Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez przemeks 07 lis 2006, 20:20
Czyli wszystko muszę powiedzieć rodzicom, że czuje się inaczej i, że potrzebuje wizyty u psychologa/psychiatry ?

przez meskalina 07 lis 2006, 20:29
Mysle, ze tak, zreszta jezeli masz dobry kontakt z rodzicami i beda starali sie Ciebie zrozumiec to taka rozmowa bardzo pomaga. Na pewno nie nalezy izolowac sie od ludzi i ukrywac swojego samopoczucie przed najblizszymi osobami.
Bardzo malo napisales o sobie, byc moze na poczatek wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego, a On skieruje Ciebie do specjalisty albo ewentualnie na badania wykazujace choroby o objawach podobnych do Twoich.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez przemeks 07 lis 2006, 20:33
O sobie, raczej jestem wesołą, gadatliwą osobą, która zawsze miała zajęcie i radziła sobie z wszelkimi problemami. W życiu staram się jak najmniej przejmować różnymi problemami i byłem zadowolony z życia...

...obawiam się, że to toś zabierze mi to wszystko...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez meskalina 07 lis 2006, 20:44
Nie sugeruj sie za bardzo tym co ludzie tutaj pisza.
Kazdy przypadek jest inny. Kazda osoba musi znalezc wlasny sposob na walke z problemem. Jezeli czujesz, ze przeszkadza Ci to cos w normalnym funkcjonowaniu to koniecznie idz do lekarza. Tutaj nikt w 100% nie odpowie Ci na wszystkie pytania, to lekarz jest od tego zeby postawil diagnoze, szczegolnie, ze z tego co piszesz to objawy jeszcze nie sa zbyt silne. Byc moze to nie jest wcale nerwica, jest szereg chorob o podobnych objawach.

przez przemeks 07 lis 2006, 20:53
Przeczytałem kilka wypowiedzi i relacje różnych osób często sprowadzają się do "nagłych ataków", które całkowicie uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie.

U mnie w dużej mierze sprowadza się to do tego, że mam problemy z oddychaniem, czasem ręce mi lekko drętwieją, ale jestem w stanie nad tym zapanować.

"...jest szereg chorob o podobnych objawach." - mogłabyś jakieś przykładowe wymienić, z chęcią zobaczę czy coś innego pasuje do moich objawów.

przez meskalina 07 lis 2006, 20:59
czy Ty mnie sluchasz? :D Lekarz stawia diagnoze.
Jezeli ktos bardzo chce to znajdzie u siebie objawy kazdej choroby jaka sobie tylko wymysli. Wyszukiwanie u siebie objawow roznych przypadlosci takze jest choroba jak wiesz.

przez przemeks 07 lis 2006, 21:06
Hehe, tak zdaje sobie z tego sprawę ;)

Nie zrozumiem mnie źle, martwię się bo mam powody a do lekarza w takim razie się wybiorę.

Jeszcze na koniec, czy objawy nerwicy nasilają się w czasie?

-------
Co do moich problemów z oddychaniem, często nie mogłem wziąć pełnego wdechu, czasami bałem, że się uduszę a szczególnie w busie.

ello All od jutro zaczynam kuracje :)

przez crewdnb 07 lis 2006, 21:08
witam wszystkich...

chcialem Wam tylko napisac ze od czerwca nie łykam Efectinu i bylo oki... ale dostalem sie na weterynarie i problemyu znowu wracaja... pomijajac to, znalazlem w necie Brahmi Bacopa wiec jutro pedze do apteki i chyba zaczne kuracje i zobaczymy co bedzie bo nie chce znowu faszerowac sie efectinem czy xanaxem... pozdrawiam...

P.S.

nie wiecie gdzie jest jakas psychoterapia w lublinie???

przez koshmar 07 lis 2006, 21:40
było dobrze,poprostu bardzo sie bałem zaczeły sie dziać zemna dziwne rzeczy, wiesz chyba to nie było nakręcanie... wziąłem lek i dwóch godzinach juz nie czółem takich jakiś dziwnych lotów. mam jeszcze elenium z tych drugich leków. Dziękuje za troske i energiczny fluid w twoim poscie :))) pozdrawiam

re

przez Lu_80 07 lis 2006, 22:03
czesc
ja zawsze biore ten lek na noc bo jak biorę rano to jestem senny jakiś. w ulotce zalecają branie rano ale psychiatra Ci powie, ze jesli ci pasuje na wieczor to bierz...
zycze powodzenia !!

Lu
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez meskalina 07 lis 2006, 22:08
Jesli warunki sa sprzyjajace to tak, ale nie jest to regula. U mnie warunki zewnetrzne przyczynily sie do nasilenia objawow. Nie wiem jednak czy tak jest zawsze. Tu chyba tez mozliwe sa rozne scenariusze. W moim przypadku stany wzmozonych objawow pojawiaja sie co jakis czas ale dopiero niedawno dowiedzialam sie ze to wlasnie to.

przez nikla 07 lis 2006, 22:19
Nie mierze sobie cisnienia wogole bo nie widze w tym zadnego sensu,ale mam tak bardzo czesto ze serce wali mi chwilami z ogromna sila a czasami staje na sekunde.Robilam badania serca nic mi nie jest.Nie zwracam juz na to wogole uwagi nie przeszkadza mi to.Zauwazylam ze jak biore systematycznie magnez to mam to bardzo rzadko.Nie przejmuj sie nic ci nie bedzie i przestan mierzyc cisnienie.Chyba ze lekarz ci kazal.Pozdrawiam.

Sortuj wg