Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mysia 08 wrz 2005, 21:45
Może kiedyœ mi przejdzie.Jak narazie jeden lęk przechodzi w drugi.

przez Ania 08 wrz 2005, 22:03
Przejdzie na pewno :) Mi też się zmieniajš lęki, ale przecież kiedyœ muszš się skończyć.

przez Ania 08 wrz 2005, 22:06
To że masz luki w pamięci, nie możesz się skupić jest normalnš rzeczš przy nerwicy. Ja sama przez to przechodzę. Kiedyœ bałam się że moje braki w pamięci to choroba Alzheimera, ale teraz wiem że to nieprawda. Czytam o nerwicach sporo ksišżek i to sš tylko objawy. Nie masz się czego bać :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ania 08 wrz 2005, 22:13
Ja miałam taki problem, doszło nawet do tego że przez pewien czas nie choodziłam nawet do szkoły, takie miałam lęki. Kiedy zaczęłam chodzić bałam się znowu, że każdy sšdzi że jestem inna, wszyscy się na mnie patrzš i za plecami wyœmiewajš ze mnie. Ale zrobiłam sobie na złoœć i teraz jeżeli chodzi o kontakty jest wszystko O.K. Zaakceptowaałam siebie takš jakš jestem i moje kontakty z wszystkimi się poprawiły :) Fakt, mam lęki ale nie boję się rozmowy, więcej się uœmiecham i jak z kimœ rozmawiam to lęki schodzš na tył. Obecnie zamierzam podjšć studia i mimo że naprawdę moje lęki sš silne, cieszę się, bo wiem że rozmowa chociażby o niczym naprawdę pomaga choć trochę zpomnieć. Pozdrawiam

przez Gość 08 wrz 2005, 23:31
dziekuje wam bardzo za te posty..bo chociaz czasem mysle ze zaczynam sobie z ta choroba radzic pozniej przytlacza mnie jeszcze bardziej ..tez unikam przez nia ludzi...bo boje sie ze moze sie jakos dziwnie zachowam lub powiem cos nie tak jak powinnam...(znow cos pokrece,lub zaopomne)ja takze doszukiwalam sie juz roznych chorob u siebie od SM po rozne ,niajrorniejsze ..mam tylko nadzieje ze kiedys mi przejdzie..NAJBARDZIEJ CIESZY MNIE FAKT ZE NIEJESTEM SAMA.. :wink:
Gość

przez Gość 08 wrz 2005, 23:47
Czesc!!! Ja po prostu nie moge ogladac wiadomosci :( Jak tylko powiedza o jakims wypadku to zaraz sie denerwuje ze mnie tez to spotka!!!Np wczoraj powiedzieli o chlopaku ktory mial 21 lat i dostal wysokiej goraczki!Pogotowie do niego nie przyjechalo :evil: i chlopak zmarl!!!ja mam 22 lata i boje sie, ze tez tak po prostu moze mi sie cos stac i nikt nie bedzie umial mi pomoc :cry: To straszne,jak mam sie z tym uporac<??>
Gość

przez mysia 09 wrz 2005, 09:41
Jeszcze mam paniczny lęk przed narkotykami,alkocholem i różnymi używkami.Poprostu boje sie być w tym stanie.Boje sie że ktoœ na imprezie mi tego dosypie. =(

przez Ania 09 wrz 2005, 11:11
Nie bój się :) Takie lęki sš na szczęœcie bezpodstawne. Jednak gwarantuję Ci że tak się na pewno nie stanie. Pozdrawiam

przez Ania 09 wrz 2005, 11:13
Zrób to, co poradził mi psycholog - nie oglšdaj po porostu weiadomoœci. Ja sama tego nie robię i mam trochę mniej lęków. Nie powinniœmy oglšdać filmów z przemocš, krwiš itp. bo w naszej podœwiadomoœci takie sceny zostajš. Powinniœmy się skupić na filmach miłych, np. komediach.

mam to samo

przez kamila 09 wrz 2005, 19:15
nie martw sie nie jestes sama!ja mam too d 1 roku.czasami rozmawaiam a po minucie moje serce szaleje glowa sie kreci mam pot i lek!nie wiem co muwie boje sie musze uciekac to przechodzi mi przez glowe.czytalam ze pewien psychiatra wypowiadal sie to normalne dla nerwicy jesli chcemy to pokonac musimy wyjsc jej na przekor!specialnie spotykac sie przy tych sytulacjach wiem to trudne ale sprubuj wziasc jakies tabletki ziolowe lub homeopatyczne powiedz sobie (a wlasnie wyjde jej na przeciw nie dam jej zadzic mojim zyciem!jesli chcesz ze mna porozmawiac sms wysli mi sms 0031 644 33 21 51 trzymam kciuki
kamila

LEKI

przez KAMILA 09 wrz 2005, 19:46
mialam kiedys histeryczny niemal ze lek przed jedzeniem .nie chodzilo to o otrucie ale o zadlawienie sie.lek pszyszedl przypadkiem kiedy sie naprawse gleboko zachlysnelam .moze przeanalizuj swoj lek moze bylas kiedys zatruta np salmonelo .a moze sama gleboko wiezysz w zatrucie i brzuch cie boli bez podstawnie.ja mam inny lek przed choroba psychiczna trzymam kciuki buziaki
KAMILA

nerwica

przez kamila 09 wrz 2005, 19:58
nerwica to nasza zla kolezanka.musimy z nia skonczyc bo ona szybko sie nie odczepi!wiara i pwenosc w siebie wypedza ja psycholog leki ziolowe lub homeopatyczne pomoga nam przy tym.trzeba bardzo byc wytrwalym.od razu nie bedziemy tego zauwazc!neriwca to choroba emocji.jest wiele ludzi chorych na nerwice ale to nieznaczy zwasze ja miec przy sobie .moze medytacja joga i sposub glebokiego oddychania pomoga nam opanowac ja.bo jak wiadomo nerwica ma wile drog a zkazda z nich idzie nasz najwiekszy rywal STRACH! w nerwicy leki so normalka ale so bardzo niesmaczne niszczace nasze samopoczucie nasze funkcjowanie .jak zauwazylas na forum kazdy mam problem zwiazany z lekiem przed czyms!zycze cie wytrwalosci i zdrowia a przedewszystkim ignorowanie leku z czasem nauczysz sie i bedzie mniej straszny
kamila

przez osia nie dam sie pokonac! 09 wrz 2005, 21:24
dzieki :D kiedys dalam sobie z nia rade ale wrocila po 2 latach z ta sama moca :( mniejmy nadzieje ze leki mi pomoga i wyjde z tego :D hehehehe

przez Ania 09 wrz 2005, 23:02
Wyjdziesz na pewno, ale poza lekami musisz starac sie rowniez sama z tego wyjsc. Leki tłumiš lęki tylko chwilowo, to tylko od naszej psychiki zależy czy nerwicy pozędziemy się naprawdę i tego ci życzę. Pozdrawiam

Sortuj wg