Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez JanRO 13 wrz 2006, 11:13
Jesli masz nerwice to jedna wizyta Ci nie pomorze,moze potrzebna jest psychoterapia ,sama zobaczysz jak dalej bedzie.U mnie objawy trwaja od miesiecy i sam sobie z nimi nie radze,dlatego poprosiłem o terapie.Moze tez tak powinas zrobic.

przez JanRO 13 wrz 2006, 11:21
Jak długo chodziłas na terapie i dlaczego ja przerwałas,ja dopiero ją zaczynam wiec nie moge nic napisac co do jej skutecznosci.Ja mam 38 lat,to chyba taki ciezki okres dla czlowieka okolo czterdziestki,kryzys wieku sredniego,ale to minie ,nie martw sie.Ja wierze ze bedzie dobrze.

przez Eva 13 wrz 2006, 11:35
Milko w niedzielę wyjechał mój mąż z synem zostałam całkiem sama w domu ... zanim wyjechali dostałam nieświadomie wszystkich objawów nerwicy . Strasznie bolała mnie głowa z tym związane były problemy żołądkowe ,jelitowe,drgawki ...ale nie z zimna ,zawroty głowy :cry: ale po kilku godzinach przebywania tylko w swoim towarzystwie wstałam i się otrząsłam z tego wszystkiego bo przecież nie będę tak cierpiała cały tydzien ... zabrałam się za generalne pożądki... pomogło . Dziś czuje się chyba normalnie ,chociąż momentami dociera do mnie że jestem sama... ale muszę się trzymac bo kto w razie czego mi pomoże ? Milko nie dawaj się ,pozwól sobie na odrobinę słabości ,ale zaraz wracaj do dalszej walki ... teraz masz złe dni ale przypomnij sobie te w których czułaś się wspaniale ... takich dni może być jeszcze wiele i możesz być bardzo szczęśliwa .... walcz ! Pozdrawiam Cię !
Eva

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to na pewno dobra decyzja??

przez kretka 13 wrz 2006, 13:27
Po długich bojach z własnymi myślami, jestem prawie zdecydowana wrócić do Asentry. Widzę i musze zaakceptować fakt, że sobie bez tego nie poradzę. Muszę brać leki, zanim terapia długoterminowa (której jeszcze nie zaczęłam, ale zamierzam) przyniesie jakieś efekty. W międzyczasie funkcjonowac jakoś trzeba...
Konsultowałam się z moją panią psychiatrą, powiedziała, że to dobry pomysł i mogę spokojnie zacząć sobie brać 25 mg, a potem szybko przejść do 50 (przedtem, zanim odstawiłam, brałam 100 mg na dobę).
I tylko jedna wątpliwość nie pozwala mi jeszcze sięgnąć po pierwszą tabletkę, po której już nie będę mogła się raczej wycofać...
Od 8 lat leczę się hormonalnie, od ok. 6 przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Logest. Już nie leczniczo... Boję się trochę o swoje zdrowie (długofalowe skutki faszerowania się hormonami), a jest dla mnie oczywiste, że będąc na psychotropach, muszę zminimalizować możliwość zajcia w ciążę... Nie bardzo ufam innym metodom zapobiegania. Ciąża podczas brania 75 czy 100 mg asentry byłaby tragedią... Dlatego wciąż biję się z myślami... Co właściwie powinnam zrobić?... A może pigułki nie są tak szkodliwe, jak sobie uroiłam (pani
ginekolog oczywiście mówi, że nie są...)?
Ech, sama już nie wiem...
Proszę o podpowiedź, zwłaszcza kobiety, które przez długi czas przyjmują już hormony.
Będę bardzo wdzięczna.

przez agapla 13 wrz 2006, 13:53
Kretka czy ty naprawdę musisz brać te psychotropy czy spróbowałaś wszystkich innych sposobów?

przez kretka 13 wrz 2006, 13:58
Agaplo, nie wiem, co to znaczy "wszystkich innych". Wiem za to, że nie jestem w stanie się przełamać, żeby gdzieś samemu pojechać, że bycie samej w domu to za każdym razem tortura. A za trzy tygodnie będę w nowym mieszkaniu i wracam na uczelnię... Sama nie potrafię życ, a muszę.

