HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

przez deader 12 lut 2014, 18:00
Kitex120 napisał(a):Prometazyna czyli o ile się nie mylę znany syrop przeciwwymiotny dla dzieci Difergan, miałem go kiedyś. Działa podobnie na mnie jak Hydroksyzyna

Nie mylisz się, jedyna różnica że ja mam Difergan w tabsach.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Kitex120 12 lut 2014, 18:21
I jak u Ciebie deader jest różnica jeżeli chodzi o działanie Hydroksyzyny a Prometazyny ( Diferganu)? Co na Ciebie lepiej działa? który lek w Twoim akurat przypadku uznałbyś za lek lepszy?

przez Laura. 23 lut 2014, 22:09
Ja od dzis zaczynam brac 10mg, ale nie jestem do tego leku przekonana...bylam u psychiatry i owszem mialam problemy ze snem przez kilka dni...ale jakos po tej wizycie mi sie poprawilo...nie wiem czy moge brac ten lek doraznie czy jak juz sie zaczyna brac to trzeba codziennie zeby dzialal?
~~~~~~~~~~~~~~~
Abilify-7,5mg
+ Hydroxyzinum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 23 lut 2014, 22:17
można doraźnie

przez CórkaNocy 23 lut 2014, 22:18
można brać go doraźnie, nie uzależnia jak xanax itp. i nie trzeba brać codziennie, możesz w razie potrzeby
CórkaNocy

przez Laura. 23 lut 2014, 22:40
dzieki za odpowiedz :)
~~~~~~~~~~~~~~~
Abilify-7,5mg
+ Hydroxyzinum

przez Tańczący z lękami 28 lut 2014, 19:24
witam, nie brałem jeszcze tych cukiereczków i zastanawiam się nad tym, aby brać to na sen i ogólnie na problemy somatyczne. Czy ktoś z Was stosował również mirtazapinę albo mianserynę w małych dawkach? Jak się ma hydro do tych 2 leków, czy działanie jest podobne czy istotnie różne?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Lord Kapucyn 28 lut 2014, 20:00
Tańczący z lękami, Hydroksyzyna to jest głównie lek antyhistaminowy- jest silnym odwrotnym agonistą rec. histaminowego H1, oprócz tego jest też dość silnym antagonistą rec. serotoninowego 5-HT2a i dużo słabszym antagonistą rec. dopaminowego D2 i rec. adrenergicznego alfa-1. Dlatego stosuje się ją głównie jako lek przeciwuczuleniowy i uspokajający.

Mianseryna to zupełnie inna bajka- inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny, dość silny antagonista/odwrotny agonista rec. serotoninowych 5-HT1f, 5-HT2a/b/c, nieco słabszy 5-HT6/7, umiarkowanie silny antagonista rec. alfa-1 adrenergicznego, silny antagonista rec. alfa2-adrenergicznych, antagonista receptora oktopaminowego, silny agonista rec. opioidowego kappa oraz silny antagonista/odwrotny agonista rec. histaminowego H1.

Mirtazapina różni się zasadniczo od mianseryny tym, że nie jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny, posiada dużo słabsze powinowactwo do rec. alfa1-adrenergiczego, jest też słabszym niż mianseryna antagonistą/odwrotnym agonistą rec. histaminowego H1 oraz rec. 5-HT2a/c. Ale tak naprawdę różnice w profilu terapeutycznym są większe.

W przypadku hydroksyzyny sedacja wynika z działania antyhistaminowego(rec. H1), ewentualnie z antagonizmu 5-HT2a. W przypadku minaseryny sedacja wynika głównie z działanie antyhistaminowego(rec. H1) oraz z antagonizmu wobec rec. alfa1-adrenergicznego. Mirtazapina też powoduje sedację poprzez antagonizm/odwrotny agonizm wobec rec. H1. Ale te leki to zupełnie inna liga.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Tańczący z lękami 28 lut 2014, 20:11
Dark Passenger, dzięki za obszerną i szczegółową analizę. Hydro ma z tego co widzę znacznie prostszy mechanizm a więc można się spodziewać innej "jazdy" niż na mircie i miansie. Korci mnie od dawna, żeby tego spróbować, tyle lat praktyki w jedzeniu tabsów i grzech, że nigdy tego nie posmakowałem.

