HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

ATRAX (Hydroksyzyna-Hydroxyzinum)

przez Nel 05 lip 2011, 22:26
ExxonValdez, no przeciez sama sobie tego nie zaleciłam :( biorę sertagen 75mg raz na dobę a z benzo kazała zejsc...bo wlasnie podobno hydro mozna brac dłuzej i nie uzależnia....nie wiem nie wiem....
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez ExxonValdez 05 lip 2011, 22:34
dune napisał(a):ExxonValdez, no przeciez sama sobie tego nie zaleciłam :( biorę sertagen 75mg raz na dobę a z benzo kazała zejsc...bo wlasnie podobno hydro mozna brac dłuzej i nie uzależnia....nie wiem nie wiem....

Hydroksyzyna też przestanie już niedugo działać jeżeli bedziesz brać dzień w dzień , zapewniam :) 3x dziennie to jestem zdziwiony i to bardzo, kto ci to wogóle zapisał taki dziwoląg. Powinno być sertralina 75mg z rana i wieczorem na 1h przed snem hydroksy (dawka taka jaka tam na Ciebie działa), choć niebede podważał zaleceń "lekarza" , ważne żebyś sie dobrze czuła biorąc leki w danej konfiguracji. :) .Pozdrawiam.
"Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu"

przez Nel 05 lip 2011, 22:37
ExxonValdez, no własnie...boje sie ze przestanie działać... :( psychiatra mi przepisał...nawet nie lpk ... :(
ja generalnie ze snem nie mam problemów...takze ta 3 dawke biore duzo wczesniej
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dajcie_spokoj 05 lip 2011, 23:06
ExxonValdez napisał(a):A z jakiego jesteś miasta ?? może bym ci polecił, mam fenomenalną lekarke z Opola, pogadałaby z Tobą i odrazu wiedziałaby co Ci dolega, skierowała tam i po to co trzeba

Dziękuję, ale mam daleko do Opola. Spróbuję brać na noc, może mi to coś pomoże.

przez ExxonValdez 06 lip 2011, 00:42
dajcie_spokoj napisał(a):
ExxonValdez napisał(a):Dziękuję, ale mam daleko do Opola. Spróbuję brać na noc, może mi to coś pomoże.

Przecież masz ataki nerwico-podobne za dnia , więc poco chcesz leczyć sie hydroksyzyna tylko na noc. Zamiast odwlekać ważne sprawy niewiadomo po co , niezachowuj sie jak ciekłe kluski czy pączki w maśle tylko weź sie w garść i idz do psychiatry, to żaden wstyd, ci którzy uważają ze tak jest to przeważnie Polacy i na wschód, pracuja na budowach i mieszają w betoniarce, albo w fabryce składają krzesła. Idz powiedz co ci dolega , wypij se przed wizytą piwko i weź gume do żucia :P (ja tak zrobiłęm zeby sie mniej stresowac przed 1sza wizyta), powiedz jak masz nasilone objawy, jakie one sa, zreszta lekarz sam wypyta i jak trafisz na dobrego sprecjaliste , a nie na tego podobnego do 1szego lekarza, to sam wybada i postawi diagnoze. Mi naprzykład na bardzo specyficzna NN , ze chodze tylko przed spaniem i sprawdzam rózne rzeczy i taki lekki lek uogólniony wystarcza 25mg perazyny przed snem, moklobemid odstawiłóem bo nic niedawał, przy następnej wizycie sie zobaczy, zastanawiałem sie nad dorzuceniem buspironu, ale zobaczymy, skoro pomaga perazyna w takiej małej daweczce to niema co kombinować. W nerwicy podstawą jest psychoterapia, leki pomagają tylko zrobić grunt podnią i dotarcie do pacjenta przez chwilowe przywrocenie do normalnego stanu emocjonalnego. Nieda sie wyleczyć z nerwicy , niepracując nad tym. Poizatym jak w każdej gałęzi medycyny, lepiej leczyć chorobe w staduim początkowym niż zaawansowanym, lepiej o tym pomyśl, poco kręcić na siebie bat.
"Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu"

przez dajcie_spokoj 06 lip 2011, 09:41
ExxonValdez napisał(a):
dajcie_spokoj napisał(a):
ExxonValdez napisał(a):Dziękuję, ale mam daleko do Opola. Spróbuję brać na noc, może mi to coś pomoże.

