Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez slitzikin 19 kwi 2007, 22:41
Ja również. Muszę przyznać, że od kiedy Was wszystkich poznałem dzięki temu forum, naprawdę mi to pomaga. Buźka :)

przez GRACJA 19 kwi 2007, 23:11
Nie, nie mam tego ale współczuje. Ja mam łuszczycę - przyczyna nie znana, może być podłoże pokarmowe ale i też nerwowe. Suchość skóry, wypryski, świąd. Czasami mylone a AZS. Myśle że obie te choroby mają podłoże nerwowe. To tak jakby skóra dawała znać że coś dzieje się w środku. Bardzo często wiele chorób daje o sobie znać zmianami skórnymi. Pozdrawiam.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez IceMan 19 kwi 2007, 23:26
Bad Girl piewsze o tym słyszę i trochę się zaciekawiłem tematem - na dobry początek znalazłem to: http://www.atopowe-zapalenie.pl/ i coś mi się zdaje, że znajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Destrukcja 20 kwi 2007, 11:49
mnie sie wydaje ze to subiektywnie od osobowosci zalezy....
nie mam sporo czasu a jak sie NACZYTAM to u siebie widze kolejne objawy i lęk się napedza

dodatkowo wczoraj na zajeciach miałam dziwne uczucie d/d jednak nie takie co zazwyczaj ktoremu towarzyszył lęk ..poprostu siedziałam słuchalam co docent DO MNIE mowil a bylam jakby obok tego i nie mogłam zatrybic otrząsnąc tylko odplywałam wszystko ustało po kilku min ale potem "retrospekcyjnie" walczyłam sie tym zdarzeniem reszte dnia co skutecznie obnizyło moj nastroj

poradzcie to nerwica czy juz gorzej?...szczerze to mimo pasji i efektow wiem juz ze nie powinnam porywac sie na te studia :[

przez Bad Girl 20 kwi 2007, 15:03
Piotrek dzieki wielkie za linka. napewno sie przyda! Gracjo współczuje ci łuszczycy... słyszałam, że to coś podobnego do atopi.
Najgorsze jest to, że to choroba nieuleczalna... niedługo będe próbowała hipnozy... mój psychiatra powiedział mi, że możeto pomóc. relaksacja, radzenie sobie w sytuacjach stresowych i takie różne...
Zauważyłam ostatnio, że kiedy dostaję napadu lękowego od razu zaczyna mnie strasznie swędzić skóra...no a potem wiadomo, ręce całe w ranach.

Nerwica już daje wszedzie o sobie znać...

przez IceMan 20 kwi 2007, 15:17
Zauważyłam ostatnio, że kiedy dostaję napadu lękowego od razu zaczyna mnie strasznie swędzić skóra...no a potem wiadomo, ręce całe w ranach.

Hmmm... też mam problem z tym swędzeniem. Czy to bezpośrednio wiąże się z dolegliwością wymienioną w temacie czy to odrębne rzeczy?
Przyjaciel forum

przez simplicity 20 kwi 2007, 15:35
Wizyty mają być właśnie mniej więcej raz w miesiącu. Ojej, naprawdę po tylu razach widać poprawę? :D To nie jest tak źle

Mi też to forum bardzo pomogło. Przede wszystkim wogóle przekonałam samą siebie że może coś mi dolega, bo zawsze uważałam, że przesadzam z tymi moimi stanami i że wszyscy tak mają i jakoś sobie radzą. Teraz jak się gorzej czuję to wchodzę, i wystarczy że coś poczytam i mi lepiej :smile:

Destrukcja, nie znam się za bardzo na diagnozowaniu chorób, ale jeżeli masz jakieś obawy, to może warto pójść do lekarza, żeby wiedzieć co i jak. Nie rezygnuj ze studiów! Nie pozwól na to, żeby ta choroba niszczyła Ci życie, walcz, na pewno świetnie dasz sobie radę z nauką :) Powoli wszystko będzie coraz lepiej. Pomimo tego że jest ciężko, trzeba dzielnie iść naprzód :) Trzymaj się ciepło

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 20 kwi 2007, 17:19
simplicity ma racje, trzeba isc na przod, bo szkoda zycia, pozniej bedziesz zalowala, ze przegapilas okazje, a studia, to wazna czesc zycia, niewarto z niej rezygnowac, niewarto sie zalamywac, a nawet niewolno :!: nerwica, to tez pewien egzamin, ktory niestety musimy zdac na 6, zeby sie uwolnic. nikt niewyleczyl sie od razu, sama nazwa forum..." kroki do wolnosci", tu trzeba nauczyc sie cierpliwosci, to niejest jeden siedmiomilowy krok, zeby czcuc sie wyleczonym, to jest tysiace malych kroczkow, tysiące przemyslen, i zrozumienie czym jest dla nas nerwica.....
sciskam mocno
lidka
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez belinda 20 kwi 2007, 19:30
destrukcja
Uczucia d/d sa objawami nerwicy. Ja czasem doswiadczam ich wieczorem, gdy jest cicho, przewaznie po dlugotrwalym leku.

