Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez peace-b 24 wrz 2006, 12:32
Przykro mi że tak się stało. Życzę Ci jak najlepiej i mam nadzieję że zmienisz swoje podejście. To takie głupie i niedojrzałe BO INNI TO ROBIĄ TO JA TEŻ MUSZĘ, BO INNYM SIĘ NIC NIE DZIEJE TO MNIE TEŻ SIĘ NIE STANIE. Masz swój mózg - sam wybieraj co jest dla Ciebie dobre a Twoi kumple niech piją ilą chcą, potem to oni będa zasilać grono alkoholików. Nie niszcz swojego życia takimi głupimi nałogami, wierz mi że można się bawić bez alkoholu i dragów. Jesteś jeszcze młodą osobą, masz czas na dokonywanie róznych wyborów w swoim życiu - nie przekreślaj tego zamykaniem się wśród nałogów i takich ludzi jak Twoi "niby kumple".

Pozdrawiam i trzymam kciuki
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

przez problemik 24 wrz 2006, 12:42
To dobrzy koledzy znam juz ich po 5 lat i kiedy jeszcze zaden z nich i ja nic nie popijalismy bylo bardzo dobrze tylko teraz z nimi jest nadal wszystko w porządku a we mnie cos niestety pękło mam nadzieje ze beda potrafili zrozumiec to ze nie mam zamiaru wiecej juz pic bo wplywa to wielce niekorzystnie na moj stan zdrowia zwlaszcza psychicznego. (tylko nie wiem czy zdrowy chorego zrozumie) mam nadzieje ze jescze wszystko sie da zmienic, ale czy dam rade cofnac wszytkie objawy nerwicy takie jak (kołatanie serca, szum połączony z piskiem w uszach, drżenie ciała)

pozdrawiam

przez Deunia 24 wrz 2006, 13:15
Ja się już od 3 dni lepiej czuję mogę normalnie spać. Najdziwniejsze jest to że jak teraz myślę o złym samopoczuciu to wydaje mi się głupie i bezsensowne. Ach... żeby już na zawsze pozostało tylko irracjonalnym wspomnieniem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez biedronka 24 wrz 2006, 14:53
Kukawka i co dalej? Bo chyba nie minęło tak po prostu?

Nowy dzien nowy problem

przez Adaś2222 24 wrz 2006, 14:59
Wiec tak wczoraj bylem na dyskotece, i raptem poczulem pieczenie w palcu spojrzalem a z niego leciala krew, duzi krwi i mnie bolal i ja sobie od wczoraj uroilem ze ktos mnie uklul i mam aids :cry: nie moge o niczym innym myslec bo caly czas mi sie wydaje ze niedlugo umre. Czy jest mozliwosc poprzez naskorek zarazic kogos aids? I pozatym we wtorek jade do szpitala bo beda mi prostowac skrzywiona przegrode nosowa i jak ja mam wytrzymac w szpitalu 5 dni?? Mozecie dac mi kilka raz ja po prostu nie znosze szpitalow ostatnio jak bylem na podejrzenie wyrostka robaczkowego 3 dni to malo nie zwariowalem, non stop lęki, chorzy chodzacy, cisza nocna, po prostu obled. Pomozcie

Decyzje

przez kukubara 24 wrz 2006, 15:39
Czy podejmowanie zyciowych decyzjii jest dla Was tez tak duzym problemem jak dla mnie?Wiem ,ze jestem teraz w najgorszym momencie..i nie powinnam w stanie depresyjnym podejmowac jakichkolwiek ..ale ktos tego odemnie wrecz zada..nie moge przeciez wciaz powtarzac,ze sie na wszystko zgadzam i jest mi wszystkojedno....jestem swiadoma ,ze czuje teraz wszystko przez pryzmat mojego kiepskiego nastroju.Ale co zrobic ?..Taniemoznosc zdeklarowania sie..na cokolwiek powoduje u mnie poczucie winy..jest to cos czego nie moge zniesc..czuje sie jak w jakims labiryncie bez wyjscia.......Ita swiadomosc ,ze czas biegnie...ta panika ,,,ze bedzie za pozno...ze bedzie ..tylko gorzej..ze czasu nie da sie zatrzymac....nawet teraz sie placze...chyba chcialam napisac jasniej...ale nie moge :cry:
"wypromuj milosc ..specu od reklamy"

przez peace-b 24 wrz 2006, 15:40
Jejku Suzuki ledwo otrzasnąłeś sie z jednego problemu a tu już drugi... :( Niestety AIDS przenosi się przez krew: rany, igły itd. Ale czy nie pamiętasz w jakiej sytuacji doszło do powstania rany? Może przeciołeś palc otwierając puszkę albo butelkę? Nie przejmuj się tym za bardzo (wiem wiem - łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać).

