Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Dydona 06 sty 2006, 10:31
Czyli trezba szukać dalej, a byłeś napięty przed wynikiem i w dniu odbierania spokojny ale odreagowałeś póżniej co jest normalne w nerwicy.
Wiesz ja miałam badanie tomograficzne z kontrastem i jak o tym poczytałam w necie to tak się bałam, zę myslałam, ze sie wykończę, a po badaniu na drugi dzień odreagowało moje serce częstoskurczem i znalazłam się w szpitalu.

przez bibi 06 sty 2006, 11:00
chodze na AA . TAM NIEKTÓRE KOBIEY KTÓRYCH MĘZOWIE ZaCZELI ZNÓW PIĆ SAME ZAŁOŻYŁY TAKĄ GRUPĘ . pomaga nam terapeuta i psychiatra.Mamy wiele grup , w zależności od stopnia zaawansowania. przechodzimy rózne grupy.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez janek 06 sty 2006, 11:23
Dydona napisał(a):Czyli trezba szukać dalej, a byłeś napięty przed wynikiem i w dniu odbierania spokojny ale odreagowałeś póżniej co jest normalne w nerwicy.
Wiesz ja miałam badanie tomograficzne z kontrastem i jak o tym poczytałam w necie to tak się bałam, zę myslałam, ze sie wykończę, a po badaniu na drugi dzień odreagowało moje serce częstoskurczem i znalazłam się w szpitalu.

częstoskurcz...mam to samo..raz też zdarzył się szpital - ale przeszło mi w momencie jak niegrzeczna lekarka nawrzeszczała na mnie.. wg niej jestem rozchwiany emocjonalnie ;) bierzesz na to leki jakies?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magda-27 06 sty 2006, 11:24
A mi ostatnio jeden lekarz powiedział , ze podobno jeszcze lepszy od magnezu jest cynk, na nerwy oczywiście :) :) :)
Przyjaciel forum

przez martasta 06 sty 2006, 12:59
to tylko takie male doświadczonko było...nie mowie ze tak jest u wszystkich..a pozatym jak podkreslalam badanko nie odbylo sie w momencie jak mialam"atak"pelnoobjawowy tylko jak zle sie czulam :)
a to znaczy ze nie mamy podwyzszonego cisnienia caly czas...tylko przy ataku lękowym...czyli nie roznimy sie zbyt od "normalnych"obywateli...no bo pomyslcie: jest sobie pan Nerwowy-dostaje stresu bez powodu i podwyższa mu sie cisnienie...
jest sobie pan Zdrowuś-wypada mu kanapka z dżemem malinowym na nowy dywan-dostaje stresu i podwyzsza mu sie cisnienie....

jaka roznica-->jedynie w powodach...

NIe wiem co to jest

przez Marcinek1990 06 sty 2006, 16:52
:oops: czasami gdy sobie tak siedze i mysle o czyms to na mysl przychodzi mi to ze zaraz moge poczuc strachi w tym wlasnie momencie go czuje. Ten strach jest bardzo straszny ,czasami sie boje tego bardzo ,boje sie o siebie,boje sioe ze nie doczekam 18 lat a mam dopiero 15. Nie wiem na co jestem chory.Lekarze przepisywali mi leki. Gdy bylem u pediatry na pogotowiu to wypisal mi lek o nazwie ATARAX, bralem go systematycznie przez 1 miesiac, potem gdy przestalem(tak zalecil lekarz)bralem persen. Wiem ze to sa leki psychotropowe.Czy da sie wyleczyc gdy sie ich nie bierze??Odpiszcie, poradzcie cos na ten temat :D prosze i z gory dziekuje
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Marcinek1990

przez meliskaaa 06 sty 2006, 16:54
Dark Angel wstaw swoje zdjecie to ja tez wstawie :PP
meliskaaa

przez meliskaaa 06 sty 2006, 17:03
a jaka miales diagnoze ????? byles u psyhciatry???
meliskaaa

przez Gość 06 sty 2006, 17:12
Od 2 lat leczę się na zbyt wysoką prolaktynę a obecnie na zwyżkę testosteronu i inne hormony męskie. W tej samej klinice na Kopernika przechodzę przez zbiórki moczu itd. Nie wiem u kogo się leczysz ( znam tamtejszych lekarzy z Endokrynologii), ale mój twierdzi, że wyrzut hormonów sam w sobie nie może być przyczyna takich aż jazd. Z drugiej strony jedna z pacjentek radziła mi, by NAWET przy prawidlowych poziomach hormonów tarczycowych zrobić USG tarczycy. U niej w ten sposógb wykryto aktywne guzki i chorobę tarczycy, która dawała jej jazdy. Najczęsciej rózne drgawki pochodzą od nerwicy. Pozdrawiam.
Gość

przez Demi 06 sty 2006, 17:32
Szkoda Bibi, że tak daleko mieszkasz, ale pewnie coś się dzieje w okolicach Wwy również. Zawsze chciałam być dzielna, radzić sobie sama, nikt w rodzinie nic nie wiedział o problemie męża, nieliczni znajomi, którzy wiedzą myślą, że koalkoholiczka tzn., że piję razem z nim. :cry: :cry: :cry: ale już dłużej nie dam rady. nie wiedziałam, że nas, nerwicowców jest tak dużo, wstydziłam się tego, że mąż pije, że chodzę do psychiatry, że biorę leki itp. Podziwiam was wszystkich, że jesteście tacy mądrzy i dojrzali. Ja w Waszym wieku byłam głupia i naiwna. :oops: Pozdrówka
Demi

przez meliskaaa 06 sty 2006, 17:40
a jaki jest lekarz od tarczycy ???? chyba tez musze sobie zrobic badania tak dla pewnosci ?? jak wyglada takie badanie??
meliskaaa

przez Dana 06 sty 2006, 17:48
Demi - może nie byłaś w "naszym wieku" głupia tylko po prostu szczęśliwa? No bo nie znać się na nerwicach, NIE MUSIEĆ się na nich znać to przecież niebywałe szczęście. Motyw brania na siebie za dużo , taki jak jest u Ciebie, chyba jest u wielu,. a przynajmniej u mnie. Kiedyś nastepuje zmęczenie materiału. A mąż... - pewnie winisz się za słabość , że jesteś z nim ( uzależnienie?) a nie chcesz... Tak zgaduję, jeśli nieprawidłowo sorry, ale mechanizm jest mi znany. Czasem "wyrwanie się" zmienia wszystko od kopa radyklanie na lepsze, jak terapia szokowa, ale to bardzo trudne. Życzę pwoodzenia!

przez Demi 06 sty 2006, 18:19
Dana, doskonale mnie zrozumiałaś. jak również to, że to jest tak strasznie trudne i tak bardzo się tego boję. skąd Ci jest znany ten mechanizm? miałaś czasem takie odczucia?
Demi

przez DarkAngel 06 sty 2006, 18:58
Demi o takich sprawach ciągle bębni się w tv i radiu. Kazdy, kto nawet nie ma takich problemów zna ten schemat.
Dana ma w 100% rację. Tak jak w wielu podobnych sytuacjach rozstanie zmienia wszystko o 180st (oczywiście na lepsze, dla strony pokrzywdzonej)...
Obrazek
ExModerator

Sortuj wg