Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Leczenie i czas trwania nerwicy.

przez Gregorius 10 lut 2007, 21:59
Czy orientujecie się jak długo może trwać leczenie nerwicy, oczywiście przy podjęciu odpowiedniego leczenia u lekarza i wraz ze wsparciem psychologicznym ? Zdaje sobie sprawe że w tym przypadku cięzko o wyciągnac takie ogólne wnioski ale może macie jakies własne doświadczenia , lub informacje w tym temacie.
Chciałbym także zapytać czy któś wie ile procent chorych na nerwice wychodzi z tego.

przez IceMan 10 lut 2007, 22:21
Zarówno w pierwszym jak i drugim temacie liczby Ci nie pomogą. W pierwszym są przy tym bardzo płynne - czasu leczenia nie będziesz mógł przewidzieć, to zależy od poziomu zaawansowania nerwicy i nastawienia leczącego się na nerwicę (i pewnie od wielu innych czynników, których nie wymieniłem). A co do drugiego, najważniejsze że nie jest równe 0%, a na pewno o wiele wiele więcej. Ale najistotniejsze jest to, że nerwica jest wyleczalna i to, jak szybko i czy się wyleczysz, zależy wyłącznie od Ciebie, a nie od danych statystycznych.
Przyjaciel forum

przez lula 10 lut 2007, 23:21
Dobrze wiesz, że jak ktoś ma jazdy hipochondryczne to nic go nie uspokoi.
W medycynie nie ma jasnych przypadków-często rockandrollowcy dożywają osiemdziesiątki, a sportowcy umierają na zawał. nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi czy zachorujemy czy nie.
Pewnych rzeczy nie da się kontrolować i trzeba nauczyć si e ztym żyć i to zaakceptować.
Przez taką cholerną potrzebę kontrolowania wszystkiego i bycia szczęśliwym zawsze i ponad wszystko wpędzamy się w nerwicę.
Ktoś mądry powiedział (chyba Nietsche), że człowiek nie jest stworzony do bycia szczęśliwym. A szczęście (mam na myśli łatwe życie) to dar, a nie gwarant.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lula 10 lut 2007, 23:23
WYTRZYMASZ. Nawet jeśli czasem będziesz chciała, żeby Cie to zabiło to nie ma szans :)

przez Ysa 10 lut 2007, 23:27
w najgorszych momentach policz do trzech napij się herbaty, mnie to uspokaja
Ysa

przez Ysa 10 lut 2007, 23:29
przesadzasz, nie ma się czym martwić
Ysa

przez lula 10 lut 2007, 23:34
Rola psychiatry nie ogranicza się do wypisywania leków. Z nim też możesz porozmawiać o tym co Cię trapi.
A może uda Ci się bez leków. W moim przypadku leki tylko wydłużyły terapię. Brałam i czułam się dobrze, więc motywacja była mniejsza. Leczenie farmakologiczne odwraca uwagę od aspektu psychologicznego. I moim skromnym zdaniem jest nadużywane. Z wygodnictwa naszego i lekarzy....

przez lula 10 lut 2007, 23:40
Na takie pytania odpowiedzi może udzielić Ci tylko lekarz na podstawie badań. Jeśli wykluczy podłoże fizjoliogiczne to te objawy,o których piszesz mogą świadczyć o nerwicy. Ale taką diagnozę może postawić tylko lekarz.
Trzymaj się

przez Atkaa 11 lut 2007, 00:01
A ja nie chcę żeby było dobrze jak przedtem. Ja chcę i sprawię, że będzie lepiej niż dobrze i przedtem :mrgreen: Heh!!! Zlicytuje ktoś ten pomysł???
Dobry humorek mam :roll: a co :mrgreen:
z zimna, z wysiłku, z nadziei, z pragnień
drżę każdego ranka
gdy wyruszam w świat...

przez vallkinger 11 lut 2007, 01:14
heliosphan napisał(a):jestem studentem medycyny, i musze ci powiedziec ze wiem, ze sepsa wystepuje z wieksza czestotliwoscia u ludzi majacych hemoroidy. przykro mi.

jesteś idiotą - jeszcze jej dowal do pieca

przez vallkinger 11 lut 2007, 01:19
oliwia napisał(a):na terapie nie chodzilam bo w moim miescie nie ma czegos takiego.mozna isc na wizyte do psychiatry i dostajesz leki,ale terapi nie prowadza..niestety nie moge sobie pozwolic na lezenie w lozku

Z jakiego miasta jesteś ?
1. Kot zawsze spada na 4 łapy.
2. Kanapka zawsze spada masłem do dołu.
3. Przywiązujemy na plecach kota kanapkę masłem skierowanym w górę.
4. Otrzymujemy lewitujący układ do wykorzystania w szybkobieżnych pociągach.

przez IceMan 11 lut 2007, 02:07
I bardzo, bardzo dobrze, Atkaa. Tak należy. A żeby humorek był świetny, to polecam dobrą komedię, np. Nawrót depresji gangstera (albo Depresja gangstera - to pierwsza część, a nawrót to 2 część - w obu: boki zrywać :D )
Przyjaciel forum

przez Niteczka 11 lut 2007, 03:11
No ja zgadzam się, objawy tak jak u nerwicy ale lekarz powinien stwierdzic to, ja tez w sumie leczyłam sie na astme zanim stwierdzili nerwice... pozdrawiam ;)
I am alone at a crossroads
I'm not at home in my own home
And I've tried and tried to say what's on my mind
I'm so tired of pretending...

przez Niteczka 11 lut 2007, 03:17
Piotrek napisał(a):Witaj!
.....
Musisz się czymś zająć, czymś dla Ciebie ciekawym, co z wielką chęcią byś zrobiła... po to, żebyś przestała myśleć o chorobach

Zgadzam sie z tym, ja tak zrobiłam tzn zaczełam cos robic ze soba, jakies zajecia, wysiłek fizyczny i po pewnym czasie juz troche lepiej, nie mysle po prostu o sobie ;) wierze w Ciebie i wiem ze damy rade :smile:
pozdrawiam
I am alone at a crossroads
I'm not at home in my own home
And I've tried and tried to say what's on my mind
I'm so tired of pretending...

Sortuj wg