HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

ATRAX (Hydroksyzyna-Hydroxyzinum)

przez Ritka7x 25 kwi 2011, 18:24
no właśnie...ja jak miałam kiedyś większy lęk..to hydro mnie tylko usypiała i muliła...a teraz jak mój lęk jest mniejszy,ale paradoksalnie gorzej sobie z nim radzę to hydro mnie trochę rozluźniła,ale dała też trochę senności i zmęczenia...więc teraz lepiej na mnie zadziałała niż wcześniej.

przez klawiszq92 01 maja 2011, 16:58
ja biorę Atarax (tabletki) w terapii 42 dniowej na leczenie lęków.
najpierw przez 2 tygodnie dawka 3 razy dziennie potem przez kolejne 2 - 2 razy dziennie i przez kolejne 2 tyg - raz dziennie.
jestem po tygodniu terapii i troszkę mi pomogło choć nie do końca ale mam nadzieje że cos pomoże a jak nie to większa terapia i mam nadzieje skuteczniejsza ;/

przez czekdes 07 maja 2011, 13:24
Witam.
Jestem tutaj nowy, to mój pierwszy post.
Piszę bo mam pewien problem, spróbuję streścić swoją sytuację.
W środę dostałem leki na kręgosłup Movalis i Medocan Forte. Któryś z nich wywołał u mnie po godzinie od zażycia jakieś dziwne reakcje typu lęki, drżenie rąk, mięsnie same mi się napinały, nie mogłem sobie znaleźć miejsca(straszne przeżycie). Postanowiliśmy pojechać na pogotowie gdzie dostałem zastrzyk z hydroksyzyny ale nie wiem jaką dawkę. Od razu zrobiło mi się lepiej. Jednak to było w środę wieczorem a dziś sobota a ja ciągle czuję straszne otępienie. Czwartek był straszny, wczoraj trochę lepiej. Dziś w nocy spałem jakieś 12h i czuję się teraz chyba gorzej niż wczoraj. Na niczym nie mogę się skupić, świat mi momentami nieźle wiruje. Dodam tylko że od momentu zastrzyku nie brałem jakichkolwiek leków. Jestem na diecie proteinowej od stycznia. Dieta ta jest troszkę wyniszczająca dla organizmu-czy to może mieć wpływ na to co się dzieje? Czy to jest normalne że niemal po 3 dobach ciągle jestem otępiony? Proszę o odpowiedź bo nie wiem co robić?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 07 maja 2011, 13:31
czekdes, Raczej wątpię, żeby to był skutek hydro. Powineneś zrobić badania krwi, badania ogólne moczu... bo tak na "oko" ciężko zawyrokować....tym bardziej, ze my nie lekarze.

Miałeś kiedyś problemy z nerwami? Depresja? Nerwica? itd?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

HYDROXYZINUM (Hydroksyzina-Atrax)

przez grusia 15 maja 2011, 13:27
Mam przypisany Asertin 0,25 rano przez ok.2 tygodnie, potem 0,5. i hydro 0,1 na noc. po asertinie nie zauważyłam mocnych skutków ubocznych. bywa mi niedobrze i ziewam.
niestety to hydro jakoś mi chyba nie pasuje :/ nie zauważyłam poprawy w zasypianiu. wcześniej budziłam się za wcześnie, teraz nie mogłam wstać. wczoraj nie wzięłam hydro. i było OK. zasnęłam, nie bez problemów, ale zasnęłam i obudziłam się normalnie.
od jutra wracam do pracy. nie wiem co robić. nie mogę nie wstać rano. chciałabym się stosować do zaleceń lekarza. byłam u niego prywatnie, bo wizytę u państwowego mam 22 czerwca. nie stać mnie na bieganie teraz prywatnie. czy mogę po prostu nie brać hydro?
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

przez kaczorrroooo-k 21 maja 2011, 18:44
Ja sie zastanawiam nad Hydro. Brałem z przerwami Afobam ale cierpie na zab psychotyczne i powodował często u mnie jakieś paranoje. Nawet w odniesieniu do rodziny :? Syrop jest w połaczeniu z alkoholem? Mam nadzieję, że nie.

przez carmen1988 21 maja 2011, 18:47
Hydro jest lekiem dość słabym, mi pomaga tylko zasnąć. Rano jeszcze tylko minimalnie odczuwam jej wpływ, wtedy uderzam z grubej rury. Lexotan i Citabax.
nerwica wegetatywna

przez into the void 24 maja 2011, 19:24
grusia brałam kiedyś hydro na noc (przy fluoksetynie) ale doraźnie
teraz mam w mieszkaniu dwa opakowania - jedno 0,1 i jedno 0,25 (dostałam od znajomego) i czasem sobie wezmę jak mam atak płaczu i nie moge sie uspokoic.. albo czuję, że mnie z nerwów "nosi".. myślę, że to jest właśnie taki lek, który bierzemy gdy czujemy potrzebę.. wg moich odczuć jest delikatny (choć skuteczny) więc nie powinno się nic dziać jeśli nie będziesz go brała co wieczór

przez carmen1988 24 maja 2011, 19:26
Ja biorę co wieczór, ale moj psychiatra wspominał, że nie szkodzi, ale może uzależniać.
nerwica wegetatywna

przez grusia 25 maja 2011, 10:58
już na mnie lepiej działa hydro. zasypiam sobie spokojnie. odpływam sobie milutko i spię. jest ok. lubię to uczucie.
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

przez on23 25 maja 2011, 17:27
hydro jest lekiem doraźnym, nie polecam na dłuższą mete, jeśli już chcecie mieć dobrze doraźnie czyli pełen komfort uspokojenia to polecam lorafen 1 mg w zupełności starczy ale też strasznie uzależniabardziej niż hydro
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez uzytkownik 25 maja 2011, 17:49
Jesteś chyba niepoważny, żeby proponować zastąpienie hydroksyzyny benzodiazepinami...
Lorafen jest dużo bardziej DORAŹNY aniżeli hydroksyzyna!
uzytkownik

przez linka 25 maja 2011, 17:52
on23, błagam jak się na czymś nie znasz to nie pisz, nie "polecaj" ludziom takich rzeczy...bo jeszcze ktoś tego posłucha........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez on23 25 maja 2011, 17:53
ja nie proponuje, bo leczyli mnie hydro, i Lepiej sobie darować, ja tylko już mowie ze jeżeliktoś chcemieć spokony umysł to jak juz sie pca w dorazne leki to niech lorafen wezmie, a nie bedzie kombinować, Moim zdaniem medycyna poszla tak daleko ze jest juz pełno leków które nie uzalezniaja i lepiej chyba z takimi sie zaprzyjaznić jak juz jest taka potrzeba

-- 25 maja 2011, 17:54 --

ewentualnie spróbować ziół, też pomagają w jakimś stopniu
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

Sortuj wg