przez agapla 13 wrz 2006, 14:06
wszystkie inne:to ziola ,krople homeopatyczne, metody relaksacyjne, metoda bsm, akupresura, akupunktura, afirmacje ,metody z aparatami typu sita itp jest tego duzo więcej wszystkiego nie wymieniłam. Nie mów mi że nie masz w czym wybierac i że istnieją tylko psychotropy w twoim przypadku :shock:

przez kretka 13 wrz 2006, 14:12
Agaplo, ale ja muszę zacząć normalnie funkcjonowac w ciągu najbliższych dwóch tygodni i NIE MA KTO ze mną jeździć do różnych miejsc, gdzie się te techniki stosuje. O BSM czytałam coś i nie wierzę, relakasacja nie działa, homeopatii się boję tak samo jak psychotropów, więc na jedno wychodzi... Nie wiem czy to jest najlepsz rozwiązanie, ale postanowiłam odejść od metody "najlepsze rozwiązanie" i stosować "wystarczająco dobre".

[ Dodano: Sro Wrz 13, 2006 2:15 pm ]
PS. Nie słyszalam jeszcze żeby tak ciężko zaburzonemu człowiekowi, ktory nie jest w stanie spokojnie zostac sam w domu na 15 minut pomogły zioła... Nie zamierzam się dłużej oszukiwac, że sobie poradzę, ani trwonić majątku na wypróbowywanie metod, o ktorych nie wiem czy przyniosą skutek. Nie stać mnie na to. leki też kosztują, ale przynajmniej wiem, że działają...

przez gabi82 13 wrz 2006, 14:16
Ja mysle ze podejełas dobra decyzje odnosnie brania leków. Rozmumiem Cie bo ja tez nie umiałam dac sobie rady bez leków. Bałam sie wychodzic z domu, miałam leki bedac sama w domu itd. Próbowałam leków ziołowych, ale nie pomagaly mi na tyle zebym mogła normalnie funkcjonowac. Od 3 m-cy biore rexetin i czuje znaczna poprawe. Leki sie znmniejszyły i umiem nad nimi w pewnym stopniu zapanowac. Dodatkowo chodze na psychoterapie. Z pania psycholog robimy cwiczenia relaksacyjne. Oprocz tego byłam u bioenergoterapeuty, który dał mi leki homeopatyczne. Mysle ze dzieki nim łatwiej mi bedzie zejsc z psychoropów. Pozdrawiam serdecznie :D

przez kretka 13 wrz 2006, 14:19
gabi, z leków ziołowych borę obecnie Persen, ale niewiele pomaga. Lęki sa makabrycznie silne. rexetin brałam kiedyś przez "chwilę", bardzo źle go tolerowałam. Za to Asentra przyniosła dobre rezultaty, wszystko się posypało, jak ją odstawiłam, nie dokończywszy porządnie żadnej terapii (a to podobno podstawa).

przez agapla 13 wrz 2006, 14:19
nie obraź sie ale chyba miałas wcześniej dość czasu aby cos robic ,nie wystarczy tylko siedzieć w domu ,homeopatia ci nie zaszkodzi a psychotropy mogą . Sorki ale ja nie rozumiem tego fenomenu boisz sie prawie wszystkiego ale jednak tabletki które mają tyle skutków ubocznych że powaliło by konia uwazasz za wystarczająco dobre rozwiązanie? twoja sprawa , twoje życie ja sie nie wtrącam zrobisz jak uwazasz powodzenia ;)

przez kretka 13 wrz 2006, 14:20
Agaplo, czas może i miałam, ale nie ma mnie kto wozić w różne miejsca, od kilku miesięcy nigdnie nie wychodzę sama. Asentrę toleruję bez zarzutu. Wszystko jest dla ludzi. Dzięki za rady:-)

przez agapla 13 wrz 2006, 14:26
Po prostu sie martwię i chciałabym zebyś była zdrowa bez żadnych takich ulepszeń chemicznych ,no ale dobra zdawaj relację co i jak i mam nadzieje że w miedzyczasie zaczniesz coś robić żeby odejść od tych psychotropów?

przez kretka 13 wrz 2006, 14:29
Agaplo, oczywiście, zamierzam rozpocząć (i tym razem dociągnąc do końca, bez względu na to ile będzie trwała) terapię długoterminową i jak zacznie przynosić jakies efekty, odstawić leki... Nie chcę być jak moja mama, która chyba już do końca życia będzie brać leki:-(

Sortuj wg