przez lunatic 28 lut 2014, 20:19
Tańczący z lękami,
mirtazapina Cie nie usypiała na początku? hydroksyzyna to tylko działanie uspokajająco-nasenne, nic szczególnego

-- 28 lut 2014, 19:22 --

mianseryne brałem krótko ale jej działanie histaminowe było podobne do hydro, lek ogólnie działał na mnie tragicznie, z jednej strony senność a z drugiej to noradrenalinowe pobudzenie, az sam sie lekarz dziwił jak mozna jednocześnie odczuwać senność i pobudzenie

przez depas 28 lut 2014, 20:28
Na dłuższą metę mirta/miansa a hydro to zupełnie inna bajka, ale wzięte jednorazowo wszystkie te leki wydają się działać bardzo podobnie (działanie antyhistaminowe), czyli powodować bardzo silne zmęczenie, senność, otępienie i to wszystko czego raczej większość z nas raczej nie lubi. Osobiście każdy z tych leków brałem wyłącznie tuż przed pójściem do wyra bo nienawidziłem robić czegokolwiek w tym stanie który powodują, zwłaszcza na początku stosowania. Najgorzej w tym względzie wspominam chyba właśnie hydroksyzynę (25mg), ale to było bardzo dawno kiedy nie brałem jeszcze na stałe tylu leków co teraz więc i reakcja była znacznie intensywniejsza. Generalnie czułem się bardzo źle, jakbym się czymś zatruł, nie byłem w stanie nawet logicznie myśleć i mogłem tylko doczłapać do łóżka i spać, spać, spać. Próby brania tego leku w ciągu dnia nie były zatem udane. W dawce 10mg było znacznie lepiej, ale dla mnie osobiście wciąż kiepsko, a po jakimś czasie, bardzo krótkim ta dawka zupełnie przestała na mnie działać w jakikolwiek sposób.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 28 lut 2014, 20:42
lunatic, obecnie mirta dobrze mnie usypia, ale przebudzenia mam, ostatnio średnio 2-3 nad ranem, ale chyba wolę mirtę niż miansę, ale skoro miansa bardziej zamula to pewnie pójście w stronę hydro nie koniecznie mi podejdzie. Po miansie byłem pobudzony i wkurwiony a zarazem wieczorem "naćpany". Po mircie jest trochę lepiej, wieczorem fajnie koi, dystansuje, szkoda, że za dnia tak nie działa. W większych dawkach z kolei za bardzo mnie pobudza, więc taka jest optymalna
depas, a trazodon jak się ma do miansy i mirty? Również nie próbowałem- przez wiele lat byłem w monogamii z paro bez żadnych skoków w bok

przez Lord Kapucyn 28 lut 2014, 20:46
Tańczący z lękami, trazodon to jeszcze inna bajka- jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i antagonistą rec. serotoninowych z rodziny 5-HT2, jest też częściowym agonistą 5-HT1a. Posiada do pewnego stopnia działanie antyhistaminowe- ale jest one zdecydowanie za słabe, żeby tłumaczyć nim jego własności usypiające/uspokajające. Właściwie nie wiadomo czym tłumaczyć "usypiające" właściwości trazodonu. Być może antagonizmem 5-HT2a. Ten lek bardziej reguluje fizjologiczny rytm snu i robi podwaliny pod dobry sen niż stricte usypia- chociaż dużo osób to tak odczuwa.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depas 28 lut 2014, 22:06
Tańczący z lękami, trazodon 75mg przez pierwsze dni dość intensywnie 'męczy' po wzięciu, ale dużo delikatniej niż antyhistaminowce wspomniane. Początkowo, ale krótko za dnia jest lekka senność. To tyle z minusów. Od początku zasypia się elegancko, śpi się bez wybudzeń, w bonusie są pokręcone i intensywne sny, coś jak na miansie/mircie. Z kolei za dnia jako ekstra bonus u większości użytkowników płci męskiej pojawia się zwiększone libido i lepsza wydolność narządu. Tak było u mnie kiedy brałem tą samą dawkę z sertraliną. Tym razem z paro już tak różowo nie jest, ale biorę jeszcze krótko także kto wie, może jeszcze zaskoczy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg