Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Yantar 18 sty 2007, 03:38
ertik masz dwa wyjscia liczyc na wyrozumialosc partnerki w przypadku niepowodzenia. Albo udac sie do seksuologa, najlepiej takiego, ktory specjalizuje sie w zaburzeniach erekcji. (choc o takiego raczej nielatwo).

przez Fraglin 18 sty 2007, 06:38
Natrafiłem na ciekawą informację w Usenecie:

About two years ago my husband (who stutters on almost every word) was prescribed Zoloft for an unrelated problem. After about four months on the drug he became approximately 95% fluent. Once the treatment stopped, he regressed to stuttering and hard blocking on every other word. We recently went to a psychiatrist and told him of our experience with Zoloft and he put my husband on 200mg/day Zoloft. It took a while to build up to this dose, but after a few weeks at 200mg/day he is again about 95% fluent. He now rarely hard blocks and dosen't do the facial contortions and hand motions when he does hard block. He just takes a breath and moves past it. He also no longer repeats the first syllable of words he would normally hang up on.

Brzmi optymistycznie mimo innych pesymistycznych doniesienień jakoby SSRI nasilały jąkanie. A jesli chodzi o leczenie farmakologiczne:

Several dopamine antagonist medications reduced stuttering in double-blind, placebo-controlled studies, including Haloperidol (Haldol), risperidone (Risperdal),12 and olanzapine (Zyprexa). These medications generally reduce stuttering 33-50%.

Będę robił za królika doświadczalnego.

przez aniołek 18 sty 2007, 11:32
hej byc może masz zaburzenie snu- katapleksja niewiem dokładnie jakie masz tam wizje ale w tym zaburzeniu powtarza sie zazwyczaj jedno co jakis czas.zazwyczaj śni sie jakas strasdzna postac,zmarszczona zakapturzona, coraz bardziej zbliza sie do sniacego i siada mu na klatce piersiowej probujac go udusic, sniacy czesto doznaje tzw. paraliżu sennego i bardzo trudno mu sie wybudzic.
jesli cokolwiek z mojego opisu pasuje do twoich koszmarów to masz to zaburzenie snu.....a lepsze to niż np nerwica lękowa :P
'LUDZIE LUDZIOM......'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

proszę wejdź!!

przez Kaska22 18 sty 2007, 12:07
Po raz kolejny zwracam się do Was z prośbą o radę. Mój problem jesli ktos mnie nie pamięta to ciągle bóle głowy,trwają 6 lat.
Miałam robioną tomografię pół roku temu,wszystko wyszlo w porządku,jednak ostatnio ktos mi powiedział że tomografia niczego nie wykazuje,że je to poprostu beznadziejne badanie.
no i teraz się zastanawiam po co lekarz mi je zlecił skoro ono mogło skłamać.
A jezeli naprawdę mam coś w tej głowie.
Co mi radzicie?bardzo proszę o każdą radę.Boję się że niedługo umrę.
Kaska22

przez Radsky 18 sty 2007, 14:37
Jeśli Cię to pocieszy i choć trochę uspokoi to mogę Ci napisać, iż ja mam codzienne bóle głowy od około 7 lat. Zrobiłem tomografię, rezonans, zaliczonych kilku neurologów, RTG kręgosłup itd. Wszsytko w porządku. Diagnoza? Napięciowy ból głowy. Nie jest to smiertelne i z pewnością nie umrzesz. Wiem co czujesz i jakie to jest upierdliwe ale nie masz się co bać! Pozdrawiam.

przez Kaska22 18 sty 2007, 15:58
BYSTRY przepraszam,że zasmecam Twój temat ale to niechcący bo chciałam założyć nowy temat w weszła do Ciebie i niechcący wkleiłam to co wcześniej napisałam.Mam nadzieję że sie nie gniewasz.

A jeśli już ktoś tutaj odpisał w mojej sprawie to bardzo dziękuję.
Radsky pociesz mnie jakoś bo ja nie wiem co robić,czy ta tomografia wystarczy żeby być spokojnym o swoją główkę?
Kaska22

anoreksja emocjonalna

przez Honey 18 sty 2007, 17:15
Tak się składa, że wczoraj dowiedziałam się na czym polega to zaburzenie. http://samozdrowie.interia.pl/seks/maga ... =100043965 tutaj możesz znaleźć odpowiedź.

Najogólniej jest to przymus powstrzymywania się od sexu, miłości, naiązywania bliskich relacji.

przez BYSTRY 18 sty 2007, 17:35
:D Nic sie niestało Kasia , mój temat to twój temat , w końcu poto go założyłem żeby każdy mógł się wpisywać :D

przez kamka 18 sty 2007, 17:51
witam was ja tez nie daje rady naprawde ja nie zyje ja sie mecze nie wiem co mam dale robic naprawde tak sie boje ze to cieszka choroba i ze umieram
:cry: moje obiawy sa takie dziwene ze czasem watpie ze to nerwica czy przy nerwicy by byly takie obiawy i na dodatek codzienie przes 2 lata nie ma dnia zeby bylo ok no szok boze to jest straszne teraz mam jakis dziwny obiaw normalnie nie umie usiedziec spokojnie jak leze to tez mi sie tak dzieje to tak jak by mi sie wszystko czeslo w srotku ui bym sie unosila albo zapadala nogi mam jakies dziwne cieszkie boze ile jeszcze :cry: :cry: :cry: :cry:

przez iwka73 18 sty 2007, 17:51
Ja też mam takie bóle głowy, ostatnio to codziennie tak jakby mi coś chciało ja rozwalić od środka.Do tego osłabienie organizmu i zawroty głowy.Wiem że wszystko w porządku bo kiedyś byłam u lekarza tzn. kilka lat temu ale objawy są cały cas takie same więc nie chodzę już do lekarzy.Ból jest tak uciążliwy że przeszkadza mi w pracy, w codziennych czynnościach.Czy jest ktoś kto sobie radzi z takimi objawami co ja albo podobnymi?Dodam że kiedyś przed terapią miałam więcej objawów połączonych z lękami o życie, że umrę,itp.
iwka73

przez lotta 18 sty 2007, 18:36
myślę, że to chwila słabości, że czasami każdy tak ma i chce wtedy ponarzekać;
w sumie narzekanie może wyjść tylko na zdrowie, więc nie odmawiaj sobie, zwłaszcza tu:)
przepraszam, że tak zadam pytanie "z innej beczki"... co zrobić, żeby się dostać do podobnej redakcji jak ta Twoja i jakie warunki trzeba spełniać.
nie żebym Tobie chciała zabrać pracę, ale od jakiegoś czasu myślę o podobnym zajęciu:)
nie traktuj więc tego personalnie, proszę...
Moim świętym prawem jest czuć się dobrze.

przez misiaczek 18 sty 2007, 23:28
witak KAMKO ja też tak mam jakieś dziwne pbjawy takie same jak twoje mam wrażenie jakby to nie była nerwica dziś np. boję się wiatrów mam słaby dachi boję się że mi go zerwie wszyscy w domu śpią już a ja pilnuję ale co ja poradzę nogi mi się trzęsą ręce drżą zawroty głowy cała buzia mnie piecze boli w piersiach i mam potforny lęk ale zauważyłam że jak sobie tu z wami piszę to mi jakby lepiej bo ja nigdy z nikim nie rozmawiałam o mojej nerwicy trzymajmy się teraz właśnie dopadł mnie lęk i chciałabym już iść spać bo przecież i tak nic nie poradzę na to że wieje

przez kamka 18 sty 2007, 23:38
czesc wiesz co ale ja te obiawy mam caly czas i nie przechodza no makabra naprawde :cry: :cry: :cry:

przez Oliwka333 19 sty 2007, 00:01
u mnie to byla norma ze nie moglam polknac sliny,jakbym zupelnie stracila ten odruch,czasami nawet teraz mi sie to zdarza,okropnosc,czasami nawet tabletki nie moge polknac

Sortuj wg