HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

HYDROXYZINUM (Hydroksyzina-Atrax)

przez linka 25 maja 2011, 18:01
Po raz kolejny, widać, e niewiele się na tym znasz...
Porównujesz hydro do benzodiazepin a na koniec dajesz zioła.
To, że na ciebie hydro nie działało nie znaczy, że nie działa na nikogo więc darować sobie możesz Ty.
Lorafen to bardzo uzależniająca i silnie działająca benzodiazepina.
Po kiego pakować się w taki syf skro można spróbować czegoś innego? Jak ktoś idzie do baru coś wypić to dajesz mu setkę spirytusu ( i tak chce się napić - a tak będzie szybciej i efekt pewny) czy dałbyś mu piwo/drinka ......

on23 napisał(a):ja nie proponuje,

Nie no skąd:
on23 napisał(a):jeśli już chcecie mieć dobrze doraźnie czyli pełen komfort uspokojenia to polecam lorafen 1 mg

:roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez uzytkownik 25 maja 2011, 18:15
ja tylko już mowie ze jeżeliktoś chcemieć spokony umysł to jak juz sie pca w dorazne leki to niech lorafen wezmie, a nie bedzie kombinować

Wstrzymaj się od porad w trybie natychmiastowym :)
uzytkownik

przez cytrynka84 25 maja 2011, 22:25
on23, boze jakie ty bzdury opowiadasz,zastanow sie ze 100 razy zanim cos takiego napiszesz!!!
Lorafen to przeciez jedna z najbardziej uzalezniajacych benzodiazepin,odstawienie lorafenu to masakra!

Hydro nie uzaleznia i nie mozna tych lekow wogole porownac.Lorafen to zupelnie inny lek
linka, zgadzam sie z Toba w 100 %
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez on23 26 maja 2011, 08:39
No dobra przesadziłem ;/
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Adamo 26 maja 2011, 09:28
Jak go pojechali wszyscy :lol:
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez linka 26 maja 2011, 09:44
Adamo, tak cię to śmieszy? Być może, że niedawno robiłeś dokładnie to samo........ :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez niesamowit 19 cze 2011, 19:37
Mam kilka takich skromnych pytań...

- Mam nerwicę , ale za to nie jestem nerwowy. Używam do tej pory Bellergot , ale to chyba nie jest lek na nerwobóle/nerwicę tylko na uspokojenie. W mojej nerwicy pojawiają się zazwyczaj takie nerwobóle jak: bóle w klatce piersiowej , duszności, osłabienie , bóle mięśni , itd. Czy Hydroxyzyna pomaga ogólnie na samą nerwicę i na te wymienione przeze mnie nerwobóle ?

- Dostałem receptę na ten lek. Z jaka dawką najlepiej zacząć swoją przygodę ? Chodzi mi o mg.

Dziękuje i życzę wszystkim miłego wieczoru.

ATRAX (Hydroksyzyna-Hydroxyzinum)

przez dajcie_spokoj 05 lip 2011, 21:33
Witajcie

Od jakiegoś czasu męczą mnie jakieś ataki nerwicy, robi mi się duszno, czuję, że jestem cała czerwona, boli mnie brzuch, czasem jest mi niedobrze. Najgorsze jest to jak czuję, że to idzie. Staram się o tym nie myśleć ale nie potrafię, nie potrafię się wtedy na niczym skupić:/. Poszłam do lekarza, który przepisał mi właśnie atarax, doraźnie, a oprócz tego do stałego stosowania jakieś ziołowe tabletki.Z tym, że ziołowe zaczęłam brać dwa dni przed wizytą u lekarza, przed weekendem. W ten sam dzień po wizycie u lekarza wzięłam atarax a skutek tego był taki, ze raz:nic mi nie pomogła, a dwa musiałam się zwolnić z pracy tzn. lekarka mi dała zwolnienie i powiedziała, że nie powinnam brać tego ataraxu i że mam go brać tylko na noc.Dziś znowu poszłam do "mojego" lekarza, który dał mi zwolnienie z pracy na pare dni ale boję się, że się nie uspokoję i że będzie to samo. Jakby było mało kazał mi brać go 3 razy dziennie (mówiłam mu co powiedziała ta lekarka), o tych ziołowych już nic nie wspomniał. Szczerze to już sama nie wiem co mam robić, czy brać w dzień te ziołowe a na noc ten atarax czy 3 razy dziennie atarax (ale co wtedy z tymi ziołowymi?). zresztą Pan doktor był wielce zdziwiony, że atarax na mnie nie działa i powiedział, że w takim razie on już nic mi nie pomoże i poradził iść do psychologa z tym, że jak dzwoniłam się rejestrować to mi dali termin na 12 sierpnia:/ . Myślałam już o tym żeby iść jutro do innego lekarza, może przepisze coś mocniejszego? Doradźcie coś bo już nie wiem co mam robić:/

przez Nel 05 lip 2011, 21:42
Ja biore hydro 3x dziennie (10) ...generalnie jestem lekko otepiała, nie mam lęków (bo i ostatnio nie miała w takim rozumieniu jak tu)
ale napady rozpaczy pozostały... :(
a mam zwiekszoną dawke sertagenu do 75mg (1,5 tabl) od tygodnia ... :(
po dipherganie 10 jestem zbyt senna zeby funkcjonowac w dzień
musiała odstawić benzo, bo PP nie byla zadowolona ze za dlugo biorę :(
w wcale długo nie bralam...
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez ExxonValdez 05 lip 2011, 21:57
dajcie_spokoj napisał(a):Jakby było mało kazał mi brać go 3 razy dziennie (mówiłam mu co powiedziała ta lekarka), o tych ziołowych już nic nie wspomniał.

