HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
65
59%

Nie
42
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 110

Re: Atarax (--->Hydroksyzyna)

przez Grubcia 11 lis 2008, 17:17
tak hydro bez problemu wypisuja rodzinni
dla mnie ten lek to slabizna,o niebo lepszy jest afobam i nie zamula,szkoda tylko,ze uzaleznia.
Grubcia

przez cynosia27 11 lis 2008, 18:46
a to wy nie wiedzieliscie ,ze nerwica to choroba negatywnych emocji :?: to nie choroba ciala :!: a boli was cos jak macie lęki :?: nic , dopoki sami sobie czegos nie wmówimy :!: emocje negatywne trzeba umiec z siebie odpowiednio wyrzuc , a leki tego nie zrobia tylko zamulą :mrgreen: a problem nadal w głowie do nastepnej dawki :!:

---- EDIT ----

mi terapia indywidualna pomogla rozwiazac problemy ktore sie przeistoczyly w negatywne emocje :smile:
Pierwszy krok ku pokonaniu jakiejkolwiek trudności to jej akceptacja. "Czego nie da się pokonać trzeba przetrwać".

przez zawodnik17 12 lis 2008, 00:08
nie chodzę na terapie tylko zwykły lekarz mi przepisał to ;]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Hydroksyzyna

przez Jovita 18 lis 2008, 22:00
tekla napisał(a):Na mnie hydroksyzyna działa bardzo dobrze, nie otumania, jest łagodna i nie czuję się po niej ospała.

To zalezy jeszcze jaka dawka ;)
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez jaaa 18 lis 2008, 22:21
a jaka dawka jest taka zeby napewno mie uspokoila? mocn enerwy przed wystapeieniem przed klasa...- bo nie wiem czy lepiej xanaxu nie wziac:/

przez Jovita 18 lis 2008, 22:30
jaaa napisał(a):a jaka dawka jest taka zeby napewno mie uspokoila? mocn enerwy przed wystapeieniem przed klasa...- bo nie wiem czy lepiej xanaxu nie wziac:/

Na pewno uspokoi cie duza dawka, ale niestety bedziesz bardzo ospala i taka "wypruta", wiec lepiej byloby wziasc sobie mniejsza dawke , bo to tez zalezy od tego czy czesto badz czy dlugo bierzesz bo na mnie np mala dawka nie dziala wogole bardziej chyba dziala tak, ze wiem ze wzielam.

Xanax akurat dziala bardziej u mnie na lęki.
ExModerator

przez jaaa 18 lis 2008, 22:38
ani Hydro nie biore ani nic z uspakajaczy
mala dawka to ile? kupilam opakowanie z 10 mg
najwiecej bralam pamietam kiedys jakies 30-40 mg
i zabardzo to nie dzialal na mnie chyba

przez polinka 19 lis 2008, 13:13
Ja biorę 10mg na noc. Czasem 10 doraźnie, ale raczej się nie zdarza, bo mam jeszcze Sulpiryd.
Generalnie hydro uwielbiam jak nic, jeśli można tak powiedzieć o lekach :lol:
W każdym razie na początku mocno mnie zamulała, ale uwielbiam ją za to, że przez tydzien bolały mnie plecy, tak bardzo że płakałam z bólu i nic nie mogłam zrobić, a po wzięciu jej wszystko ustąpiło i było pełne wyluzowanie .
A poza tym ułatwia sen, chociaż mi wydaje się on nieco sztuczny, ale przynajmniej jest. Wycisza, uspokaja i pomaga . :smile:

przez Jovita 19 lis 2008, 15:09
jaaa napisał(a):ani Hydro nie biore ani nic z uspakajaczy
mala dawka to ile? kupilam opakowanie z 10 mg
najwiecej bralam pamietam kiedys jakies 30-40 mg
i zabardzo to nie dzialal na mnie chyba

Mała dawka to wlasnie 10mg , ja bralam 50mg w zastrzyku bo nie bylo czasu zeby czekac na dzialanie tabletki , teraz jesli cos sie dzieje to biore 30mg czyli 3 tabletki po 10mg bo lekarz nie chcial mi przepisac wiekszej dawki.
Po prostu 10mg na mnie nie dziala, bo wiem ze jest to tak mala dawka ze od razu mysle ze mi nie przejdzie.Jednak o tyle dobrze ze hydro biore juz zadko , raz w miesiacu moze dwa :D
ExModerator

przez depresyjny86 19 lis 2008, 15:50
Jednak o tyle dobrze ze hydro biore juz zadko , raz w miesiacu moze dwa
Brawo Jovita to sukces :smile: ,ja też już mało hydro biore,nawet zdarzaja sie takie miesiace,że w ogóle nie biore :smile:
:)

przez jaaa 19 lis 2008, 16:15
ja jak pomysle teraz o tym co mnei czeka wystapienie przy klasie- z kolezanka w parze-o tyle dobrze to mi sie niedobrze robi i mam ochote nie isc na uczelnie
kur... naprewde nie wiem co mam robic czy brac xanax czy np 40 mg hydro... ja poprostu nie chce sie trzasc a to moj glowny objaw i serce wali....:(

nie wiecie czy tez mozna laczyc hydro z haxanxem?

przez Szeida 19 lis 2008, 16:56
Zwracam honor hydroxyzynie. Właśnie ratuje mi życie, jestem w depresji z dużymi lękami i o dziwo ten teoretycznie delikatny lek ładnie mi je wycisza, no i dzięki niej mogę spac. Biorę 25mg w ciągu dnia, a na noc 10mg i to wystarcza. Dobre jest też to, że nie otumania, nie odczuwam skutków ubocznych. Inaczej musiała bym brac benzodiazepiny, a te jak wiadomo uzależniają...

Mam pytanie, czy organizm z czasem uodparnia się na hydroxyzynę i trzeba zwiększac dawki??

przez Jovita 19 lis 2008, 21:52
Szeida napisał(a):Mam pytanie, czy organizm z czasem uodparnia się na hydroxyzynę i trzeba zwiększac dawki??

Tak jak na wszystko , ale to musialabys brac zapewne codziennie i dlugo.

jaaa - ja laczylam hydro z xanaxem i nic mi nie bylo , mozesz wziasc sobie tak wczesnej hydro a potem xanax tuz przed , wiem ze mi nic sie nie dzialo, ale kazdy organizm jest inny. Nie martw sie dasz sobie rade, ja na studiach to nawet patrzec w oczy nikomu nie moglam tak mnie telepalo no i nawet ledwo chodzilam, ze znajomymi normalnie gadac nie moglam bo mnie wykrzywialo na boki.. ale nauczylam sie z tym walczyc no i jakos przeszlo samo..

czlowiek nerwica - ja tez gratuluje ;)
ExModerator

przez Grzybowa 21 lis 2008, 17:51
Ja biorę hydroxyzynę tylko w wyjątkowych przypadkach,kiedy jest bardzo źle.Biorę 25mg.Wydaje mi się,że mi nie pomaga tylko powala.Nadal czuję się źle,np.nie mogę oddychać i mam atak paniki,a tabletka tylko mnie wykańcza i padam ze zmęczenia.Spię po takiej małej dawce cały dzień a następnego nadal czuję jej działanie.Ale i tak jestem zadowolona,że wogóle zasypiam.Biorę ją bardzo rzadko.

Sortuj wg