Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Mowienie czy nie?

przez Nieszczesliwa 27 sie 2006, 19:44
Nie wiem czy przed pojsciem do psychologa powiedziec rodzicom, a jesli tak to w jaki sposob?/

przez marewski 27 sie 2006, 19:53
a dlaczego masz niemówic, przeciez psycholog niejest dla psów tylko dla ludzi, jest instytucja która Ci sie nalezy zeby z niej kozystac, zreszta uwiez mi beda zadowoleni, ze pracujesz nad soba i chcesz sobie pomóc, nieczekaj na gorszy stan bo wtedy oni tez sie beda martiwc, a tak czy predzej pójdziesz iz kim porazmawiasz napewno Ci pomoze. Niebój sie ze zawioda sie na Tobie albo beda Cie traktowac jak osobe nienormalna, bo przeciez wiele ludzi udaje sie do psychiatry czy do psychologa, gorzej jakbys kogos zabiła i miała sie do tego przyznać:) Napewo sa dla Ciebie dobrzy ale chocby jakby niewiem Ciebie kochali i Cie rozumieli sami zdaja sobie sparwe ze nie weszystkim moga Ci pomóc, od tego sa wykwalifikowani specjalisci, wiec nieobawiaj sie nieukrywaj tegoprzed nimi, jak im powiesz bedzie Ci łatwiej warto o tym mówic i rozmawiac to juz bedzie dla Ciebie czesc terapi bedzie Ci lżej

przez Aga1 27 sie 2006, 20:07
Ja miałam bardzo silne bóle glowy. Najlepiej isc do lekarza i rrobic prznajmniej eeg głowy.Odkąd zaczełam bra seroxat wszystko minęło.Okazało sie4 ze to byla nerwica. Jedyna rada leczyc sie .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BYSTRY 27 sie 2006, 20:43
badań głowy niechcą mi zrobić , twierdż że niema podstawy ......

Ale od czego moge mieć takie objawy ? udar - wylew czy nerwica ?

Przypomnę żę biorę PROPRANOLOL , i często mam krew w lewej dziurce od nosa ..............

przez feniks 27 sie 2006, 20:52
Wiesz takie rzeczy mogą sie dziać z nerwów, ale niewykluczone że to nie jesteś jakas fizyczna przyczyna. Wątpie żeby nie chcieli Ci zrobić eeg-czy innych badan glowy. Co to znaczy?Albo lekarz rodzinny niech da Ci skierowanie,albo idz do neurologa-on najszybciej takie da,napewno,albo do psychiatry. Jesli ktorys z nich nie bedzie chcial Ci dac to jest glupi.I idz do innego.I nastepna rzecz , NIE DENERWUJ SIE. Spokojnie. Jesli masz nerwice ,uczucie klamry na glowie jest normalne- sa to obwodowe bole glowy(obwodowy uklad nerwowy). Ja tez mam bole glowy, staram sie wtedy uspokoic, wlaczyc ulubiona muzyke, ale tak cichutko, napic sie herbaty. Sprobuj sie uspokoic. Bo wiem z wlasnego doswiadczenia ze im bardziej mysle "cholera ale mnie ten leb boli" to tylko coraz gorzej sie czuje, jeszcze jak mysle co takiego strasznego moze mi byc . Dlatego sprobuj zawsze sie czyms zajac i idz do kompetentego lekarza.
Trzymaj sie ! :)

przez Aga1 27 sie 2006, 21:01
Nie jestem pewna , do neurologa to trzeba miec skierowanie.Lepiej idz do psychiatry ,tam nie potrzeba skierowania.Nie mniej oporów i nie myśl ze jesteś psychiczny.Ja Zebym wiedziała ze mi tak bardzo pomoze to zrobiłabym to kilkanaście lat wcześniej, a nie męczyłabym sie z ta nerwicą. Wiem co to znaczy ból głowy, dlatego radze Ci iśc do lekarza jak najszybciej, bo szkoda życia.A tak a pro po dlaczego bierzesz propranolol .Zycze zdrowia i odezwij sie jak Ci poszlo u lekarza.

przez BYSTRY 27 sie 2006, 21:02
byłem u 4 lekarzy i nic.........zero badań na głowę .