Myslisz, ze nie nadajesz sie na studia? mnie z kazdym semestrem bylo coraz gorzej, pytalam sie co ja tutaj robie?? i nie wytrzymalam. Trudno powiedziec czy tak by sie stalo gdybym jednak powalczyla, a na pewno nie stalo by sie to gdybym miala wtedy Was i Wasze wsparcie :D trudno o tym nie myslec, ale nie chce zalowac tylko isc na przod, jeszcze wszystko sie ulozy i moze sprobuje dokonczyc to co juz zaczelam?
Powiem Ci jedno: nie mysl, ze jestes mniej zdolna od innych, czy slabsza, na pewno nie jestes:) idz dalej i walcz, a w razie zwatpienia zagladaj tutaj, tu zawsze otrzymasz dobra rade i pocieszenie.
Pozdrawiam

przez Destrukcja 20 kwi 2007, 20:08
dzieki za zyczliwosc.... taka perswazja zawsze pomaga

tyle ze ja jestem kompletnie pogubiona,nie mam najmniejszego problemu z nauką przeciwnie coraz lepsze perspektywy łatwo wszysko chłone ale za rok bedac lekarzem ktoremu brak wewnetrzenego kapitału emocjonalnego niewiele zdziałam ....mam problem ze sobą sporą rzesze lekarzy ktorzy twierdza ze d/d to tylko następstwo traumy z dziecinstwa
renomowanwgo terapeute a nadal tkwie w miejscu ....Nie potrafie obrac horyzontu i przeraza mnie wizja przyszłosci
paradoksalnie jestem "normalna" mam staze wyjazdy praktyki meczy mnie ta metka IDEALNEJ Dagmary wolałabym byc po zawodowce a zdrowa miec rodzine i dom z ogrodkiem ...

po tej konkluzji wnosze ze bede robic wszelkie mozliwe specjalizacje do wieku emerytalnego byle tylko nie skazywac potencjalnego "kowalskiego" na moje diagnozy najgorsze ze to był moj swiadomy wybor i MOGE OBWINIAC JEDYNIE SIEBIE co z kolei wpedza mnie w poczucie winy

przez hetman76 20 kwi 2007, 21:29
Rubensk jescze serce w tobie bije nie podawaj się jest ciezko wiem...nie jesteś sam i ktoś w tym kraju ma podobnie (ja) i co... i walczę choć "czasem" jest trudno przez krew przez łzy ale ciągle...nie masz dla kogo..to dla siebie
w nerwicy i całym tym g*** najwazniejsza jest motywacja.
Masz marzenia? napewno masz wiec sobie je spełnij !!!

przez Bad Girl 20 kwi 2007, 22:32
Sama nie wiem... to zależy... u mnie sie zaczeło od tego. dokładnie jakieś pół roku temu. potem nie leczona skóra robi sie brzydka, piecze, boli, swędzi... ostatnio dermatolog przepisał mi maści sterydowe na to, ale jakoś nie jestem przekonana co do tego.
Obserwuj swoją skóre. Im wcześniej coś zauważysz tym lepiej. ale myśle że na razie nie ma powodu do obaw, chociaz wiesz, nie znam sie na tym tak do końca...
Ale z całego serca nie życze ci atopowego zapalenia...

przez IceMan 20 kwi 2007, 22:38
Nie no to z tego co czytam to nie mam atopowego zapalenia na pewno. A z tym swędzeniem to już dawno mam. I myślę, że to nerwowe.
Przyjaciel forum

przez yeti 20 kwi 2007, 23:40
Bad Gril ja mam pewien problem z rekami i kiedys czytalam o AZS i tak sie zastanawialam czy to moze byc to... Dermatolodzy sie motaja nie potrafia wprost powiedziec co to...przepisuja jakies specyfiki ale one nic nie daja, mozesz powiedziec dokladniej jak to sie objawia u Ciebie? I czy masz tylko w jakis konkretnych miejsach (np rece), ja mam cos takiego ze puchna mi palce tak specyficznie i potem pekaja, swędza, łuszczą się i jest nieprzyjemnie... nie wiem co to jest i jak z tym walczyc... Pozdrawiam i z gory dzieki za info:)

Sortuj wg