HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

przez CórkaNocy 04 sie 2013, 14:54
mi też ani na lęki ani na sen tylko trochę przymula i nic więcej :/
CórkaNocy

przez deader 04 sie 2013, 22:37
czerwona-malina napisał(a):nie pomaga na sen :-|

U mnie działa, ale nie sama. Hydro 50 mg, Diphergan 50 mg, Miansec 30 mg = dobry sen bez snów
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez szy123 08 sie 2013, 17:24
Mam do was pytanko mam doraźnie hydroxyzyna od psychiatry, bo powiedział ze ssri sie boje brać a benzo mi nie da. Tygodniowo wciagam ok. 70mg hydro do tego psychoterapia. To chyba nie duzo ? I mozna w takich dawkach brać przez dłuższy czas ? ( pól roku, rok) pozdro :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 08 sie 2013, 17:28
szy123, wychodzi ci 10 mg dziennie, jestem zdumiony że taka dawka może na kogokolwiek w ogóle działać :D Możesz spać spokojnie, hydro to nawet moja psych określiła jako "cukierki".
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Dżejmson 08 sie 2013, 17:45
szy123, 70mg to i dziennie możesz brać, np 3 razy po 25mg. Czy możesz brać pół roku? Jasne że tak, tylko że po niedługim czasie będziesz mógł hydro jeść jak cukierki, bo nie poczujesz działania żadnego prócz zamuły. Ja brałem dosyć długo i JEDNORAZOWA dawka 70mg nie zadziałała na mnie w ogóle. Początkowo owszem, 20mg i spałem jak dziecko, ale to było zanim zacząłem brać jakiekolwiek leki.
Dżejmson

przez jolemka 09 sie 2013, 11:11
szy123
Początkowo, zwłaszcza jeśli nigdy nie brałeś to może i 10 mg na dzień ma na Ciebie pozytywne działanie. Później pozostaje tylko zwiększanie dawek,Dżejm dobrze mówi, rąbie się tą hydro jak cukierki. Kiedyś 25mg i spałam jak niemowlę, dziś 4x25 nie zawsze zadziała.

przez hanails 03 wrz 2013, 22:09
Oj, ta hydroksyzyna to jak dropsy. Przez dwa miesiące się męczyłam, miałam brać doraźnie i tak brałam. Sen tak samo przerywany jak i bez leków, uspokajacz żaden, jak żołądek wykręcało tak wykręcało, można było się po podłodze tarzać w płaczu. W kryzysie brałam potrójną dawkę, wbrew zaleceniom psychiatry, i też nic, zupełnie obojętne leki. Jak na kogoś chociaż nasennie działa to zazdroszczę :)
Rozpadające się iluzje boleśnie ranią.
Wenlafaksyna 225mg, Olanzapina 5mg, Lorazepam 1mg, Diazepam 5mg, Kwas walproinowy 800mg
F32.3
F60.3

przez julusia 16 wrz 2013, 21:14
Mi pomaga póki co :smile:
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez NieznanySprawca 16 wrz 2013, 21:29
hanails, mnie by tym mogli trzymac w spiaczce farmakologicznej. Jedna tabletka hydro to 12h z zyciorysu + kolejne 12 ostrego mula. Wole cala noc nie spac, niz sie masakrowac tym gowienkiem.
NieznanySprawca

przez hanails 16 wrz 2013, 23:13
NieznanySprawca, po jednej tabletce 25 mg ? O_o Hydro brałam przez dwa miesiące, dałabym wiele za chociaż godzinkę tego muła :) A tutaj zupełnie nic, nie wiem, 200 mg może by coś dało. Nie wiem od czego to zależy, dziwi mnie to. Dopiero teraz jak mam inne leki to widzę różnicę i nawet jako taki efekt :)
Rozpadające się iluzje boleśnie ranią.
Wenlafaksyna 225mg, Olanzapina 5mg, Lorazepam 1mg, Diazepam 5mg, Kwas walproinowy 800mg
F32.3
F60.3

przez Dżejmson 21 wrz 2013, 19:00
Lubię czasami zarzucić hydro, szczególnie na noc. Ale niestety to słaby kaliber. I tu pojawia się pytanie za sto punktów - jest jakiś inny histaminowiec o podobnym działaniu, jedna silniejszy od hydro?
Dżejmson

przez jasaw 21 wrz 2013, 19:01
Ja zażywam 10 mg na noc i w końcu wysypiam się...

-- 21 wrz 2013, 18:04 --

Dzięki temu lepiej funkcjonuję w ciągu dnia i jakby lęki mam mniejsze.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Kitex120 27 wrz 2013, 11:12
Biorę Hydroksyzynę od 2011 roku. Początkowo było to 5 mg, obecnie biorę 25 mg. Na początku bardzo pomagała, jednak potem szybko wyrobiła mi się tolerancja i poprosiłem lekarza o 25 i powiem tak, działa z tym że nie jest to takie działanie jak na początku tak jakby 40 procent efektu działania z pierwszych dawek - 5 mg. W moim przypadku Hydroksyzyna działa również dobrze przeciwwymiotnie, oraz tak jakby lekko poprawiała apetyt ( z tym że ten efekt występuje rzadziej). Jest to podobno bardzo bezpieczny lek w porównaniu z benzo z którymi nie miałem praktycznie rzadnego doświadczenia oprócz klorazepatu dipotasowego ( Tranxene).

przez devnull 30 wrz 2013, 14:48
Moim zdaniem Hydroxyzyna powinna być bez recepty, skoro tabletki na kaszel (DXM) działające narkotycznie można dostać to takie rzeczy jak sedatywna Hydro powinna być
dla każdego, to się podaje nawet dzieciom, to sprawdzony i bezpieczny lek, kompletnie nie rozumiem czemu jest na recepte.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg