Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez novicjusz 26 sie 2006, 12:35
pitek napisał(a):Witam novicjusz wyluzuj się stary wiem ze nie jest łatwo, ale pomyśl logicznie -jeśli wykonałeś tak szczegółowe testy na wirusa HIV to napewno go nie masz i niemozesz mieć,to wszystko dzieje się w twojej głowie daj na luz - wkręciłeś się na maxa!

No wlasnie, ja naprawde nie zmyslam. Mialem i nadal mam kupe fizycznych, namacalnych dolegliwosci.

Pozdro

przez pitek 26 sie 2006, 12:41
Jak się będziesz nakręcał to będziesz je miał - to sa urojone objawy stary mowie ci nie myśl o tym non stop sprobuj się wyluzować,przez te badania to jest obiektywny dowód, ŻE NIE MASZ wirusa HIV .

czy to realne??

przez Roxana020 26 sie 2006, 12:48
Jak już wcześniej pisałam wyskoczył mi za uchem na głowie jakby na kości guzek troche znikł a teraz czuje tam zgrubienie i boje się bo to często boli nawet jak czesze włosy wiała rezonans głowy i wszelkie badania nawet usg szyi i lekarz próbował to sprawdzić rezonans i wyniki normalne rzadnych podstaw a mnie aż zęby bolą co to może być?? czy ktoś tak miał?? jak to można zbadać ?? czy wierzyć że gdyby tam coś było to rezonans by to odkrył?? nawet na kości?? czy jakąś tkankę?? pomocy bo nie wiem co robić??

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 12:49 pm ]
Zastanawiam się czy to może poprostu taka budowa głowy??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirabelka 26 sie 2006, 13:39
Rzecz w tym, ze to nie chodzi o ulotke. Czytalam ja wczesniej i na mnie wiekszego wrazenia informacje w niej zawarte nie zrobily.
Po prostu ja sama sobie powiedzialam "zazyjesz tabletke, cos ci sie stanie", i co gorsza, uwierzylam w to.
Nie biore drugi dzien z lęku przed czyms co moze mi sie stac, co jest calkowicie irracjonalne i niedorzeczne.
I chodzi o to, czy macie jakies sposoby na pokonanie tego irracjonalnego lęku przed czyms co moze tylko i wylacznie pomoc?

przez netica 26 sie 2006, 13:39
Witam Novicjuszu

a czy badałeś się na obecność jądra komórkowego? Wysoka, długo utrzymująca się gorączka, otępienie, zmiany w śluzówkach (jama ustna) i światłowstręt mogą świadczyć - ale nie muszą - o początkach kolagenozy. Jest to bardzo poważna choroba, niestety nieuleczalna. Jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu. Aha, a jaki masz poziom leukocytów?

przez mirabelka 26 sie 2006, 14:14
U mnie różnie z tym jest. Nieraz opowiadanie o tym pomaga, a niekiedy powoduje, że znów zaczynam się czuć gorzej.

przez pitek 26 sie 2006, 14:20
netica - nieschizuj ;) go bardziej,zapewne lekarze, którzy go badali wzięliby inne choroby pod uwagę i pewnie tą też - jeśli odesłali go do psychiatry to sprawa jasna, że novicjusz jest "przewrażliwiony" :?

przez Martusia 26 sie 2006, 14:24
od zawsze tak jest? bo jeśli od zawsze to może budowa czaszki tylko czemu tak boli?
Ale rezonans jest precyzyjnym badaniem. Wykrywa zmiany nawet o wielkości 0,5 cm. Jeśli to wyczuwasz to musi być większe. Nie wiem co Ci poradzić. Jeśli lekarze mówią, że to nic takiego, to pewnie wiedzą co robią.
Zawsze możesz spytać innego lekarza. Żeby przejrzał wyniki badań itd.

Powodzenia.
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

przez Martusia 26 sie 2006, 14:30
novicjusz napisał(a):No wlasnie, ja naprawde nie zmyslam. Mialem i nadal mam kupe fizycznych, namacalnych dolegliwosci.