Ja tez nie cierpię szpitali - kojarzą mi się z umieraniem. Mam to szczęście że nigdy nie miałam potrzeby zabawić w nich dłużej niż pare godzin. Postaraj się powiedzieć sobie po co tam idziesz - że to tylko prostowanie przegrody a nie jakaś poważna operacja czy choroba wymagająca długotrwałej hospitalizacji. Postaraj się zapewnić sobie na czas tych paru dni jakieś rozrywki (książka, muzyka - cokolwiek) i wyznacz sobie nagrodę. Ja zawsze jak muszę zrobić coś co nie za bardzo mi się uśmiecha staram sie wyznaczyć sobie jakąś nagrodę, że np. jutro idę do dentysty ale za to pojutrze się poobijam, spotkam z przyjaciółmi i będę mieć rekompensatę.

przez peace-b 24 wrz 2006, 16:12
Przede wszystkim musisz mieć włąsne zdanie i absolutnie nie wolno Ci bezwolnie na wszystko przytakiwać. Podejmowanie (szczególnie tych aznych życiowych) decyzji bywa trudne i często okoliczności nam tego nie ułatwiają. Ja zawsze wiedziałam czego chcę i nigdy nie miałam tego problemu. Niestety potem odkąd pojawiła się nerwica i depresja czasem gdy jestem w dołku czuję sie całkowicie bezradna i nie mogę pozbierać myśli.

Proponuje abyś zrezygnowała z pośpiechu i nie poddawała się woli innych tylko dlatego że ponaglają lub zastraszają. Musisz byc pewna i świadoma podejmowania swoich decyzji, bo jeśli podejmiesz je pod czyjąś presją lub aby ktoś się po prostu odczepił - możesz popełnić wiele błędów które później jeszcze tylko pogłebią Twoją depresję.

Przede wszystkim przestań czuć sie winna z powodu swojego chwilowego kryzysu. Postaraj się powoli ukierunkować w jakąś stronę i podejmować wszystkie przyszłe decyzje dla dobra tego swojego wyboru który dokonałaś.

Jeżeli miałabyś ochotę napisać coś więcej o decyzjach z których podjęciem masz problem napisz do mnie na PW - może będe mogła coś doradzić, pozdrawiam

przez Adaś2222 24 wrz 2006, 17:03
Wlasnie nie pamietam, zeby cos mnie uklulo (jestem na to uczulony i zawsze pamietam gdzie co dotknalem) po prostu patrze a tu krew leci i to bardzo duzo krwi, juz mialem wziac od kogos papierosa i przypalic to zeby wypalic aids ale jednak tego nie zrobilem :( A co do szpitala to tym razem sie zaopatrze w duzo rzeczy zeby sie nie nudzic ale nie wiem jak to bedzie te 3 dni co kiedys przezylem to 4 dnia jezeli bym nie wyszedl to chcialem uciekac :(

Jakie objawy nerwicy

przez kamileks 24 wrz 2006, 17:58
Mam pytanie. Czy ktoś z Was miał do czynienia bądź słyszał, że jednym z objawów nerwic, stanów depresyjnych może być pojawiający się w ciągu dnia kilkakrotnie o róznym nasileniu ucisk w głowie od strony czoła, skroni i towarzyszące temu oszołemienie, uczucie dławienia, uścisku za gardło powyżej obojczyka, krótkiego oddechu. Ostatnio coś takiego mam i poki co dostałem skierowanie na diagnoze bólów do neurologa i tak naprawde to zwątpiłem co mi jest. Miewam stany lękowe, przygnębienia, napady niemiarowego bicia serca (o0statnio częściej) i co zauważyłem zmniejszyłmi sie apetyt i zainteresowanie płcią przeciwną. Czekam na wasze opinie co o tym myslicie i co mam zrobic

przez aniołek 24 wrz 2006, 18:19
dziekuje ci za odpowiedz pocieszylas mnie bardzo!ciekawa jestem ile jest na tym forum mam ktore przed ciaza braly leki!?
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez neal 24 wrz 2006, 18:54
Mam podobne objawy. Czesto gdy gdzies ide jest masa ludzi noga lewa lol mi sztywnieje nie moge jej zgiac ruszyc jakkolwiek jakbym lazil na szczudlach. U mnie akurat bardzo pomaga wysilek fizyczny. Jak pobiegam pogram w pile czy pojezdze na rowerze czuje sie zrelaksowany i objawy nie wystepuja. Jest tez tak ze poszczegolne objawy wystepuja zaleznie od sytuacji. Jesli wybieram sie np do sklepu skupiam sie na tym ze bede musial gadac z eks. dlatego mam problem z oddechem natomiast poruszam sie bez problemu z nogami wszystko ok. sprawa z nogami jest o tyle niekomfortowa ze utrudnia jakiekolwiek wyjscia z chaty ale sposob jest tylko 1 zeby to przezwyciezyc nalezy poprostu wylazic cwiczyc uskuteczniac jakies spacery wylazic gdzie sie tylko da jak najczesciej.

przez Adaś2222 24 wrz 2006, 19:14
Na badaniach sadze ze nic nie wyjdzie. Moim zdaniem sa to typowe objawy nerwicy lękowej, dobrze by bylo jakbys poszedl do psychiatry, jestem prawie pewny ze dostaniesz leki poniewaz te objawy moga sie znacznie pogorszyc. Choroba nie spi, jezeli nie zaczniesz tego leczyc moze przejsc rowniez w nerwice natręctw.

przez gabi82 24 wrz 2006, 19:45
Dzieki za rady. Zdecydowałam sie pojsc jutro do pracy. W sumie to dzieki temu co napisałyscie. Umieram ze strachu :( Ale moze dam rade. Obym tylko zadnego ataku nie miała w drodze do pracy :? Pozdrawiam

Sortuj wg