 sie 2015, 04:27 --

Dodam że do niedawna hydro działała na mnie perfekcyjnie ale brałem rzadko wtedy kiedy nie piłem wieczorem piwa. Nagle lęki się nasiliły, pojawiły się drżenia i hydro nie działa w ilości 100mg a brałem 25 max. Czy to możliwe żebym był aż tak uzależniony od % jeśli piłem regularnie małe ilości (max dwa piwa 5x w tygodniu)
wyngosz wengosz elektroniczny

przez aga85 07 sie 2015, 08:34
Mój mąż też zaczynał od dwóch piw dziennie, a teraz jest trzeci raz zaszyty.
Na mnie hydro też już nie działa. Tylko,że ja śpię dobrze. Nie działa na lęki i objawy somatyczne. Teraz biorę Relanium.
F41.0
Baby blues...

przez wisnia80 07 sie 2015, 18:14
Wengosz napisał(a):Czołem, jestem w trakcie rezygnacji z % dość długi czas piłem małe dawki wieczorem na sen.

Mam nerwicę lękową, dziś wziąłem po powrocie łyknąłem 2xlabofarm z kozłka, podwójna melisa, validol.. prysznic i spacer.
Do 1 w nocy nic + lęki, dołożyłem hydroksyzynę (może błąd że ją dziele na połówki?) wziąłem 5 połówek tj. 100mg i jestem w miare spokojny...
... ale o spaniu nie ma mowy. Mam jeszcze zomiren ale nie chce przeginać. Od jutra wrzucam trittico, kiedyś już brałem ale działało średnio.
Jak żyć, albo raczej jak spać...?

-- 07 sie 2015, 04:27 --

Dodam że do niedawna hydro działała na mnie perfekcyjnie ale brałem rzadko wtedy kiedy nie piłem wieczorem piwa. Nagle lęki się nasiliły, pojawiły się drżenia i hydro nie działa w ilości 100mg a brałem 25 max. Czy to możliwe żebym był aż tak uzależniony od % jeśli piłem regularnie małe ilości (max dwa piwa 5x w tygodniu)

Nie chodzi o ilość tylko o celowość. Piłeś na jakieś problemy? Np. z zasypianiem? Pracą? itp. I te de? Jak długo już nie pijesz?

przez buszujacywtrawie 13 sie 2015, 12:28
Źle oceniłem te lęk. Tam gdzie neuroleptyki tylko pogarszają sprawę, ten lek wyzwala z lęow. Widocznie powienienem byc leczony na zespoly depresyjno - lekowe, anie na zagrożenie manią , egh, Ci lekarze. Do wora z nimi

przez Wengosz 15 sie 2015, 21:42
Od blisko roku nie pije już "wyczynowo", tłumacząc sobie że ciężko pracuje, mam problemy więc zupełnie z przyjemności nie zrezygnuje, kontynuowałem więc do niedawna regularne picie 1/2 piwa na sen. Wieczory bez piwa były dość uciążliwe, pojawiły się też tzw. mikloniczne kurcze wybudzające gdy zasypiałem, początkowo nie zwracałem na to uwagi gdy natknąłem się na artykuł o padaczkach tych wszystkich kurczach przysennych, nerwy zrobiły swoje.. teraz gdy zasypiam i mnie złapie to mam noc z głowy ;/ bez leków nie zasne ... teraz mamy weekend wczoraj byłem na zakrapianej imprezie.. ALE UWAGA ODMÓWIŁEM spożycia, jednak nie zupełnie bo sączyłem cały wieczór piwo... wypiłem 660ml przez cały wieczór i na tym poprzestałem, noc była nie znośna te wzdrygnięcia miałem z 5 /6 razy próbując na siłe usnąć.

Od lekarza dostałem ketrel w najmniejszej dawce na sen, jednak boje się go brać bo według ulotki wzmaga drgawki.
Mam natłok myśli, czy moje picie przez ostatnie 10 lat (większe i mniejsze) mogło uszkodzić system nerwowy, byłem u neurologa ten jednak nie skierował mnie na żadną tomografie ani eeg, badania krwi ok.. czy to wystarczy? Dodatkowo mam regularnie obniżone ciśnienie 100-110 / 60-70 i podwyższoną temperaturę ciała 37 do 37.5 tak juz od pol roku conajmniej, długie spacery i chwile wolne od myslenia które łapie jak myśliwy zwierzynę, regulują te sprawy więc ciśnienie wraca do normy i temperatura też.

-- 15 sie 2015, 21:53 --

Przerabiałem już szereg somatycznych objawów, niektóre są ze mną do dziś ale umiem nad nimi panować.. te skurcze / drgawki nawet jestem w stanie przewidzieć już wieczorem kilka godzin przed snem czuje takie napięcie w cały ciele i lęk już wtedy wiem że będzie ciężka noc. Przestałem pić gdy te drgnięcia pojawiły mi się któregoś dnia po jakimś tam spożyciu dnia poprzedniego.. wtedy myslałem że oszaleje ze strachu.. bałem się utraty przytomności, padaczki czy coś... to był taki najbardziej motywujący motyw do przestania picia nie sama depresja czy złe samopoczucie. Poprostu wystarszyłem się bardziej niż zazwyczaj.

Uzupełniam magnez, pije melise... ale inne minerały mam ok, jeszcze dodam że schudłem prawie 15 kg w te pół roku.

Przepraszam że zawracam gitarę w tak bezpośredni sposób.. ale pisanie mnie odpręża. Walcze z tym badziewiem od 6 roku życia, dziś mam 28. Jeśli będę mógł komuś coś podpowiedzieć to też napewno to zrobię.
wyngosz wengosz elektroniczny

przez DOROTA777 27 sie 2015, 00:01
Dostałam nowy lek ,bo Atarax chyba przestaje działać.
Aktualnie;Efectin er

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez ewa3700 12 paź 2015, 19:03
bo po 3 m-cach regularnego stosowania - hydroksyzyna już przestaje działać, wytwarza się tolerancja, ale lek ten nie uzależnia. Ja chę wypróbować hydroksyzynę na świąd i nadmiar produkcji śliny w ustach, bo ona podobno powoduje suchość w ustach. może dawka 25mg okaże się skuteczna.

Sortuj wg