To nie znaczy, że zmyślasz.
Tylko nasza psychika może płatać figle.
poprostu odczuwasz fizycznie objawy psychicznych problemów.
Ja też tak miałam.
Wszystko chyba można sobie uroić wraz z objawami jeśli się czegoś boisz.
Mówię Ci, badania nie kłamią.
Wyluzuj i zobaczysz, że za kilka/kilkanaście dni wszystko wróci do normy.

Przecierz możesz powtórzyć badania za kilka tygodni.
Nie sądzę, żeby coś tam wyszło.

Trzymaj się.
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

Co to Jest ?

przez BYSTRY 26 sie 2006, 16:46
Wtam , od 1 m-ca leczę się na nerwicę . Odłożyłem następujące leki : Afobam , Spamilan , Bisocard a od tygodnia zaczołem brać Propanolol , kalms i się zaczeło ..............Bóle w okolicy mostka , problemy ze złapaniem oddechu , bóle głowy (dziwne - nie takie jak normalne) , ból serca wraz z dusznością , płytki oddech , drętwienie rąk i nóg , ból oka (taki lewy wytrzeszcz) totalna słabość no i najważniejsze : dzisiaj jak sobie szedłem ulicą doadło mnie mdziwne uczucie : ból głowy , klamra zaciskająca się na gardle , no i kula w mostku powodująca słabość (jakby ktoś uciskał mi serce ) myślałem że umieram , niemogłem oddychać , mówić iść .

Co to jest ? zawał ? tętniak mózgu ? :cry:

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 4:47 pm ]
a i jeszcze podzczas mojego ataku bolała mnie starasznie głowa , czułem ciężar , a teraz jestem słaby i przymulony ...........

Może to od leków ?

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 5:04 pm ]
dodam jeszce że wczoraj i dziś miałem krew w nosie , ale znikome ślady :|

przez Krilan 26 sie 2006, 17:10
nie no ale co mam iść do lekarza i powiedzieć że chce zrobić badania tarczycy? tak poprostu, nie wyzwie mnie poco mi to i dlaczego? a jeżeli z tarczycą jest coś nie tak to jakie są objawy?

przez rybkamonika 26 sie 2006, 17:21
Hej, ja przeszłam własciwie wszystko z tej listy objawów:-) Badania chyba tez wszystkie. I powiem Wam, ze na te wszystkie badania - oprócz tomografii głowy i echa serca,za które sama zapłaciłam, dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego. Młoda pani doktor zupełnie nie wiedziała co mi jest, sugerowałam sama nerwice, ale ona nie miała doświadczenia z pacjentami z nerwicą, więc jakoś jej to nie przekonywało, więc trzymała mnie na zwolnieniu i badała. To jedyny plus tego, że do niej trafiłam:-) Ale gdyby wyliczyc wszystkie minusy wmawiania mi przez jakieś 2 miesiące co to może być, to bilans wychodzi jednak ujemny.

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 5:26 pm ]
Małe sprostowanie, bo przeczytałam jeszcze raz pierwszy post w tym temacie - nie robiłam gastroskopii i rezonansu magnetycznego - za to właśnie tomografię, przy której nawet mi kontrastu nie podali, bo po pierwszym badaniu bez niego stwierdzili, że nic nie budzi najmniejszych zastrzeżen, więc bez sensu (neurolog od razu mówił, że całe badanie bez sensu, bo wszytskie reakcje sa w normie).
Monia

przez Roxana020 26 sie 2006, 17:32
a czytałeś ulotkę tego leku propanolu ? nie bierz jego w dużej ilości mi tak mówiono pół dziennie i zobacz efekt

przez BYSTRY 26 sie 2006, 17:34
ja biorę 2 x 10mg , to za duzo :?: i przez to mogę mieć takie "LOTY"

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 6:17 pm ]
Piszcie , piszcie , co to to może być :|

Sortuj wg