Przecież masz ataki nerwico-podobne za dnia , więc poco chcesz leczyć sie hydroksyzyna tylko na noc. Zamiast odwlekać ważne sprawy niewiadomo po co , niezachowuj sie jak ciekłe kluski czy pączki w maśle tylko weź sie w garść i idz do psychiatry, to żaden wstyd, ci którzy uważają ze tak jest to przeważnie Polacy i na wschód, pracuja na budowach i mieszają w betoniarce, albo w fabryce składają krzesła. Idz powiedz co ci dolega , wypij se przed wizytą piwko i weź gume do żucia :P (ja tak zrobiłęm zeby sie mniej stresowac przed 1sza wizyta), powiedz jak masz nasilone objawy, jakie one sa, zreszta lekarz sam wypyta i jak trafisz na dobrego sprecjaliste , a nie na tego podobnego do 1szego lekarza, to sam wybada i postawi diagnoze. Mi naprzykład na bardzo specyficzna NN , ze chodze tylko przed spaniem i sprawdzam rózne rzeczy i taki lekki lek uogólniony wystarcza 25mg perazyny przed snem, moklobemid odstawiłóem bo nic niedawał, przy następnej wizycie sie zobaczy, zastanawiałem sie nad dorzuceniem buspironu, ale zobaczymy, skoro pomaga perazyna w takiej małej daweczce to niema co kombinować. W nerwicy podstawą jest psychoterapia, leki pomagają tylko zrobić grunt podnią i dotarcie do pacjenta przez chwilowe przywrocenie do normalnego stanu emocjonalnego. Nieda sie wyleczyć z nerwicy , niepracując nad tym. Poizatym jak w każdej gałęzi medycyny, lepiej leczyć chorobe w staduim początkowym niż zaawansowanym, lepiej o tym pomyśl, poco kręcić na siebie bat.

Chyba nie doczytałeś mojego posta jednego. Napisałam, że się zapisałam ale mam termin dopiero na 12 sierpnia, to jest jeszcze miesiąc czasu.Przez ten czas muszę coś brać, przecież jak będę brała ten atarax w dzień i to jeszcze trzy razy dziennie to będę chodziła jak żywy trup.

HYDROXYZINUM (Hydroksyzina-Atrax)

przez Michuj 02 sie 2011, 20:55
Polecam hydro w syropie. O wiele lepiej działa niż tabletki. Praktycznie błyskawicznie wchodzi i mocniej uspokaja.
Michuj

przez Thazek 02 sie 2011, 20:59
A może mi ktoś napisać czy ten lek jest skuteczny? Są jakieś skutki uboczne? Jest uzależniający?
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez Michuj 02 sie 2011, 21:04
Nie uzależnia. Do jest lek przeciwuczuleniowy, efektem ubocznym jest uspokojenie i przy większych dawkach senność. W sumie jak się ładnie uśmiechnie w aptece to nawet bez recepty wydadzą ;)
Michuj

przez Thazek 02 sie 2011, 21:06
Michuj, Dzięki właśnie o takie coś mi chodzi... może to mi pomoże w miarę bo w sierpniu wybieram się do psychiatry.
A czuję coś ,że to właśnie mi pomoże w miarę... bo moje lęki nie są silne. Jedynie co się dzieje to mdłości,mdłości i jeszcze raz mdłości.
Do terapii warto to łykać?
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez Michuj 02 sie 2011, 21:12
Thazek, to jest taki lightowy zamulacz. Z tego co pisałeś to nie masz doświadczenia w ostrzejszych lekach, więc efekt może Cię zadowolić.
Michuj

przez element 02 sie 2011, 21:18
na moje leki nie dzialalo ;d ale owszem przed snem warto bylo strzelic ;d lepiej sie spalo znalazlem to w szafce bo siostra miala ospe i lekarz jej przepisal zeby sie nie drapala i usnela heheh
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

przez Ficca 10 sie 2011, 19:41
Witam,
od paru dni na noc zażywam Atarax,bo ostatnio cierpie na bezsenność.Lek w dużym stopniu mi pomaga, bo po godzinie (a czasami wcześniej) już mnie 'nie ma'. Jednak kiedy ostatnio zażyłam Atarax, nie mogłam zasnąć,a jak już usnęłam to przez noc budziłam sie kilka razy...
nie wiem jak będzie dalej,ale czy to może oznaczać,że tabletki przestały już działać na mój organizm?a może to tylko taki 'wyjątek'?Dziekuje z góry za odpowiedź.

przez ewaalicja 10 sie 2011, 20:25
A jaką dawkę leku zażywasz?

Sortuj wg