Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez madzia669 24 wrz 2006, 20:49
Witam, slyszalam o takch objawach. Uczucie scisku glowy, kluchy w gadrle, kolatania serca lub poprostu rozne dziwne bole glowy o roznym nasileniu sa jednym z bardziej typowycch objawow nerwicy. Nie martw się , fizycznie jestes zdrowy. Postaraj się te bole ignorowac i koniecznie odwiedz lekarza. To niestety nerwica.
You Shine your light when you forgive I cry

przez kukawka 24 wrz 2006, 20:52
ano nie tak poprostu , od czasu do czasu wracaly niektore z objawow az w koncu zupelnie minely ale nie na zawsze .
Po wielu latach wydarzylo sie nagle wiele nieoczekiwanych rzeczy , wyjechalam z kraju , wyszlam po raz drugi za maz musialam sie nauczyc nowego jezyka, dostosowac sie do nowych realiow , przezylam wiele rozczarowan , emigracja spowodowala ze moja nerwica lekowo - depresyjna powrocila w zdwojonej sile. Bylam chodzacym cieniem, pomimo wsparcia ze strony meza nie umialam z nia sobie poradzic , mialam ataki dusznosci (tzw. hiperwentylacje)ktorych mechanizm doskonale znam bo jestem pielegniarka z wieloletnim doswiadczeniem a mimo to nie umialam tego opanowac , meczylam sie tak przez kilka miesiecy az w koncu trafilam do wspanialej lekarki i ta zapisala mi Seroxat .
Biore do od ponad roku i nareszcie czuje ze zyje
Never Give Up !

przez milka 24 wrz 2006, 20:59
Currara,jakbym czytała swoją historię wszystkie te same objawy prócz omdleń, tylko, że ja nie trafiłam na dobrego lekarza i moja choroba się pogłębia.....
ból życia nie pozwala przyjść wyzwoleniu - śmierci....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kamileks 24 wrz 2006, 21:00
Ale czy jest skuteczna metoda leczenia tego paskudztwa środkami farmakologicznymi?? Nie wspomniałem ze jestem po 2 latach seronilu i po 1,5 miesiąca od odstawienia wraca to sama. Masakra

Dzięki za wszelskie rady

Nerwice diagnozuje sie po wykluczeniu innychmozliwych chorob

przez kukawka 24 wrz 2006, 21:04
Dla wszystkich u ktorych stwierdzono nerwcice bez wykonania dodatkowych badan wykluczajacych rozne inne grozne lub mniej grozne choroby
Nie dajcie sie zbyc !!!
Kazdy doswiadczony lekarz rozpoznaje nerwice na podstawie innych dodatkowych badan jak np EEg .
Wiem tez z doswiadczenia ze ludzie cierpiacy na nerwice dlugo nie moga uwierzyc ze wszystko co sie z nimi dzieje nie ma podstaw somatycznych wiec i dla samego chorego na nerwice jest to krok milowy do wyleczenia.

przez Adaś2222 24 wrz 2006, 21:04
Mysle ze leczenie farmakologiczne jest w dzisiejszych czasach czyms podstawowym. Wiesz istnieje duzo innych sposob leczenia, leczenie lekami to nie jest nic zlego (takimi lekami od, ktorych nie mozna sie uzaleznic). Sadze ze nie masz co sie bac leczenia srodkami farmakologicznymi poniewaz to jest dla Twojego dobra. A co do seronilu to nie wiem czy wiesz ale on wywoluje brak apetytu, bole glowy itd. Wiec warto sie zastanowic nad dalszym leczeniem farmakologicznym owszem ale trzeba zmienic lek. Tu nasuwa sie pytanie czy te objawy byly rowniez przed leczeniem sie??
Ostatnio edytowano 24 wrz 2006, 21:09 przez Adaś2222, łącznie edytowano 1 raz

przez kamileks 24 wrz 2006, 21:09
Dobra ale to są dwa lata leczenia, czy nie mam prawa oczekiwać czegoś więcej niz niecałe 2 miesiące normalnego samopoczucia po ich odstawieniu? Czy mam być skazany na picie tego w nieskończoność? A może to poprostu to nie jest dobre i polega na leczeniu objawowym natomiast nie leczy głeboko zakotwiczonej nerwicy?? Bo chyba w tym leży cały problem. Co moze być skuteczne w leczeniu nerwicy??