Wczoraj byłem na pogotowiu i też nic.............podobno nerwy i nic więcej ,
ale mam naprawdę problem od rana ręka (prawa)drętwieje , że nic niemogę wziąźć do ręki , jestem rozbity , moje ruchy są niezprecyzowane no i przy schylaniu boli mnie głowa nastepująco : ucisk wraz z rozpieraniem przenoszący się na oczy i uszy oraz ta klamra na gardle......... :|

przez Aga1 27 sie 2006, 21:04
Czesc Rafik , a co Ty teraz bierzesz , pamiętam ze niedawno miałeś problemy.Jak tam nowe leki.Pozdrawiam :twisted:

przez Aga1 27 sie 2006, 21:10
Wiesz przy schylaniu ból glowy to moze tez byc zwiazany z zatokami.Ale osobiście radze szukaj psychiatry on Ci napewno pomoże. Czy bierzesz teraz jakiś lek p/bólowy. A moze to by tez migrenowy. Wez aspiryne na migrenę Bayera moze dorażnie Ci pomoze.

przez atrucha 27 sie 2006, 21:25
Rafik..więc jednak nie testowałeś Efectinu? Pamiętam,ze cos o tym wspominałeś..
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez atrucha 27 sie 2006, 21:39
BYSTRY.. Miałam niemal identyczne objawy. Po bólu głowy zaczeło mi dretwieć podniebienie,usta,policzek,potem ręka. Na koniec obcięło mi pole widzenia jednego oka.Wszystko to dotyczyło lewej części ciała. Dostalam skierowanie do szpitala neurologicznego. Zbadano mnie i trafiłam na oddział udarowy. Tam wykluczono wylew. Okropnie wspominam ten incydent. Zaserwowano mi 3 punkcje (pobierano płyn rdzeniowo-mózgowy do analiz). Efekt - zespoły popunkcyjne (wymioty,potworne bóle głowy i mięsni). Dwa tygodnie nie mogłam nawet siadać na łóżku. Po jakimś czasie skonsultowano to z moją panią psychiatrą (zadzwoniłam do niej ze szpitala i poświęciła swój prywatny czas). Na wypisie ze szpitala napisano "podrażnienie opon mózgowych". Diagnoza nie trzymała się kupy i jak się w póżniejszym czasie dowiedzałam - nie potrafili jednoznacznie wyjaśnić co bylo powodem moich dolegliwości. Po kilku latach doświadczeń z tą chorobą,dziś jestem niemal pewna,ze to kolejne oblicze nerwicy lękowej.
Pocieszające jest to,ze własciwie wszystko jest ok i nic wiekszego nie stanie się z Tobą ;)
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez BYSTRY 27 sie 2006, 22:04
No dobra , a co z ta słabością ? Od PROPANOLOLu ?

czy też udar ? bo głowę mam taką cięzką i ucisk wśrodku , który poi schyleniu powoduje naparcie na oczy gardło i nos :|

A i sorka że się powtarzam , ale to jest dziwne..........ja się tego boję :|

przez Dąbrówka 28 sie 2006, 09:36
Bystry, ja miałam POTWORNE bóle głowy i też zloklizowały się wokół zatok i uszu. 2 lata leczyłam sie u laryngologa (oczywiście bez większych rezultatów), ale miałam zanik błony śluzowej w gardle i nosie (stąd krew w nosie). Potem dopiero wylądowałam u psychiatry, która powiedział mi, że te dziwne bóle, skórcze, szumy w uszach to były zwężenia naczyń krwionośnych na tle nerwowym - weź coś na uspokojenie/rozluźnienie, magnez + kompleks wit. B ale idź koniecznie do lekarza - najlepiej prywatnie to inaczej na ciebie "spojrzy"

przez Dąbrówka 28 sie 2006, 09:51
mam takie same objawy jak ty i też ciągle żyje z przekonaniem, że mam tętniaka, guza czy zapadnę w śpiączkę....ale z drugiej strony mówię sobie, że gdybym to miała to po 4 latach od momentu kiedy dosta dostałam nerwicy juz dawno by się coś ze mną stało a ja miałam nawet dłuższą chwilę poprawy! Pieczenia na twarzy, gorąco i zaczerwienienie to nic innego jak twoje naczynia krwionośne reagują na stres.

Sortuj wg