dajcie_spokoj napisał(a):zresztą Pan doktor był wielce zdziwiony, że atarax na mnie nie działa i powiedział, że w takim razie on już nic mi nie pomoże

dajcie_spokoj napisał(a): i poradził iść do psychologa

Jak jest tak jak piszesz to z tego lekarza to niezły dekiel, po tym co napisałaś ze ci powiedział to powinnaś już więcej nawet niezbliżać sie pod gabinet tego asa. Popierwsze to niewiem jak mógł kazać ci brać hydroksyzyne w ciągu dnia , 3x/d wiec pewno rano/południe/wieczór , to samobójstwo (w sensie bedziesz zombi, jeszcze zaśniesz na stojąco na środku ulicy i cie cos prejedzie) :D , te ziołowe leki to sobie daruj , lepiej kup za to witamine C. "Nic ci już niepomoże" , poradził iść do psychologa ?? chyba do psychiatry , jeżeli on uzna to za stosowne , skieruje do psychologa na terapie. Nieidz już wiecej do tego lekarza nawet jak bedziesz miała grype, on zrobił studia chyba w Mołdawi i jeszcze zaocznie.
"Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu"

przez dajcie_spokoj 05 lip 2011, 22:12
ExxonValdez napisał(a):
dajcie_spokoj napisał(a):Jakby było mało kazał mi brać go 3 razy dziennie (mówiłam mu co powiedziała ta lekarka), o tych ziołowych już nic nie wspomniał.

dajcie_spokoj napisał(a):zresztą Pan doktor był wielce zdziwiony, że atarax na mnie nie działa i powiedział, że w takim razie on już nic mi nie pomoże

dajcie_spokoj napisał(a): i poradził iść do psychologa

Jak jest tak jak piszesz to z tego lekarza to niezły dekiel, po tym co napisałaś ze ci powiedział to powinnaś już więcej nawet niezbliżać sie pod gabinet tego asa. Popierwsze to niewiem jak mógł kazać ci brać hydroksyzyne w ciągu dnia , 3x/d wiec pewno rano/południe/wieczór , to samobójstwo (w sensie bedziesz zombi, jeszcze zaśniesz na stojąco na środku ulicy i cie cos prejedzie) :D , te ziołowe leki to sobie daruj , lepiej kup za to witamine C. "Nic ci już niepomoże" , poradził iść do psychologa ?? chyba do psychiatry , jeżeli on uzna to za stosowne , skieruje do psychologa na terapie. Nieidz już wiecej do tego lekarza nawet jak bedziesz miała grype, on zrobił studia chyba w Mołdawi i jeszcze zaocznie.

I właśnie tego się obawiam, że będę chodzić jak zombi.
Co do tego, gdzie on mi kazał iść (w sensie psycholog/psychiatra) to nawet tego nie powiedział dokładnie, powiedzial coś w sensie"prosze iść do tej przychodni, która znajduje się za...." nie podał nazwy, nic. Jak zobaczyłam na necie co jest na tej ulicy to się okazało, że to jakaś przychodnia leczenia uzależnień :/ więc sama poszukałam czegoś na internecie i pani przy rejestracji powiedziała, że do psychologa potrzebne skierowanie więc mnie zapisała do psychiatry.
Do tego lekarza poszłam tylko dlatego, że chciałam wziąć L4 a tylko on przyjmował w tych godzin jak byłam. Swoją drogą to nie ma on dobrej opinii ale nie miałam wyjścia.

przez ExxonValdez 05 lip 2011, 22:18
A z jakiego jesteś miasta ?? może bym ci polecił, mam fenomenalną lekarke z Opola, pogadałaby z Tobą i odrazu wiedziałaby co Ci dolega, skierowała tam i po to co trzeba

przez Nel 05 lip 2011, 22:18
ExxonValdez, to kwestia tolerancji, napisałam tam wyzej ze biore 3xdz i nie chodze jak zombi...natomiast diphergan mnie zmulil calkowicie...a ja jeszcze musze samochodem jeżdzic...
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez ExxonValdez 05 lip 2011, 22:23
dune napisał(a):ExxonValdez, to kwestia tolerancji, napisałam tam wyzej ze biore 3xdz i nie chodze jak zombi...natomiast diphergan mnie zmulil calkowicie...a ja jeszcze musze samochodem jeżdzic...

Żadnej tolerancji sprawa. Hydroksyzyna to lekki lek , ale z założenia ma zamulić jak świnie , bierze sie go tylko doraźnie , ponieważ działanie słabnie z czasem przy braniu non stop i tylko na noc. Po co brać hydroksyzyne na dzień , skoro są leki które nieusypiają i nieodbierają sił, a działanie terapeutyczne na nerwice mają takie że Hydroksyzyna to przy nich placebo.

Sortuj wg