przez kamileks 24 wrz 2006, 21:39
To nieprawda co piszesz, nie mam zamiaru robic wszystkich badan. Lekarz rozpoznaje depresje nerwicową przede wszystkim na podstawie niespójnych objawów, które wymienia pacjent, a co jest moze paradoksem stany nerwicowe niejednokrotnie zmieniają obraz badań chociażby biochemiczne badanie krwi, ciśnienie tętnicze itp. I to nie może być przesłanką do wnioskowania na temat chorób somatycznych. Każda choroba fizyczna to 2,3 objawy dominujące (w tym jeden zdecydowanie), przy nerwicach i depresjach jest inaczej

przez kukawka 24 wrz 2006, 21:54
kamileks napisał(a):To nieprawda co piszesz, nie mam zamiaru robic wszystkich badan. Lekarz rozpoznaje depresje nerwicową przede wszystkim na podstawie niespójnych objawów, które wymienia pacjent, a co jest moze paradoksem stany nerwicowe niejednokrotnie zmieniają obraz badań chociażby biochemiczne badanie krwi, ciśnienie tętnicze itp. I to nie może być przesłanką do wnioskowania na temat chorób somatycznych. Każda choroba fizyczna to 2,3 objawy dominujące (w tym jeden zdecydowanie), przy nerwicach i depresjach jest inaczej

Po czesci zgadzam sie z toba ale z doswiadczenia wiem ze lekarze czesto ignoruja chorych w mlodym wieku ktorych niespojne objawy powoduja ze kwalifikuje sie ich do nerwic a tym czasem bywa inaczej.
Nie jestesmy tu po to by sie straszyc, a pozatym sa to odosobnione przypadki

przez agapla 24 wrz 2006, 22:07
chyba normalne ze trzeba najpierw zrobić wszelkie badania a potem mówić ze to nerwica , nie zawsze badania wychodzą źle ! bez przesady! wszyscy tu wiemy ze najpierw wszelkie badania a potem diagnoza .O wiele gorzej jest jak ktoś bez badan leczy nerwice a naprawde okaże się że to \coś innego o wiele gorszego! wtedy na leczenie moze być juz za późno !

przez agapla 24 wrz 2006, 22:24
Z nerwicą musisz poradzić sobie sam i zadne prochy tu nie pomogą,(tabletki to pomoc doraźna dokładnie tak samo jak tabletki przeciwbólowe ,zlikwiduja na jakiś czas ból ale nie wyleczą) im prędzej to zrozumiesz tym szybciej z tego wyjdziesz pozdro

przez biedronka 24 wrz 2006, 23:15
No to mnie pocieszyłaś :( Ja właśnie za miesiąc razem z córeczką wyjeżdzam za granicę, do męża i czeka mnie dokładnie to samo :? I czuję, ze to cholerstwo znowu się odzywa, a juz było tak dobrze :? Inna sprawa, ze sytuacja w domu (mieszkam z rodzicami) jest niezbyt ciekawa, ostatnio doszłam do wniosku, ze tutaj to i Freud nabawiłby się nerwicy :D Mam tylko nadzieje, ze jak bedę juz z mężem, który zawsze był moim najlepszym terapeutą to będzie lepiej :roll:

przez Dąbrówka 24 wrz 2006, 23:18
chyba większość z nas zanim zorientowała się , że to może być nerwica lub ją zdiagnozowano, odwiedziła szereg lekarzy i porobiła sobie różne badania. Kiedy ja trafiłam do psychiatry (ostatni z lekarzy na liście branych pod uwagę), mówiąc o moich dolegliwościach - Psychiatra wręcz wchodziła mi w słowo i kończyła zdanie, które ja zaczęłam, mówiąc dokładnie to co chciałam powiedzieć (chodzi o moje dolegliwości, po prostu wiedziała co one u mnie powodują), widzac moje zdziwienie a nawet podejrzliwość czy ktoś wcześniej z mojej rodziny się z nią nie kontaktował (no bo skąd może wiedzieć!!!), psychiatra powiedziała, że mam typowe objawy nerwicy depresyjno-lękowej.Poczułam niewyobrażalną ulgę, że w końcu zdiagnozowoano co mi dolega!

przez Dąbrówka 24 wrz 2006, 23:26
Powodzenia!!! Napisz jak minął dzień i pamiętaj, że nie jestes sama :)

Sortuj wg